bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 556
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc556.dng (43,1 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 17.03.2019 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.
Pliki proszę nazywać:
– rc556_nick.jpg – duży jpg (max. wielkość 7 MB),
– rc556_nick_900.jpg – mały jpg (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc556_nick.zip – załączone archiwum.
Maile proszę tytułować podobnie – rc556_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A jest coś do poprawienia w tej pracy ?
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
powalos - też sobie zadałam to pytanie.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
powalos, Jakaranda, zawsze jest co poprawić, jestem ciekaw waszej wizji.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
irek83, popatrzę i postaram się nic nie spartolić. :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nie zawsze musi chodzić o poprawianie, czasem mogą być po prostu różne spojrzenia na to samo zagadnienie. :-)

Poza tym często jest tak, że ludzie piszą „tu nie ma co zmieniać”, a potem przychodzi 10 wersji danego obrazka. ;-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
bakulik, o to to :-B
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
zabawa fajna ale ten paproch w samym centrum nieba strasznie denerwujący - i usuwanie go chyba będzie łamaniem zasad, czy nie?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Owszem, będzie. Niczego nie stemplujemy.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Rivelv, ka jedynka jeszcze nie miała czyszczonej matrycy, a zdjęć ma już trochę na liczniku. Jak zacznie bardziej denerwować to pomyślę o czyszczeniu, póki co wystemplowanie kilku pyłków to nie problem.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
nie no spoko :) tylko pisze ze to denerwujące :)
sam często mam rożne pyłki :) i muszę stemplować ale tu nie wolno :-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
To był trudny wybór - z czterech wersji trzeba było wybrać jedną :-|
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Jest godz. 19.59 i wysłałem. Zdążyłem?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc556.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc556.zip

1. Blesso


2. DarekM
Nie opiszę co zrobiłem bo nie pamiętam... :-)


3. jakaranda


4. mh2012
To zgłoszenie jest z cyklu: znajdź 3 różnice!
A właściwie to jakiekolwiek różnice pomiędzy plikiem przesłanym a zgłoszeniem potraktowanym w RawTherapee i Zonerze. :)


5. mr.ra66it


6. newt


7. Penteusz
Krótko o tym, jak pracowałem nad obrazkiem:

Wywołanie w ACR:

Sięgnąłem po narzędzie do ustawiania balansu bieli, dla ułatwienia zaptaszkowałem sobie konwertowanie do skali szarości (wtedy nie pokazuje dla R G i B osobnych wartości, tylko jedną, tę właściwą - jak ją już znajdziemy na obrazku). Odptaszkowałem skalę szarości. ACR (przynajmniej u mnie ) ma tendencję do schładzania obrazków i tutaj też trochę się zbyt zaniebieściło. Dodałem nieco temperatury. Nieco podniosłem też oranż, żeby to nad horyzontem nie było zbyt blade. I to wszystko, jeśli chodzi o ACR.

Photoshop:

Color Pickerem zaznaczyłem najjaśnieszy i najciemniejszy fragment obrazka. Ten szary też:-)

Otworzyłem Krzywe i odpowiednimi próbnikami wyłapałem zaznaczone obszary. Wyszło, że cyferki w panelu Info nie do końca odpowiadały światłom i cieniom. Oznaczało to, że obrazek nie jest wystarczająco kontrastowy. Kilka poprawek kontrastu i kolorów w krzywych. Lekko podostrzyłem w Unsharp Mask. Ten kamień na przedzie wygląda teraz trochę jak duże g... - pardon - kupa, ale trochę odzyskałem cienie na dalszym planie, a kolorem kupy przestałem się już przejmować. Jest biel i jest lepiej w cieniach. To wszystko.


8. powalos


9. rafi


10. rivelv
samo zdjęcie mi się podoba.
więc z całej obróbki naprawdę to wszystko delikatnie przesuwałem.
najbardziej pojechał suwak od clarity oraz Highlights oczywiście w Affinity
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Penteusz napisał/a:
Zdążyłem?

Jak widać powyżej – zdążyłeś. I nawet nie trafiłeś do spamu. Choć z powodu tego „dużego” i „małego” powinienem był Ciebie zdyskwalifikować…
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
bakulik, to ja już nic nie rozumiem :roll:

Może coś zbyt szybko robiłem i coś poszło nie tak? Ale przynajmniej wiem, co to spam ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Taką podobną wersję też miałam...

... ale myślałam, że inni użytkownicy pofantazjują, więc wysłałam odbiegającą od RAW-a. I miałam jeszcze bardziej dramatyczną.

Z nadesłanych najbardziej podoba mi się mr.ra66bit'a i powalosa.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Penteusz napisał/a:
to ja już nic nie rozumiem

Pliki powinny mieć nazwy: rc556_Penteusz.jpg i rc556_Penteusz_900.jpg
Twoje miały: rc556_Penteusz-duży.jpg i rc556_Penteusz-mały.jpg

:->
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
:mrgreen:
Ale to jest całkiem sympatyczne.I jakie śmieszne! :mrgreen:

A poza tym wedle zapodanego wzorca :-P
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Bardzo podoba mi się .....w mojej pracy piasek. Ewidentnie najlepiej (nieskromnie rzecz ujmując ) poradziłem sobie z tym elementem oddając jego strukturę, pieprzno-solny kolor oraz ukazując ostrośc zestawu Irix 15mm + Pentax K-1.
Jeśli zaś chodzi o motym główny tej fotki czyli o ...psa to również nie mam się czego wstydzić.
Jest on ukazany w dobrym świetle w należytej ostrości oraz została jego postać uwypuklona " z tła" poprzez zróżnicowanie kolorystyczne ( sierść/otaczające ją skały).

Tytuł mojej pracy to : "Zdradziecki atak Morza Irlandzkiego na Mierzeję Dublińską" czyli mocne uwypuklenia świadczące o kontraście (woda->ziemia), pokazanie niecnych sił niszczących dzieło człowiecze ( schody prowadzące w głębinę) poprzez zawężenie histogramu oraz spłaszczenie kolorystyczne ( szczególnie kanału zielonego) by Irlandczykom nie wydawało się , że ...mogą .
Ps
Brakuje mi parawanów na plaży w oddali.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach