Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
PK napisał/a:
Teoretycznie powinien (wiem, naiwny jestem) istnieć regulator zatrzymujący pierścień na nieskończoność.

Nie jesteś naiwny bo każdy obiektyw to ma. W różny sposób jest to mechanicznie rozwiązane ale ma.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
dsk napisał/a:
To pierwszy obiektyw, którego rozdzielczość na różnych przysłonach oceniam na ekranie nie na powiększeniu 100%, a na 300-400%.

Trochę przesadziłem z tym powiększeniem, bo to na Retinie, czyli tak jakbym oglądał na 150-200%. Wolę sprostować, chociaż nikt tego nie oprotestował. ;-)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
dsk napisał/a:
Czy serwis mi to zrobi? Idealnie byłoby, żebym mógł przekręcić pierścień do oporu i miał tam zawsze nieskończoność, ale na to już chyba nie mam co liczyć. :roll: :cry:

Jak tam , był w serwisie ? Wie ktoś czy Samyanga można kupić bezpośrednio u dystrybutora z opcją regulacji ( albo któryś sklep oferuje taką mozliwość ) , żeby nieszczęsna nieskończoność była tam gdzie powinna ?
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
gezeb napisał/a:
żeby nieszczęsna nieskończoność była tam gdzie powinna

Ja dość szybko przywykłem do tego gdzie ta nieskończoność jest na skali i ustawiam zawsze w tym samym miejscu i jest ok. Nawet nie chce mi się grzebać przy pierścieniu, choć do nocnych zdjęć by się przydało, miałem coś tam przykleić, żeby nanieść znacznik, ale chyba nie ma potrzeby :-)
A z innej beczki, używał ktoś do tego szkła filtr polaryzacyjny, bo się zastanawiam czy wersja slim nie będzie winietować?
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Cześć,

Odkopuję wątek. Do końca miesiąca muszę wybrać pomiędzy Samyangiem 14/2,8 a 16/2.

Co polecicie? Zależy mi na jak najlepszej jakości na pełnej dziurze.

Chętnie zobaczę sample pstrykane APS-C.
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Sam jestem ciekawy któregoś z tych dwóch szerokich, chociaż bardziej skłaniam się ku 14/2.8 i sam chętnie poczytałbym Waszych opinii na temat ów obiektywów :)
 
CanisVulpes  Dołączył: 06 Maj 2009
Próbował ktoś użyć filtra ND z tym szkłem? Jak z winietowaniem?
 
dArio  Dołączył: 17 Sie 2018
Witam i ja mam ten problem .. znaczy Samyang 16 f2.0 czy też Pentax 15 f4.0 .. każdy ma swoje plusy i swoje minusy, pomocy!
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
hehe się ostatnio namnożyło nam wątków z wyborem tych "szerokich" szkiełek
 
dArio  Dołączył: 17 Sie 2018
Po dwóch dniach poszukiwania jest malutki problem z obiektywem Samyang 16 f 2.0 do Pentaxa .. a mianowicie .. , że ich nie ma :( buuuu, szkoda, bo bardzo mi odpowiadał: światło, brak wieeeelkiej soczewki z przodu, w testach ostry .. i dostępny do konkurencji a na naszym rynku wycofany z mocowaniem Pentaxowym. Znalazłem w CZ i GER ale chciałem go na fakturkę a tam jest problem.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
dArio, przecież fakturę z UE mozesz sobie odliczać. Pzdr.
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Mam ten obiektyw i jest świetny, trochę ciężko się ostrzy ale np.: na K-5 ustawiałem ostrość z pomocą viewfinder`a zakładanego na LCD, a z K-3 jest prościej bo jest focus-peaking, szkło ostre jak diabli, krajobrazy na hiperfokalną i jest bardzo dobrze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach