Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no więc do posiadanej YN585EX - do nabyłem sobie YN560 IV+ RF-605C (komplet 2szt.) - po pierwszych ćwiczebnych strzałach jestem wręcz zachwycony.
założenia takie,
YN585EX - na body --> i jest zestaw z PTTL
RF-605 na body, drugi RF-605 na YN585 + YN560 - i jest zestaw z dwoma niezależnymi źródłami światła

jak opanuje trochę czasu na konkretne próby to postaram się opisać wrażenia

PS. - jakieś porady jak to testować - będę wdzięczny :)
 
Jacaw  Dołączył: 30 Kwi 2016
Rivelv napisał/a:
no więc do posiadanej YN585EX - do nabyłem sobie YN560 IV+ RF-605C (komplet 2szt.) - po pierwszych ćwiczebnych strzałach jestem wręcz zachwycony.

Tak zapytam z ciekawości, jak rozumiem, jest to zestaw dedykowany dla Canon'a i nie ma problemów we współpracy z Pentax'em ?
Wcześniej czytałem chyba o RF-603 i tam znów pisali, że dla Pentax'a są polecane wersje dla Nikon'a i trochę teraz mam z tym mętlik. Trochę szkoda, że jednak Pentax jest mniej wspierany niż konkurencja C i N. :-(
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no jak się nad tym zastanowię to jest to zestaw wyzwalaczy jest do canona (przewód synchronizacji jest typowo canonowy)
ustawienia manualne więc nie spodziewam się jakichś specjalnych efektów wieć działa bez problemu.

a sama lampa (560) - to chyba najbardziej uniwersalna ze wszystkich

osobiście potrzebowałem drugiego światła które będzie współpracowało w zestawie. no i działa.
 
robson33  Dołączył: 18 Sie 2016
pytanie
Witam
Proszę o info czy lampa 585EX pasuje (jest kompatybilna) z takim staruszkiem jak Pentax K-r?
Pytam, bo dostałem odpowiedź od sprzedawcy z allexpress, że niestety nie. Czy to prawda?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obsługuje P-TTL więc dlaczego miałaby nie obsługiwać, również starszych, cyfrowych body.
 
robson33  Dołączył: 18 Sie 2016
Odpowiedż z alliexpres mnie zmyliła, na allegro też mi nie potwierdzili, stąd też pytanie
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
u mnie z kadyszką zadziałała to i z K-r powinna
 
robson33  Dołączył: 18 Sie 2016
A czy ktoś kupował na alliexpress? Którego sprzedawcę, sprawdzonego polecacie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach