Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
plwk napisał/a:
Wygooglałem, że odwraca się przednią soczewkę, tyko trzeba dołożyć pierścień dystansowy bo jest kolizja.
https://www.youtube.com/watch?v=_sEXubrUupA


Ups, dopiero teraz zauważyłem odpowiedz.
Ja niestety gdzieś zapodziałem pierścień z wewnątrz, stąd może takie problemy.
 
Shamoth  Dołączył: 21 Paź 2010
Sid Gotama napisał/a:
A czy zna ktoś sposób jak w tym obiektywie (przerobionym na swirl) zwiększyć maksymalną odległość ostrzenia.
Po przeróbce na swirl ten obiektyw nadaje się tylko do makro i właściwie nic z nieco dalszego planu nie sfotografujemy a przydało by się nieco dalej.

Swirl jeszcze nie robiłem ale chyba się temu tematowi przyjrzę, co prawda jak dla mnie to jest ciut za agresywny i bardziej podoba mi się efekt który otrzymał DanielZ. Co do przeróbek to póki co ograniczyłem się właśnie do poprawy odległości ostrzenia w H44-2 po wsadzeniu do taniej anodowanej przejściówki. Po rozkręceniu obiektywu na część optyczną z pierścieniami przysłony i drugą z pierścieniem ostrości w środku jest pierścień dystansujący obie części. Jeśli go usuniemy i skręcimy to obiektyw znowu ostrzy w nieskończoność lub nawet dalej, z oznakowań powinien ostrzyć do 20m a potem nieskończoność, a ostrzy 100m i jeszcze dalej. Problem w tym że jak tak skręcimy to pierścień preselekcji przysłony obraca się ale drugi od samej przysłony już nie. Także oryginalny dystans zamieniamy na drucik 0,5 lub inny, tym dystansem regulujemy odległość układu optycznego od matrycy i zakres ostrzenia. H44M-7 MC do mnie idzie i pewnie tak jak H44-2 będę go rozbierał totalnie i czyścił także może przy okazji pobawię się w odwracanie soczewek. Do kompletu pozostaje jeszcze złapać najmłodszego H44-3 MC "belomo" i H40 ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach