badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Trochę mało :-/ Zastanawiam się, czy dolutowując w środku kawałek przewodu (pełniący rolę anteny) w odpowiednim miejscu, nie dałoby się mocno podnieść zasięgu. Nie będę ukrywał, że interesuje mnie 150-200 metrów :-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
badworm, a moze by jakichs rozwiązań krotkofalarskich poszukac na wzmacniacz.
Tylko czy wtedy z czasami bedzie ok?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
badworm napisał/a:
Nie będę ukrywał, że interesuje mnie 150-200 metrów

Proszę bardzo: http://pentax.org.pl/view...t=43621&start=0
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
teraz to ja się doszukałem - że te co mam :RF-605
strona producenta
Zasięg: do 100m (w testach do 270m).
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Enzo, :-B

Czy canonowe RF-602/603/605 będą działać z Pentaksem?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
mój działa :)
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Aż tak zaawansowanych technologicznie systemów nie posiadam. Muszą mi tymczasem wystarczyć Kaktusy ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Penteusz mam wrażenie że twój kaktus jest bardziej zaawansowany :)
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Rivelv, pewnie dlatego, że kolczasty :-D
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Czy YongNuo YN560TX II w wersji Canon będzie odpowiedni do K-1 ? Na początek 2 sztuki YongNuo YN-560III w przyszłości 4 . Co zyskam dokładając grosza i kupując YongNuo YN-660 ?
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Będzie, trzeba tylko uważać żeby odwrotnie nie wsadzić ;)
Mi się udało to zrobić - wyjęcie było czasochłonne, ale się udało. Następnie rozebrałem stopkę, usunąłem piny od komunikacji TTL z body Canona i już spokojnie mogę wsadzać swój wyzwalacz dowolną stroną :D

IMHO nie zyskasz nic. Mam kilka sztuk 560IV z battery packami i 585 do Pentaksa. 585 prawie nie używam. Body to K-5 i kilka analogów, ale to akurat nie ma znaczenia.

pz
 
Yraley  Dołączył: 07 Cze 2013
Witam serdecznie wszystkich.

Na wstępie zaznaczę, że od jakiegoś czasu poszukuję odpowiedzi (od rana ;), na swoje pytania. Trudno jest jednak przekopać całe tematy, gdy te zaczynają się w 2007 i wcześniej a ja sam nie mam pojęcia o temacie lamp i możliwości ich wyzwalania.

Jestem posiadaczem 2 aparatów Pentaxa, K-r i K+70 a od dzisiaj także dwóch lamp błyskowych, METZ 52 AF-1 i Metz mecablitz af-3p no i instrukcji obsługi ....w języku niemieckim :shock:

Druga z lamp, Metz mecablitz 44 af-3 nie posiada fotoceli.

Plan był taki, że podępnę tą lampę do Pentaxa k70 i za pomocą jej błysku wyzwolę błysk Metza 52 Plan nie wypalił tak jak nie wypaliła lampa :-x

Czy przyczyną tego może być fakt, że k-70 w przeciwieństwie do k-r nie posiada w opcjach lampy funkcji bezprzewodowego wyzwalania? Nie jestem na 100 procent pewien, ale wydaję mi się, że ten sposób nie zadziałał też w aparacie Pentax K-R mimo włączenia opcji "wireless flash"
A może to wina tego, że Metz 44 af-3 nie ma (albo nie znalazłem) opcji ustawienia jej jako master i wyboru kanału?

Metz 52 oczywiście ustawiłem jako slave.

Metza 52 udało mi się za to wyzwolić lampą zintegrowaną z k-r po ustawieniu jej na tryb bezprzewodowy.

Czy robię coś źle? A jeśli nie, to jakim sposobem wyzwolić obie lampy poza aparatem? Czy jeśli dokupię do nich najtańsze fotocele, to wyzwolę podpięte do nich lampy mimo braku opcji "wireless flash"w k70?
Czy może wyzwalacz + 2 odbiorniki np JJC JF-U2 i tutaj równie, brak opcji wireless flash.

Czy może jeszcze inaczej? Rozumiem że ani pttl, ani Hss w ten sposób nie zadziała?

Dziękuję za każdą odpowiedź :-B
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Yraley napisał/a:
Metz mecablitz af-3p no i instrukcji obsługi ....w języku niemieckim


Proszę bardzo https://www.instrukcjaobs...instrukcja?p=64

Tryby master i slave są wbudowane w urządzenia. To co ustawisz w aparacie dotyczy zazwyczaj lampy w niego wbudowanej. Dlatego przy użyciu dodatkowej lampy na sankach zresetowałbym te ustawienia i w Pentaksie przełączył z trybu wireless na normalny (tryb wireless dotyczy lampy wbudowanej, której nie używasz). P-TTL i HSS dotyczy lamp systemowych, więc w Twoim przypadku będzie działać z Metzem-52 o ile jest dedykowany pod system Pentaksa.
 
Yraley  Dołączył: 07 Cze 2013
Zaraz zabieram się za instrukcję, Dzięki.

"Tryby master i slave są wbudowane w urządzenia."

Chodzi o to, że w lampie Metz 44 af3p, nie znalazłem trybu master. Dostępne miałem tryby M (mniemam, że chodziło o tryb manualny) MLo💭, pTTL i SB gdzie po wyszukaniu tych trybów w Google, te skierowało mnie do nikonowskiej wersji lampy - zarówno Metz 52 af1 jak i Metz 44 są dedykowane do Pentaxa.

"Pentaksie przełączył z trybu wireless na normalny (tryb wireless dotyczy lampy wbudowanej, "

Jak, tryb bezprzewodowy ma dotyczyczyc lampy wbudowanej, która jest połączona na stałe z aparatem? Ten tryb, z tego co mi wiadomo ma umożliwiać bezprzewodowe wyzwalanie zewnętrznych lamp Pentaxa.
K-70 i tak nie ma trybu wireless, jest jak ks2 z niej obcięty.

Edit: Przeczytałem na szybko dość skróconę instrukcję, nie znalazłem nic o trybach master/slave, wychodzi na to, że ich po prostu w tej lampie nie ma, co byloby logiczne, bo lampa jak wspominałem nie ma wbudowanej fotoceli. Tylko dlaczego Metz 52 z wbudowaną fotocelą, w trybie slave, w żaden sposób nie reaguje na błysk z metza 44?💭
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Yraley napisał/a:
...Tylko dlaczego Metz 52 z wbudowaną fotocelą, w trybie slave, w żaden sposób nie reaguje na błysk z metza 44?💭


Bo metz44 nie daje jej sygnalu do odpalenia. Nie ma trybu master?
 
Yraley  Dołączył: 07 Cze 2013
Rivelv napisał/a:
Yraley napisał/a:
...Tylko dlaczego Metz 52 z wbudowaną fotocelą, w trybie slave, w żaden sposób nie reaguje na błysk z metza 44?💭


Bo metz44 nie daje jej sygnalu do odpalenia. Nie ma trybu master?

Czy fotocela nie powinna reagować na każdy błysk, nawet na błysk z przypadkowego aparatu/lampy innego producenta, znajdującego się w jej zasięgu o czym była nawet mowa w tym temacie, -to powód, dla którego niektórzy wolą wyzwalacze radiowe.

Właśnie dokopałem się informacji, że mogę wyzwolić metza 52 wbudowaną lampą, tyle, że ta musi być ustawiona na minimalna moc błysku(i tryb ręczny, trybu ręcznego próbowałem tyle że z maxymalną mocą). Mam nadzieję, że to zadziała a jeśli tak to że Metz 44 ustawiony na minimum i tryb ręczny też wyzwoli metza 52.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Yraley napisał/a:
Jak, tryb bezprzewodowy ma dotyczyczyc lampy wbudowanej, która jest połączona na stałe z aparatem? Ten tryb, z tego co mi wiadomo ma umożliwiać bezprzewodowe wyzwalanie zewnętrznych lamp Pentaxa.

Tak, dlatego pozwala wbudowaną lampą wyzwolić lampy zewnętrzne. Z tego co piszesz, ustawiłeś go w aparacie, ale zamiast używać lampy wbudowanej, której ten tryb dotyczy, umieściłeś na sankach aparatu inna lampę. Bo tryb bezprzewodowy w Pentaksie polega na błyskaniu, ale to, jak się domyślam, już wiesz.

Yraley napisał/a:
Czy fotocela nie powinna reagować na każdy błysk

Teoretycznie tak, ale w praktyce różnie z tym bywa. Często sprawę psuje włączona redukcja czerwonych oczu - wtedy jest przedbłysk lampy sterującej, który wyzwala pozostałe i nie biorą udziału w doświetleniu kadru.

Generalnie - jeśli chcesz uniknąć problemów - kup wyzwalacze radiowe.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Yraley napisał/a:
Czy fotocela nie powinna reagować na każdy błysk

W Metzu 52 można ustawić pomijanie przedbłysku pomiarowego, wtedy wyzwala przy drugim błysku.
 
Yraley  Dołączył: 07 Cze 2013
Enzo napisał/a:
Tak, dlatego pozwala wbudowaną lampą wyzwolić lampy zewnętrzne. Z tego co piszesz, ustawiłeś go w aparacie, ale zamiast używać lampy wbudowanej, której ten tryb dotyczy, umieściłeś na sankach aparatu inna lampę. Bo tryb bezprzewodowy w Pentaksie polega na błyskaniu, ale to, jak się domyślam, już wiesz.

Przed chwilą sprawdziłem na lampie wbudowanej i teorię niskiej mocy, czyli lampa wbudowana ustawiona w tryb błysk ręczny na moc 1/128 Aparat ystawiny w tryb Manual, czas naswietlania 1/100s, Metz 52 ustawiony w tryb Slave/manual... nie błysnął.
plwk napisał/a:
W Metzu 52 można ustawić pomijanie przedbłysku pomiarowego, wtedy wyzwala przy drugim błysku.


Dziękuję, Mam przed sobą instrukcję Metza 52, nie widzę tam takich ustawień, chyba ze chodzi o ustawienie na pierwszą lub druga kurtynę. Jeśli tak, to metz 52 nie błyska ustawiony ani na jedną a ni na drugą.


Edit:
Metoda prób i błędów jest długa...ale działa!

Przestawiłem metza z trybu slave na servo....BŁYSZCZY!, bez względu czy używam lampy wbudowanej czy założonego na sanki metza 44 :mrgreen: :-B :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach