tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Odkurzacz samochodowy?
Szukam sprawdzonych opinii o odkurzaczach samochodowych. Interesuje mnie coś, co odkurza, a nie tylko warczy. Najlepiej zasilane z gniazda zapalniczki, bo akumulatorowe narzędzia mają krótką żywotność.

Myślałem o modelu z przewodem oraz z rurą do ssawki. To chyba wygodniejsze niż misie trzymane w ręku ze ssawką zintegrowaną.

Niestety odkurzanie na myjni się nie sprawdza - tam są za mało wydajne urządzenia z rurą, którą ktoś zawsze wybrudzi błotem. Niewygodne.

Warto się tym interesować, czy zapomnieć, bo te ręczne odkurzacze nie działają?

Budżet niewielki, ale wszystko zależy od tego, co napiszecie :)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
tref, w Lidlu rzucają co jakiś czas odkurzacze piorące, które dużo lepiej spełnią swoją funkcję i nie kosztują majątku. Taki zasilany z zapalniczki będzie słaby i za wiele nim nie poodkurzasz, miałem taki i wkurzał mnie do tego stopnia, że go wyrzuciłem.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po lekturze kilku wątków na jakimś forum, porzuciłem pomysł zakupu odkurzacza samochodowego. Miałem kiedyś taki mały, tani, prosty - od dawna już go nie ma.
Myjnia i ew. normalny odkurzacz w garażu w domu teściów. Co najwyżej kiedyś kupię odkurzacz warsztatowy z jakąś szczotką/końcówką do samochodu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jest to opcja, ale gabaryty... I konieczność bycia na kablu z gniazda 230V.
Eh. O tym to ja wcześniej myślałem, ale liczyłem na możliwość odizolowania się od elektrowni.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja kiedyś chciałem kupić Black&Decker, ale mi przeszło. No i wożenie kolejnego grata w bagażniku - bleeee.
Za to kompresorek na 12 V już mi parę razy uratował (_._)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ja mam domowy, bezprzewodowy, bezworkowy. Taki coś jak mop. Na 50m2 mieszkania stacza. Można wyjąć sam pojemnik i np sofę odkurzać.
I tref, najważniejsze są różne kolory :mrgreen: :evilsmile:
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
ja do auta i dywanów w domu kupiłem zasialany z sieci 23oV numatic model "Jeżyk" (gorge)

Aleto z zamiarem prania tapicerki(na myjnaich strasznie drogie) i dywanów w domu. Mogę też z nim otworzyć usługi, ale ja tak nie lubię sprzątać że rczej nie.
Na forach detailingowych odradzają produkty znanej firmy z zółtą kolrystyką produktów i nazwą na "k" (już nie ta jakość)
A te na zapalniczę to zabawki. Szkoda kasy. Możesz dać dzieciom do zabawy.
A i koniecznie z długą giętką rurą i fajne były by ssawki wąskie o 2 długościach. Wtedy jest wygodniej i łątwiej o wielu zakamarkó dotrzeć.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
radek_m, mogę potwierdzić, że numatic to porządne odkurzacze, ale drogie.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Wiem, bo płąciłem. Ale niewiele droższe od żółtego produktu z firmy na "k". Niedługio wieoseene porządki Żona mi nie daruje i dywany trzeba wyprać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach