dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
Dostępność obiektywu 28-105/3,5-5,6Hd
Witam. Kupiłem w pewnym sklepie w/w obiektyw. Niestety dwa egzemplarze były wadliwe, czekam na 3 dobry.Sklep twierdzi że jest problem z dostępnością.Sprawa ciągnie się od grudnia...Ktoś z Was może potwierdzić problemy z dystrybucją?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ceneo pokazuje w dwóch sklepach dostępny, w dwóch dostępny do 3 dni, w dwóch kolejnych dostępny do tygodnia. Na stronach sklepów podobne informacje.
Niech zwrócą kasę i kup w którymś z tych gdzie jest dostępny.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Poproś o zwrot pieniędzy i zamów u innego sprzedawcy, upewniając się, ze ma obiektywy na stanie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
upewniając się, ze ma obiektywy na stanie.

To stała obecnie bolączka zakupów online. żaden sprzedawca nie posiada całości oferty na stanie magazynowym. Jeżeli stoi dostępny dwa dni, to znaczy, ze prawdopodobnie za dwa dni może ściągnąć z magazynu dystrybutora.
Właśnie czekam na dostawę towaru dostępnego 72 godz. W poniedziałek minął tydzień +72godz. I nadal nie wiem czy dotrze w tym tygodniu.
Acha, to jest drugi sklep. Pierwszy, po kilku dniach od zamówienia i opłaceniu, poinformował, że nie może zrealizować z powodu braku w magazynie. Następnych parę dni oczekiwania na zwrot kasy.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Są telefony i jest opcja "Spytaj o dostępność" czy jakoś tak....

Mnie się zdarzyło coś przeciwnego. Potrzebowałem kabelka do Cactusa. Na stronie dystrybutora nie ma. Chwytam za telefon - "O, jak dobrze że pan dzwoni - mamy w magazynie, ale kolega zapomniał wystawić na stronie"
Następnego dnia kabelek był u mnie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Penteusz, jeżeli jest opis "dostępne", a nie jest, to znaczy, że wprowadza się mnie w błąd. Nacinam się w takim sklepie tylko raz. Jeśli jest opcja "spytaj o dostępność " to znaczy, że nie jest aktualnie dostępny.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
rychu, to wszystko o czym piszesz, to prawda.
Co ja mam teraz z tą prawdą zrobić.. :roll:
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
Mały szczegół jest taki że obiektyw był kupiony w zakupach grupowych. Ale chyba będę próbował zrezygnować, z nie mojej winy w końcu.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Co ja mam teraz z tą prawdą zrobić..

Zawsze możesz zadzwonić i zapytać czy to prawdziwa prawda :evilsmile:

[ Dodano: 2019-04-03, 11:49 ]
dendrol, nie pamiętam, czy regulamin zakupów przewidywał taką sytuację?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dendrol, sprawdź PW, zaraz Ci wyślę namiary do kontaktu.
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
Po mękach z kontaktem zarówno z pentaxem oraz sprzedawcą. Po info od dystrybutora że dostawa może potrwać 3-4 tygdnie ale w zasadzie to nie wiadomo ile...Postanowiłem po pół roku wystąpić o zwrot. Wniosek jest taki ,że dwa egzemplarze które otrzymałem miały dwie różne wady. Albo kontrola jakości nie istnieje albo "na wschód" wysyłają odrzuty? Obiektyw nie jest dostepny w Polsce. Kolejny który zamówiłem z zagranicy optycznie jest nie lepszy ( aps-c) od 16-85.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Chciałem zamówić GR III i otrzymałem info, że nie wiadomo kiedy będzie dostępny (podobno winna Japonia, tak duży zbyt). Sklep otrzymał tylko jedna sztukę do tej pory i nie wiadomo kiedy dostanie następne egzemplarze.\
Usłyszałem też, że jest spory kłopot z akcesoriami i obiektywami do Pentaxa żeby dostać (trzeba długo czekać). Z aparatami Pentaxa jakoś idzie ale też oczekiwanie dłuższe.
Mam nadzieję, ze do końca czerwca dotrze do mnie GR bo chcę go zabrać na wakacje i potestować ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach