MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Gdybym teraz budował system błyskania - pewnie kupiłbym lampy Cactus i jeden wyzwalacz , ale że mam 3 Metze i kilka prostych wyzwalaczy phottix - pewnie dokupię ze 2 cactusy żeby tymi lampami radiowo sterować. Z HSS i PTTL. Na razie PTTL daje jedna master.
 

Fotolatryk  Dołączył: 16 Kwi 2018
Jestem zainteresowany zakupem używanej uniwersalnej lampy błyskowa Yongnuo YN-560III. Lampa ma około pół roku i jest jeszcze na gwarancji. Chciałbym używać jej z Pentaxem K-5. Chciałbym dowiedzieć się coś więcej o działaniu fotoceli w tym modelu. Do jakiej odległości w biały dzień fotocela w Yongnuo YN-560III jest w stanie "zauważyć" błysk z aparatu i sama błysnąć .
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
Dorzuć 50 zł do wyzwalacza RF i będzie spokój. Długi czas używałem fotoceli i jest to męczące :roll:
 

Fotolatryk  Dołączył: 16 Kwi 2018
Mam już lampę Yongnuo YN-560III. Przemyślałem sprawę i zrobię tak jak napisałeś dokupię wyzwalacz . Posiadam Pentaxa K-5 i po przeczytaniu rad zawartych w tym wątku odpowiednim wyzwalaczem będzie np. RF603C II . RF-605C też powinien działać z K-5 ?
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
A nie chciałbyś sterować mocą błysku z poziomu nadajnika? Może weź pod uwagę 560-TX?
Bo te co wymieniłeś chyba nie mają takiej funkcji.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Tez Ci polecam 560tx rewelka, używam od dwóch lat
 

Fotolatryk  Dołączył: 16 Kwi 2018
560-TX fajna sprawa ,ale mam też wydatki na inne moje hobby dlatego na razie będę powoli kompletował tańszy sprzęt . Po wyzwalaczu przyjdzie kolej na kolejny i następną lampę błyskową,parasolki,statyw oświetleniowy,uchwyt itp. W planach mam eksperymentowanie z dymem w plenerze na jakimś klimatycznym bagnie,ruinach domów,dworków itp. Dym uzyskam z saletry potasowej zmieszanej z cukrem plus inne dodatki w zależności od tego jaki kolor dymu będzie bardziej klimatyczny.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Daro666 napisał/a:
inne moje hobby

To prawdopodobnie nabijanie postów. Z tego co widać masz już 16777215 (słownie: szesnaście milionów siedemset siedemdziesiąt siedem tysięcy dwieście piętnaście) sztuk. Gratulacje! :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pomógł, cyklicznie pojawiający się, bug.
 

Fotolatryk  Dołączył: 16 Kwi 2018
Panteusz - Mogłeś trochę pomyśleć zanim napisałeś to co napisałeś. 16 milionów postów ha,ha. Mogłeś zadać sobie minimum wysiłku i spojrzeć ,że na całym forum jest napisanych tylko ponad milion postów.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Daro666, Uwierz na słowo, że nie musiałem zadawać sobie nawet minimum wysiłku, żeby napisać to, co napisałem. Reszty się sam domyśl. Może to forum jest specyficznie, ale nie zawsze należy wszystko rozumieć literalnie. Bo wyszłoby np. że wszyscy piszący w krzyczpudle to wariaci.
 

Fotolatryk  Dołączył: 16 Kwi 2018
RF-605C Już w domu. Działa bezproblemowo z Pentaxem K-5 + Yongnuo YN-560III.

[ Dodano: 2019-04-11, 12:48 ]
Czy na RF 603 II C mogę bezpiecznie założyć lampy YN 460,460 II ,560 ? W specyfikacji RF 603 II jest napisane "obsługiwane napięcie portu flash: 5V (nadajnik), 300V (odbiornik) " a na obudowie wymienionych lam jest nadrukowane "6v". Wymienione lampy nie posiadają wbudowanego odbiornika radiowego. Zakupiłem
RF 603 II C z zamiarem włożenia na niego jakiejś starej lampy lub nieco nowszej bez odbiornika radiowego. Posiłkuję się informacjami ze strony http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html ,ale tutaj jest niewiele opisanych lamp a do tego dochodzi problem z prawidłowym mierzeniem napięcia.
Obecnie używam RF-605C na Pentaxie K-5 którym wyzwalam lampę YN-560III ,ale potrzebuję kolejnej lampy i kombinuję jak to tanio rozwiązać.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Czyli Godox tt350P o którym tu pisaliśmy zawitał do regularnej dystrybucji w Pl :)
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Dobry wieczór.Lampa Pentax AF220T będzie pasowała do pentaxa program A ?.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ona pracuje tylko w TTL-u a Program A tego nie obsługuje.
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
To jaką lampe plecasz
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakakolwiek z własną automatyką.
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Ok dzięki za podpowiedz .
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
plwk napisał/a:
Jakakolwiek z własną automatyką.

AF200Sa (ma dumny napis "for PENTAX PROGRAM" ) , AF200T. Obie lampki to systemowe "maluchy".
AF260Sa też jest opisana "for PENTAX PROGRAM", a mocniejsza od AF200Sa.
Większy model to AF280T (systemowy "średniak" z kręconą mordką) lub mocniejszy "młotek" AF400T.
Potem dłuuuugo nic (żadne AF220T, AF240T, AF400FTZ, AF330FTZ, AF500FTZ), dopiero AF360FGZ i AF540FGZ mają tryb własnej automatyki ("A").

Jest dostępna cała gama wiekowych ale solidnie zrobionych Metzów (32CT.., 36CT..., 32MZ..., 40MZ...) - do trybu "A" wystarczy zwykła stopka SCA301 choć z SCA370 lub SCA372 jest wygodniej.
Niezależnie od wybranego modelu przy zakupie trzeba uważać na egzemplarze, po których widać, że były "podlane sosem z wylanych baterii".
(Czasem są to tylko powierzchowne uszkodzenia np. przeżarte i urwane styki baterii ale zdarza się, że niestety trucizna wniknie głębiej...).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach