M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Pytałem mojego serwisanta co to jest, że te pionowe kropeczki nie idą w linii - niestety jest to objaw rozszczelnionej głowicy(według wszelkich znaków na niebie i ziemi ostatni wypust l800 miał uszkodzone głowice i tak robił po niewielkim przebiegu - trefny wypust). W najbliższym czasie dojdzie do zwarcia w piezzo i czeka Cię wymiana głowicy. Ale zrób to i dbaj o nią. To bardzo dobra drukarka. Powodzenia!
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Dzięki raz jeszcze. Sprawdziłem wic resetem i mam około 1300 stron :roll:
Mam nadzieje, że głowice z serwisu nie są już wadliwe i po wymianie pochodzi dłużej :-D
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Koniecznie o to zapytaj.
 
wareks  Dołączył: 18 Wrz 2009
Proszę o podpowiedź, co może być nie tak z moją L800.
Każde drukowane zdjęcie na jego początku posiada pas szerokości
około 8mm w odcieniu fioletu.
Na niektórych fotografiach jest to intensywny zafarb na innych ledwo widoczny.
Czy może ktoś spotkał się z taką sytuacją ? Jak temu zaradzić ?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Witam

Nie wiem czy to znak że coś się sypie ale...
Drukowałem dziś parę kartek w kolorze (nie zdjęcia), wpierw po paru sztukach drukarka zapiszczała bądz popykała, zignorowałem to.
Następnie przy druku ostatniej kartki zaczęła dość głośno dzwonić (ok. 3sekundy), dzwięk podobny do starych dzwonków do drzwi.
Druk sie zakonczył, kartka wydrukowana prawidłowo ale zaczęły migać wszystkie diody na raz.
Drukarkę wyłączyłem, po włączeniu wydrukowałem raport, by sprawdzić czy działa i jest OK. No ale coś się chyba dzieje.
Wie ktoś o co chodzi?
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Sid Gotama, zainstaluj sobie WIC Reset Utility. Przeprowadź diagnostykę i będziesz wiedział. Mi właśnie też padła drukarka. Świeciły się wszystkie diody po wydrukowaniu 2-3 stron. WIC wskazał padnięty termistor podgrzewacza. Nienaprawialne, drukarka P50 poszła na złom. Nowa Epson XP-960 w drodze.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Zbynio napisał/a:
WIC Reset Utility

Zainstalowałem ale tak szczerze mówiąc to nie wiem co dalej a nie chciał bym bardziej zepsuć.
Gdzie kliknąć, by zrobić tę diagnostykę :shock:
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Podłącz drukarkę pod usb, włącz ją i klikaj, nic nie zepsujesz. Program jest spolszczony. Przeprowadzi diagnostykę i wyświetli wyniki.
https://www.youtube.com/watch?v=QIJr3LRlvww
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Dzięki ale chyba tego nie ogarniam. Brakuje mi tego numeru, bo jak rozumiem musiał bym go kupić.
Gdy robię tak jak na filmie, to jedyny numer który widzę to numer seryjny drukarki, wpisanie którego nic mi nie daje:
Please, remember, that fatal errors are not related to the waste overflow errors and they can not be reset by software.
If you experience communication errors or do not see your printer, please, try the following:
- Restart the printer and PC. Make sure that USB/Wi-Fi connection is of the good quality. Try to change USB cable and port if applicable.
- Disable `status monitor` and `my epson portal` via printing preferences or task manager if they are supported by your system.<font size = 2> [<a href = 'http://www.2manuals.com/faq.php#57'/>Click here to find out how</a>]</font>
- Cancel all printer jobs and disable all applications and services that can communicate with the printer.

Your printer does not have waste overflow error yet.
Trial key can only be used when printer has waste overflow error.
Please, check printer status for more details.

Rozpoczęto resetowanie. Prosze nie wyłączać drukarki.
The input key does not exist: (numer seryjny).
Please ensure that you typed entire key correctly and that you have not input a PayPal transaction ID or similar by mistake.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Aaa żąda key do resetu pampersa. Można jednorazowy kupić na aledrogo za 30 zł. :-/ ale ucie nie trzeba.

Może spróbuj tego: http://www.page-net.com/f...20resetting.htm
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Zastanawiam się czy ja w ogóle powinienem drążyć temat, bo skoro drukuje...
No nic, idę spełnić swój obywatelski obowiązek, później sprawdzę ten SSC service

Przyznam że nie za bardzo rozumiem płacenie za klucz do sprawdzenia czegośtam?
Zawsze mi się wydawało że to producent powinien dbać by sprzęt działał a tu ...
Może problem jest w bardzo rzadkim używaniu :-/

[ Dodano: 2019-10-14, 16:37 ]
Przy SSC Service poległem również. Program nie rozpoznaje drukarki a przy wyborze w Configuration jest w Instaled Pronters L805 ale w printer models już nie. Może L805 występuje jeszcze pod inną nazwą ale jaką?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wykonanie profilu do jednego papieru kosztuje 60 zł.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja zamawiałem tu https://studiogamut.pl/uslugi-profilowanie-papierow.php , ale są również inne punkty.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Jeśli chcesz zrobić profile do wielu różnych papierów, to pomyśl nad wypożyczeniem kalibratora, np. X-Rite i1Studio.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
60 za jeden papier? O kurcze to całkiem sporo.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak szukam to znajduję, że to chyba najniższa cena.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tylko niektóre firmy dołączają profile i tylko dla niektórych drukarek. Oczywiście nie uwzględniają one rozrzutów wykonawczych urządzeń. Dla takiego sprzętu jak mój nikt profili nie dostarcza.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Niestety zdaje się, że głowica w mojej L800 umiera. Najpierw plunęła zielenią, by po dwukrotnym czyszczeniu tę zieleń prawie zgubić. Wydruk testu dysz wskazuje na mieszanie się Cyanu z Magentą. Ktoś z Was wymieniał samą głowicę? Dużo z tym roboty? Pytam bo cena nowej głowicy zbliżona jest do L850...
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
wymieniałem, w serwisie. Chyba około 800zł o ile pamiętam.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Enzo, poczyść jeszcze. U mnie kilka razy sytuacja wyglądała na beznadziejną, ale kilkukrotne czyszczenie pomogło. Przy czyszczeniu odetkaj korki w tuszach (nie uszach).
Też jestem po (gwarancyjnej) wymianie głowicy parę lat temu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach