irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Szybka edycja zdjęcia w LR&PS
Cześć,
Nagrałem filmik pokazujący jak w krótkim czasie poprawiam zdjęcie za pomocą Lightrooma i Photoshopa. Film składa się z trzech części, w pierwszej przygotowuję zdjęcie w LR, druga to obróbka w PS z dodatkiem NIK collection i trzecia to wyostrzenie ( metoda której użyłem sprawdza się u mnie najlepiej )
To pierwszy filmik jaki kiedykolwiek nagrałem i poskładałem w całość, proszę o wyrozumiałość ;-)
Dziękuję za zainteresowanie.

https://youtu.be/RrA-ryigy_w
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Skoro masz NIKa, to dlaczego nie wyostrzałeś Sharpenersem? O wiele lepsze efekty, w dodatku z możliwością stosowania wyostrzeń lokalnych.
Jeżeli miał to być tutek, to moim zdaniem zabrakło informacji co w danym momencie wykonujesz i w jakim celu.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Michu, próbowałem na samym początku po instalacji NIKa, ale nie mogłem sobie z tym poradzić i efekt był marny. Podejdę do tego jeszcze raz i porównam efekty, może coś źle robiłem. Dzięki za wskazanie czego brakuje, ten filmik zrobiłem eksperymentalnie, byłem ciekaw jak sobie z tym poradzę i jaki będzie odbiór.
Dzięki bardzo :-B
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
irek83, pogadałbyś trochę, śmiało :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A! I na koniec warto skonfrontować obrazki przed/po - to zawsze jest efektowne.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Ryszard, z gadaniem to już wyższy poziom , może kiedyś jak nabiorę wprawy ;-)
Michu, o widzisz, bardzo trafna uwaga, jeszcze raz dzięki :-B
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Irek, mów, serio :) Inaczej na pewno się to ogląda, kiedy zna się program na którym pracujesz, a inaczej, kiedy się go nie zna. Nie znam LR, więc nie wiem co robisz, obraz jest mało wyraźny. Fajna, spokojna muza w podkładzie, co to ?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
0bleblak napisał/a:
obraz jest mało wyraźny

też zwróciłem na to uwagę. Fragmentami jest ostro, ale częściej całkowicie nieostry ten filmik.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
0bleblak napisał/a:
Nie znam LR, więc nie wiem co robisz, obraz jest mało wyraźny.
Właśnie, właśnie, też nie znam LR i zacząłem oglądanie z podobnymi problemami. Orkiestra gra, lektor milczy, no to ganiam za tyciuteńkim kursorem i nie mogę... W takim razie buch! tryb pełnoekranowy. Niby lepiej, ale wyrazistości brak... I wtedy wyszło na jaw, że mimo monitora FHD (i troszkę ponad) film z automatu przyjął format 720 linii zamiast 1080. Po kliknięciu lepszej wersji od razu było jak trzeba.
irek83, może masz gdzieś tam, gdy publikujesz, ustawienia domyślnej rozdzielczości?
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Ryszard napisał/a:
0bleblak napisał/a:
Nie znam LR, więc nie wiem co robisz, obraz jest mało wyraźny.
Właśnie, właśnie, też nie znam LR i zacząłem oglądanie z podobnymi problemami. Orkiestra gra, lektor milczy, no to ganiam za tyciuteńkim kursorem i nie mogę... W takim razie buch! tryb pełnoekranowy. Niby lepiej, ale wyrazistości brak... I wtedy wyszło na jaw, że mimo monitora FHD (i troszkę ponad) film z automatu przyjął format 720 linii zamiast 1080. Po kliknięciu lepszej wersji od razu było jak trzeba.
irek83, może masz gdzieś tam, gdy publikujesz, ustawienia domyślnej rozdzielczości?


Dyć prowda, 1080 i od razu lepiej. Aczkolwiek trzeba się wślipiać mimo wszystko, ja nie mam FHD ;-) Niezależnie od wszystkiego, kiedy jest lektor, jest od razu lepsza interakcja.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach