daro262  Dołączył: 02 Lut 2019
LR nie wyświetla zdjęć
Witam.Mam tylko 1 pytanie .Zaczynam przygodę z LR i mam problem uruchamiam program i po imporcie nie widzę żadnych zdjęć tylko szare pola.Nie widać zdjeć w jpg ani Raw(PEF)Próbowałem otwierać zdjęcia z Sony,Pentaxa i nic .Mam Windows 8.1 i LR cc 2015 w czym może być problem.Pozdrawiam
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Daro262, w jaki sposób z czego importowałeś zdjęcia? Być może dodałeś je z karty pamięci do kolekcji zamiast skopiować na dysk. Wtedy po wyjęciu karty nie będą dostępne.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
Być może dodałeś je z karty pamięci do kolekcji zamiast skopiować na dysk. Wtedy po wyjęciu karty nie będą dostępne.

Stworzone podglądy powinny być widoczne (jeśli starczyło czasu, aby utworzyć), tylko w górnym prawym rogu miniaturki jest ikona informująca, że zdjęcie jest niedostępne.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Lightroom przy imporcie generuje własne zdjęcia poglądowe i to je wyświetla. Gdy oryginalny plik jest niedostępny, wtedy na miniaturze pokazuje się prostokąt z wykrzyknikiem.

Czy zdjęcia nie pokazują się także w widoku pojedynczym i w module wywoływania? Masz włączone używanie procesora graficznego (Edit -> Preferences -> Performance -> Use Graphic Processor)? Jeśli tak, to spróbuj wyłączyć i zrestartuj LR.
 
daro262  Dołączył: 02 Lut 2019
bakulik napisał/a:
Lightroom przy imporcie generuje własne zdjęcia poglądowe i to je wyświetla. Gdy oryginalny plik jest niedostępny, wtedy na miniaturze pokazuje się prostokąt z wykrzyknikiem.

Czy zdjęcia nie pokazują się także w widoku pojedynczym i w module wywoływania? Masz włączone używanie procesora graficznego (Edit -> Preferences -> Performance -> Use Graphic Processor)? Jeśli tak, to spróbuj wyłączyć i zrestartuj LR.


Niestety nie pomogło.Nie pokazuje się podgląd ani zajęcia
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
daro262, którą masz wersję LR? Zrzut ekranu byłby pomocny.
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Lightroom z 2015? A aparaty jakie? Zobacz czy aparaty są obsługiwane przez wersję Twojego Lightroom.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
daro262, Może to Ci pomoże (mały przewodnik po funkcjach LR), sprawdź, czy wszystko po kolei wykonałeś:

https://www.fotopolis.pl/...zenie-katalogow
 
daro262  Dołączył: 02 Lut 2019
LR c.d
Nie widać zdjęć po imporcie w jpg ani Raw(PEF)Próbowałem otwierać zdjęcia z Sony SLT-A37,Pentaxa ks2

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
LR CC 2015 to wersja 6.
Skąd importowałeś te zdjęcia? Wybierz katalog z którego je importowałeś.
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
Poza Lr pliki jpg otwierają się normalnie? Znajdują się w folderze, do którego zostały importowane?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy Twoja wersja LR obsługuje już KS2, jeśli nie RAWy powinny być w formacie DNG a nie PEF. Przekonwertuj jeden RAW do DNG i zaimportuj do LR.
LR musi być w wersji minimum 6.1.
 
daro262  Dołączył: 02 Lut 2019
Dziękuję wszystkim za pomoc .Znalazłem przyczynę.

Zarządzanie kolorem jeśli system Win 7 lub 8

1. Wychodzimy z LRa.
2. Panel sterowania> zarządzanie kolorami
3. Zaawansowane > Profil urządzeń> ustawić na: sRGB IEC61966 - 2.1
Może się komuś przyda.Pozdrawiam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Co tam miałeś wcześniej?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Hmm. Przecież ten profil jest ustawiony w Windowsie domyślnie. Sam go przestawiłeś ? I na jaki ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach