Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Ryszard napisał/a:
Penteusz, a jak focisz na dwa goryle?


To proste. Większy dzierży aparat, mniejszy lampę.

Odwrotnie jest bez sensu :-P


Gałęzi się obydwa dobrze trzymają. ;-)
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Cześć. Zastanawiam się nad sensownym statywem, który by mi ułatwił życie a nie uprzykrzył. Po głowie mi chodzi Manfrotto MK055XPRO3 tylko jedyny mankament to zaciski - wolałbym Twist-lock. Seria 190 taki ma ale wyglądają licho, więc prawdopodobnie będę musiał iść na kompromis.
Czy znajdę jakąś alternatywę?

Najważniejsze dla mnie cechy to nie więcej niż 3 sekcje, waga powyżej 2kg, udźwig powyżej 4kg, dość niskie zejście - ewentualnie odwracalna kolumna.
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
errorbypixel napisał/a:
Po głowie mi chodzi Manfrotto MK055XPRO3 tylko jedyny mankament to zaciski - wolałbym Twist-lock.


Mam ten statyw. Zaciski są w porządku, bardzo wygodne, a sam statyw solidny.
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Emir a jak sobie radzi z drobinkami kurzu, błota, piachu? Mój ostatni sasysał wszystko jak idzie :-P
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
espresso mógłbyś przybliżyć temat tych twistów? Co z nimi nie tak?
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
errorbypixel napisał/a:
Czy znajdę jakąś alternatywę?

Może Benro? http://www.benro-statywy.pl/statywy-seria-classic
Mam taki, nie pamiętam teraz modelu, 3-sekcyjny z twistami. Umożliwia dosyć szerokie rozłożenie nóg, jak i odwrotne (lub poziome) umocowanie kolumny. Budowa i spasowanie solidne.
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Trochę pogrzebałem wczoraj i początkowo doszedłem do wniosku, że kupię osobno wszystko - statyw i głowicę.
Padło na ten co wcześniej pisałem MK055XPRO3. Dobrałem głowicę MHXPRO-BHQ6 ale mnie coś tknęło i sprawdziłem opinie na yt, po czym bardzo szybko z niej zrezygnowałem dowiedziawszy się, że facet stracił przez nią obiektyw i utopił aparat. W głównej mierze winę za to ponosił metalowy element, który się zablokował i nie zatrzasnął płytki.
Wróciłem do standardu MHXPRO-BHQ2 (RC2) dlatego, że wymyśliłem sobie jeszcze „L” (MS050M4-Q2) a pod tamtą głowicę by mi nie podeszedł.

Jak kiepski pomysł to piszcie.
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
espresso kupując głowicę za ponad 600zł raczej nie traktuje się jej jak „cheapo”. W tym modelu trudno sprawdzić naocznie czy element zacisnął płytkę choćby ze względu na to, że jest to arca-swiss - dość dziwacznie zaprojektowana.
Z tego co widziałem to nie jest odosobniony przypadek.
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 
rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
Rozglądam się za czymś małym (~30cm po złożeniu) lekkim (tak w okolicach 1 kg z głowicą) na wycieczki w góry/rower. Najcięższy zestaw jaki planuje na niego montować to Pentax KP+ DA55-300PLM- łącznie 1,2 kg, a najczęściej bym go używał z Limitetem 15mm -0,9kg. Oczywiście liczę się z tym że w przypadku gorszych warunków statyw trzeba dociążyć i rozstawić na niższą wysokość. Na placu boju zostały 3 egzemplarze:
Triopo G130-KK0S (karbon, masa 930g, udźwig 3kg, zalecany 1kg)
Manfrotto Statyw Element Traveller Small (aluminium, masa 1150g udźwig 4kg - jest też wersja carbonowa 200zł droższa i 150g lżejsza) oraz
Sirui Statyw T-025SK (carbon, masa 1020g, udźwig 6kg - niestety cena 2x wyższa od reszty).
Każdy z nich ma takie same przekroje nóg (od 10mm do 22) i rozkłada się na podobną wysokość ~130cm. Jak sądzicie czy rzeczywiście ostatnia opcja będzie najstabilniejsza i podane nośności przekładają się na rzeczywistość? I warto tyle dopłacić? Może znacie coś godnego polecania o podobnych parametrach...
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Dorzucę się z pytaniem bo związane jest bezpośrednio ze statywami. Czy da się gdzieś kupić coś takiego:
https://www.systembank.pl...atyw-p1871.html
ale w wersji z gwintem 3/8"?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
badworm, a nie łatwiej samemu zrobić? skoro to tylko uchwyt.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Nie mam zacięcia mechanicznego, a pierwszy lepszy ślusarz chyba się też tego nie podejmie (przeróbki z małego na duży gwint) bo trzeba mieć gwintownik calowy. Przychodzi mi do głowy jedynie Poxilina :-D
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a może kup jakąś redukcję czy inny wynalazek
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
badworm, https://www.cyfrowe.pl/st...e,1,11,585.html a tutaj coś jest co Ciebie interesuje?
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
Stary badziewny wyrób staywopodobny połamał się, więc trzeba go czymś zastąpić.
Czy to jest warte zakupu:
http://www.genesisgear.pl...esis-abt-kit-pl

Ktoś z Was tego używa? Jeśli nie ten to co w zbliżonej cenie?
Będę na tym montował K-5 + 55-300 i to chyba maks.
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
MarcinG napisał/a:
Stary badziewny wyrób staywopodobny połamał się, więc trzeba go czymś zastąpić.
Czy to jest warte zakupu:
http://www.genesisgear.pl...esis-abt-kit-pl

Ktoś z Was tego używa? Jeśli nie ten to co w zbliżonej cenie?
Będę na tym montował K-5 + 55-300 i to chyba maks.


Ja mam i używam.....całkiem nieźle wykonany, nie za ciężki, zakładam na niego nie raz mojego K-5 z gripem+ Sonnar 180 2.8...więc z takim "piórkiem" jak DA 55-300 to żaden problem.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Właśnie stanąłem przed koniecznością kupienia głowicy lub statywu. Zgubiłem płytkę do głowicy PH-157Q , której od kilkunastu lat używałem ze statywem Velbon Sherpa 250R. Już od jakiegoś czasu była luźna, co sugerowało pojawienie się luzów na głowicy. No i stało się. Wobec zużycia głowicy nie ma sensu kupować kolejnej płytki, lecz raczej całą głowicę, zwłaszcza że ciągnie mnie do głowicy kulowej. Nogi, po dokręceniu śrub, wydają się być wciąż w dobrym stanie. W oko wpadła mi ta głowica: http://www.genesisgear.pl...4-genesis-bh-34 Problem w tym, że zobaczyłem także to: http://www.genesisgear.pl...esis-abt-kit-pl jedynie za 50 zł więcej. Zestaw kusi mniejszymi rozmiarami po złożeniu, co umożliwiłoby wrzucenie go nawet do plecaka. Najcięższy zestaw jaki mogę skompletować z body i posiadanych szkieł waży nieco ponad 2 kg. No i teraz nie wiem na co się zdecydować. Pomożecie? :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Marek, bardzo dobrze to wygląda, znaczy solidnie, do tego możliwość zrobienia monopodu. Jeżeli dla Ciebie zaletą jest niewielka długość po złożeniu, to chyba wybór dobry. Osobiście wybieram modele z dwoma zatrzaskami, a i tak zawsze mierzi mnie rozkładanie ;-) Dokup sobie od razu zapasową płytkę :-D Do Slika dwa lata polowałem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tu akurat jest płytka Arca-Swiss a nie jakiś firmowy wynalazek, więc nie będzie problemu.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Mam ten zestaw Genesis głowica kulowa+statyw. Z czystym sumieniem można polecić. W zestawie dostałem 2 kolumny głowicy: krótką i długą. Jedno ramię w prosty sposób się odkręca i po połączeniu z głowicą daje monopod. Bardzo dobre wykonanie, dopracowane szczegóły. W standardzie jest też bardzo porządny futerał.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach