irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
rychu, czemu tak smutno ? B&W fajne jest, ale ja chciałbym te kadry w kolorze zobaczyć.
Pozdrawiam ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
pszczołowaty, jpg z X30 i tylko konwersja w NIK. Nie lubię programu Fuji, jest dobry do RAF.
irek83, zdecydowana większość zdjęć robiona pod Słońce , sporo roboty i nieposiadanych umiejętności by coś ciekawego wyciągnąć z jpg. Już mam na stale ustawiony format w x30. Z RAF tyle roboty, że odpuszczam. Ale dla Ciebie coś się znajdzie.
Jeden post wyżej zamieścilem zdjęcie w kolorze surowe jpg z widokiem na zachód.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
rychu, no i pięknie ten jpg wygląda :-B
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu, B&W trochę "czarno-ponure" ale kadry fajne i robią klimat. Rynna, suche konary, to pod światło, drzewo pokręcone wichurami - wszystkie bardzo ładne.
A kolor, no cóż, wybaczcie ale nadal nie rozumiem o co chodzi z tym "JPG z Fuji". JPG jak JPG, poprawny i tyle. irek83, Ty coś więcej widzisz?
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Ryszard, no ja widzę piękne kolorki i na ostatnich mi ich brakuje.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
rychu napisał/a:
pszczołowaty, jpg z X30 i tylko konwersja w NIK.

dzięki, myślałem, że to symulacja jakiegoś filtra z aparatu :)

Ryszard napisał/a:
o co chodzi z tym "JPG z Fuji".

nie chcę zaśmiecać tego wątku jak chcesz to coś wrzucę do innych systemów ;) faktycznie czasami wystarczy dobrać odpowiednią symulację w aparacie i nie męczyć się w wołarkach :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
wystarczy dobrać odpowiednią symulację w aparacie

Może kiedyś walnę symulację na różnych filtrach jednego kadru.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Rychu, to Jeseniki, też miałem szczęście na klar.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu, jakie warunki do chodzenia?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Robert napisał/a:
to Jeseniki

Stawiałem na Śnieżnik, ale Pradziad jest pierwszy.
plwk, bardzo dobre. Grzbietem rewelacyjne. Poniżej linii śniegu nawet dużego błota nie było, kilkudniowe wiatry wysuszyły wszystko. Miejscami są jeszcze spore zaspy, dwa razy zapadłem się prawie po pas, trzeba uważać, szczególnie w kosodrzewinie. Śnieg miałki, rozmięknięty, pod spodem pustki.
Warunki rewelacyjne na narty śladowe, BC, czy skitour. Obecnie grzbiet od Skrzycznego po Baranią górę i Magurki to bardzo wdzięczne narciarsko tereny. Byłem z kolegą nieudeskowionym, więc tym razem z buta.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O to mi chodziło, czy nie będzie problemów z buta i czy ewentualnie potrzebuję raczki, czy starczy sama podeszwa.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
plwk, jeśli śnieg będzie zmrożony, beton do południa - będzie ok, po południu tylko w butach bez śniegowych nakładek które mają raki prawdopodobnie będziesz się bardzo zapadał, dość głęboko. Tak napewno jest w Tatrach, ale tam jest chyba dużo więcej śniegu, na Kasprowym jeszcze prawie dwa metry
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, jeżeli nie będzie przymrozków, podeszwa wystarczająca. Startowałem ok. godz. 8 ale było bardzo ciepło. Raczki warto mieć, to nie ciężar, a warunki każdego dnia mogą być różne. Szczególnie na osłoniętych od promieni słonecznych ścieżkach, po których spływa woda zamarzająca nocą.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dziękuję :-B
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Na parkingu w Złatnej zamontowano monitoring, bo nie wiem czy słyszeliście o popsutych autach, z dosypanym czymś do silnika, do przeciętych opon. Zresztą to samo na przełęczy między Glniką a Novot'em (? nie umiem słowackich słów odmieniać), to samo pod Wielką Raczą...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
potraff, Wielka Racza od strony Słowacji?
A Złatna który parking?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
http://www.polsatnews.pl/...ukier-w-bakach/

http://zywiec.super-nowa....ody-,7011#tresc

O Raczy doczytałem, że po polskiej stronie na parkingu przy zadaszeniu. Zlatna na końcu, przy wodospadzie.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
wbija ktoś w tym tygodniu w Wysokie pożegnać zimę? :)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Między Babią a Tatrami:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
potraff napisał/a:
Między Babią a Tatrami:

Potraff, zgaduję że jest to kapliczka na Kuligowej Górze, a zdjęcie robione jest z okolic drogi pomiędzy Podwilkiem a Danielkami (przez Drobniowy Wierch).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach