Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
foto napisał/a:
Porównanie systemowe, jest tam między innymi nowy Canon. Myślę, że niejedna osoba oglądająca ten materiał która kupiła Canona i wydała znaczną ilość złociszy może dostać drgawek :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=n_cEmS1neC0

Ale co tu takiegio odkrywczego on powiedział?
Że matryce Canona maja gorszy DR. To wiadomo od lat. Że APS-C jest lżejszy i mniejszy niż FF. To tez nie odkrycie.
Czy tak jak twierdzi nie chce bezkompromisowego sprzętu? Nie nie bardzo, bo szuka sprzętu budżetowego. Chce cos małego, lekkiego, dużo detalu, duże DR? Sony A7R i Nikon Z.
Jeśli miał 6D z fatalnym moim zdaniem 28-75/2.8 to o czym my mówimy. No i ile zyskał na rozmiarze i wadze sprzętu? Wielkiego skoku to nie dokonał.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jacek_Z, autor miał plan: mniejsze, lżejsze i bez kompromisu jakościowego w stosunku do C-6D. Ten plan zrealizował w satysfakcjonujący dla siebie sposób, jakość nawet poprawił, jeszcze zaoszczędził przy tym kasę i na koniec ciekawie o tym opowiedział. Dla mnie historia OK.

[ Dodano: 2019-03-18, 23:05 ]
Nie jest to zresztą jedyny film zaawansowanego / zaangażowanego fotografa, który odpuścił FF na rzecz mniejszych / lżejszych / tańszych aparatów o porównywalnych / wysokich / wystarczających parametrach do realizacji swojej pasji / pracy / zadań / projektów.

(niepotrzebne skreślić ;-) )

[ Dodano: 2019-03-18, 23:09 ]
Jacek_Z napisał/a:
Że matryce Canona maja gorszy DR. To wiadomo od lat. Że APS-C jest lżejszy i mniejszy niż FF. To tez nie odkrycie.
Akurat w świecie Canona nie wszystko jest takie oczywiste. Taki 80D jest klockiem porównywalnym do 6D a DR ma nawet lepszy... ;-)
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Ryszard napisał/a:
Nie jest to zresztą jedyny film zaawansowanego / zaangażowanego fotografa, który odpuścił FF na rzecz mniejszych / lżejszych / tańszych aparatów o porównywalnych / wysokich / wystarczających parametrach do realizacji swojej pasji / pracy / zadań / projektów.
Oczywiście, znam ogrom takich przypadków. Ale kluczowe są tu słowa "wystarczające parametry". I zapewne cena.
Mnóstwo hobbystów z długim stażem przeszło na lżejszy sprzet. Przestali sie podniecac FF i ilością Mpx, detalem, bo zauważyli, że nie robią wydruków 60x100cm. Czytając materiały reklamowe i fora odnosili wrażenie, że muszą mieć max Mpx i FF. Mogłem sobie pisać w swoich radach co chciałem. Teraz zreszta też jest szał na bezlustra, bezsensowny zresztą dla większości użytkowników (zależy od tego co focą). Albo parcie na ostrość Sigm ART.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
I tak najlepszy jest Canon 5D :mrgreen: z 12 mln pikseli.
Ciekawe jakby wyszło to porównanie bez użycia funkcji pixelshift?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
foto napisał/a:
Myślę, że niejedna osoba oglądająca ten materiał która kupiła Canona i wydała znaczną ilość złociszy może dostać drgawek

Dobrze, że nie kupił kompaktu z potrójną matrycą za połowę ceny tego APS-C, bo by mu serduszko stanęło. Zwłaszcza przy wyciąganiu cieni.
Dla mnie to trochę dziwne by porównywać dwa różne narzędzia z inną charakterystyką matryc, innym AF (jak to K-70 sprawdza się w reportażu?) i funkcjami np. trybem filmowania (te tłumy filmujące Pentaksem). To jak odkryć po zamianie roweru na taczki, że do tych drugich można więcej załadować.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
jak to K-70 sprawdza się w reportażu?

Ten rodzaj fotografii autora nie interesuje, więc tego nie sprawdzał.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
plwk, ano właśnie. Stąd mój wniosek, że źle dobrał aparat do swoich potrzeb.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
mam wrażenie, że połowa szanownych forumowiczów tutaj ma "pretensje" do autora filmu, że pochwalił Pentaxa - zamiast się po prostu z tego cieszyć.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Rivelv, a już myślałem, że to ja jestem słaby z matematyki ;-) To niezależne forum, więc możemy sobie pozwolić na zdrową dawkę obiektywizmu.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
niezależne jednak można by rzec, że brandowane :-) (jeżeli dobrze pojmuje znaczenie tego słowa)
nie zrozumcie mnie źle ja nie mam nic przeciwko wolności słowa, wypowiedzi czy jak to zwać. po prostu mnie troche to zastanawia. :)

jak bym czytał takie opinie, jak twoje Enzo, na forum canona to bym się nie dziwił ani nic.

no sory nie zrozumcie mnie jakoś źle, nie chce tu robić zamieszania czy innej awantury, chciałem tylko się wypowiedzieć.
może kogoś źle zrozumiałem już sam nie wiem.
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Enzo napisał/a:
plwk, ano właśnie. Stąd mój wniosek, że źle dobrał aparat do swoich potrzeb.
Wyraźnie powiedział, że AF go nie interesuje. On robi krajobraz.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Panowie Enzo, Rivelv, aparaty to tylko narzędzia. Jak młotek czy pędzel. Nie na co się spinać.
Jeden będzie wychwalał Felicję, drugi powie że AMG 600S jest słaby. Na teren. Szczególnie. Każdy tu ma rację.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Rivelv, forum powstało w celach wymiany informacji między miłośnikami marki, a nie w celach jej promocji. Różnica subtelna, jednak wpływająca zasadniczo na charakter Pentax@pl. Moja krytyczna uwaga do linkowanego filmu bierze się stąd, że nie wnosi on niczego nowego do tego co już wiemy od kilku lat. Wystarczy rzucić okiem na ranking matryc by zaoszczędzić czas na oglądanie.

Jacek_Z, dlatego mnie zastanawia wybór Canona jako aparatu do krajobrazu. Autor nie wiedział jakie ma wady i zalety?

TM_Mich napisał/a:
aparaty to tylko narzędzia. Jak młotek czy pędzel. Nie na co się spinać.

Oczywiście - wspomniałem o tym w pierwszym poście. Ja luźny Bolek jestem
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Enzo, zgoda pełna.

ja się trochę zachwyciłem chyba tym że pierwszy raz dotarł do mnie jakiś taki oficjalny filmik który wprost zachwala Pentaxa (entry level - jak by na to nie patrzeć) w porównaniu do tego całego FuFu itp. itd.

i spokojnie wcale się nie spinam :) :-B
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Enzo napisał/a:
Jacek_Z, dlatego mnie zastanawia wybór Canona jako aparatu do krajobrazu. Autor nie wiedział jakie ma wady i zalety?

Tak z tego wynika. Dlatego ten filmik i to co tam zawarte jest dla mnie niemal oczywistością, a tu zachwyt jakby dokonano jakiegoś epokowego odkrycia.
Sądzę, że facet miał Canona od lat, był przeświadczony że to najlepszy system i dopiero chęć zredukowania wagi zestawu skłoniła go do popatrzenia w inną stronę. Canonierzy wyśmiewają pomiary matryc na DXO, a tu nagle okazuje się, że pomiary są prawdziwe.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Rivelv napisał/a:

ja się trochę zachwyciłem chyba tym że pierwszy raz dotarł do mnie jakiś taki oficjalny filmik który wprost zachwala Pentaxa

Widzisz ile może zdziałać kilka kolorowych alpejskich obrazków i powiedzmy oryginalność autora. Gdyby znalazły się tam jakieś fajne cycki, kto wie czym ja bym się zachwycił 😄
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no pewnie też bym się zachwycił

ale z drugiej strony analizując
canon do reportażu
pentax do Krajobrazów
to co do cycków??
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Rivelv napisał/a:
to co do cycków??
Fafniakowi i jego ojcu nieźle szło z Pentaksem. Nie wspominając o Arakim :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bo to też przyroda i ładne widoki.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
hmmm Alpy i cycki w systemie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach