Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
foto, na razie to wygląda "fifty-fifty" ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Niczym Boryna w porze zasiewów :-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
spodobało mi się:
Cytat
Przedstawiciele firmy Ricoh przyznali w jednym z wywiadów, że rozwój systemu Pentax 645 będzie kontynuowany, jednak nie mamy co liczyć na średnioformatowego bezlusterkowca. Producent nie przewiduje też wprowadzenia na rynek nowego systemu bazującego na aparacie pozbawionym lustra, bowiem wychodzi z założenia, iż za kilka lat osoby, które przesiadły się na bezlusterkowce, zaczną wracać do lustrzanek.


bez żadnego oceniania czy umierania. :) po prostu spodobało mi się.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Mnie też się to podoba. Tylko niech wypuszczą wreszcie następcę K3II, bo nie mam już w co zbierać piątek :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
apemantus napisał/a:
Mnie też się to podoba.
I mnie również. :->
apemantus napisał/a:
Tylko niech wypuszczą wreszcie następcę K3II
A skąd założenie, że ów następca spełni Twoje oczekiwania? ;-)
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
To nie założenie. To nadzieja. :-)
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
No cóż, z braku innych konstruktywnych wiadomości o Pentaksie i taka mała wzmianka cieszy. Pentax jeszcze istnieje :-)
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
Nie wiem czym tu się cieszyć. Sony wyprodukowało kolejną odsłonę A7 (znakomitą), Leica, Panas i Sigma robią system S, Canon inwestuje potężne pieniądze w EOS RF (absolutnie topowe szkła, więc to nie jest chwilowa zabawa), Nikon podobnie, Fujik i Olek też. Producenci niezależni produkują coraz więcej szkieł do bezluster (Sigma Arty i dedykowane serii C, Tokina Firiny, Tamron coraz więcej szkieł do Sony, Zeiss Loxie, Baitisy itp.). A Pentax odpowiada: to przemijająca moda. Pentax ze swoim mikrym udziałem w rynku wie lepiej, choć poza Laowami i Irixami nikt z poważnych graczy już o nim nie pamięta. Naprawdę nie rozumiem co stoi na przeszkodzie, żeby wypuścić np. K-02, z lepszą matrycą, wizjerem, dotykowym ekranem, dwoma kołami nastaw i gniazdem wężyka spustowego. Niech to będzie APSC, chętnie przytulę. Strasznie to wszystko ślamazarne, jakiś skansen się zrobił. Nie przeczę, K1 i KP są świetnymi puchami, ale rynek wtórny żaden, nowe szkła zbójecko drogie, poza tym odgrzewane kotlety (35/2). Wiem, że u innych ceny topowych szkieł podobne, ale tam jest tańsza alternatywa i rynek wtórny z prawdziwego zdarzenia. Z sentymentu trzymam jeszcze puszkę i jakieś szkła do Pentaxa, ale to jest chyba właśnie system dla ludzi sentymentalnych, fanów marki Atari, miłośników trabanta i kolejek wąskotorowych.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
badur napisał/a:
Nie wiem czym tu się cieszyć. Sony wyprodukowało kolejną odsłonę A7 (znakomitą), Leica, Panas i Sigma robią system S, Canon inwestuje potężne pieniądze w EOS RF (absolutnie topowe szkła, więc to nie jest chwilowa zabawa), Nikon podobnie, Fujik i Olek też. (...) A Pentax odpowiada: to przemijająca moda.
Nieee... gość z Pentaxa stwierdził, ze bezlustro to nowość i dlatego ma wzięcie. Wiesz, facet ostatnie 10 lat w zamrażarce siedział :roll:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
cube007, no cos w tym jest.
bo jak sobie pomyśleć, ze zrobili bezlustro po to aby było lżejsze, mniejsze itd od lustrzanek - i dorównywało im jakością to jak patrzę na te bezlustra aktualne to moja K70 wcale nie jest większa.
:mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
To zależy, co porównywać i jak patrzeć. http://j.mp/2ulrcxH http://j.mp/2WQEZu0
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
https://camerasize.com/compare/#487,677

myślałem raczej o tych najnowszych produkcjach.
https://camerasize.com/compare/#794,677

no ale nic to. a co do szkiełek to już i tak mam za duży wybór, i ciągle się zastanawiam
zarówno w nowych szkiełkach i używanych :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Tylko niech wypuszczą wreszcie następcę K3II,

Stara puszka z gripem heba-nowym :mrgreen: w cenie KI

[ Dodano: 2019-06-12, 06:49 ]
Jak sobie oglądam takie cuś (cena!!!) :
http://www.fotorimex.pl/product.php/10821.htm

to zaczynam się zastanawiać jak moja platoniczna przyjaźń z P jeszcze długo potrwa.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Powtarzam z powodu połączenia poprzedniego postu
http://www.fotorimex.pl/product.php/10821.htm

Pora na zmiany.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
zaczynam się zastanawiać jak moja platoniczna przyjaźń z P jeszcze długo potrwa
... a po dwudziestu minutach...
rychu napisał/a:
Pora na zmiany.
Korpusy FF już od ~2500zł. Inne Samyangi z AF też przyjemne, sam widziałem. Powodzenia, rychu!

p.s. Sony 85/1.8 też bardzo fajne i jeszcze odrobinkę tańsze.

[ Dodano: 2019-06-12, 08:57 ]
rychu napisał/a:
X30
A w ogóle to myślałem, że już nie masz nic Pentaksa.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
rychu, tak zapytam a czego byś chciał nowych produktów czy niższych cen ? ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
foto napisał/a:
nowych produktów czy niższych cen ?
foto, skoro linkuje Samyanga z bagnetem Sony, to czego może oczekiwać?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard, nie jestem typem gadżeciarza. Póki coś działa i jestem zadowolony, póki sprawne będzie mi służyło. Zmiany zachodzą, lecz najpierw muszą zajść mentalnie.
K5II z paroma M i F pałęta się po plecaku.
foto, chcę kupić sprzęt w cenie adekwatnej do jakości.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
nie jestem typem gadżeciarza.
Absolutnie mi przez myśl nie przeszło że jesteś.
Na przejście K5II >> A7 potrzebujesz tysiąca złotych. Taka kwota za nowe FF? Wielu by się skusiło. To czysta ekonomia (z ledwie szczyptą gadżeciarstwa ;-) ).
rychu napisał/a:
K5II z paroma M i F pałęta się po plecaku.
Dla mnie przyjemniejsze są DA ;-)

[ Dodano: 2019-06-12, 14:38 ]
Mnie zaś niezmiernie cieszy obecna zawartość mojej stopki. Zrobiłem niewielkie porządki i mam sprzęt do wszystkiego* i na każdą* okazję :-D

* - prawie - albo inaczej: w granicach moich amatorskich potrzeb.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach