irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
idzi, nie myślałeś o sigmie 100-300 F4 z TC x1.4?
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
idzi napisał/a:
A co się stało z obiektywem? SDM ?

Wiosną wymieniałem kompletny SDM na nowy. Po paru miesiącach ponownie padł; serwis stwierdził, iż zamontowany poprzednio SDM musiał być fabrycznie wadliwy :!: Wymieniają w ramach gwarancji
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
irek83 napisał/a:
idzi, nie myślałeś o sigmie 100-300 F4 z TC x1.4

To taki trochę jednorożec, podobno istnieje taki obiektyw. Kiedyś trzymałem na koncie pieniądze na używkę ale przez prawie rok nie widziałem. W USA był kilka razy ale nie chcieli wysłać do Polski nawet z płatnością PayPal. Potrzebuje trochę szerzej na końcu. Jeśli DA* spełniłaby moje oczekiwania to mogę sprzedać DA* 50-135. No i cena Sigmy jest ostatnio zagadką
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
idzi, napisz do espresso, on podawał ostatnio linka z ogłoszenia za śmieszne pieniądze z tc
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Przemyślałem sprawę i po wielu bojach z ze sobą i wężem w kieszeni zakupiłem DA 1,4 REAR VONVERTER SDM. W linku pierwsze próby kilka strzałów z DA 55-300 HD WR
http://idzi-derek.flog.pl/wpis/12223822/nastepne#w
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
idzi napisał/a:
Przemyślałem sprawę i po wielu bojach z ze sobą i wężem w kieszeni zakupiłem DA 1,4 REAR VONVERTER SDM. W linku pierwsze próby kilka strzałów z DA 55-300 HD WR
http://idzi-derek.flog.pl/wpis/12223822/nastepne#w


Jest nieźle. Za ile udało ci się go wyrwać?
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
pawelsko napisał/a:
Jest nieźle. Za ile udało ci się go wyrwać?

Kupiłem nowy w fotozakupach, zwalnia wyraźnie autofokus zarówno SDM jak i śrubokręt. Ale jakość obrazka jest bardzo dobra. Dziś jestem w Gdyni więc pocykam trochę ptaków jak wrócę do domu to podlinkuję.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
idzi napisał/a:
zwalnia wyraźnie autofokus zarówno SDM jak i śrubokręt.


Dziwne, z DA*300 nie zauważyłem takiego efektu.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kuba Nowak napisał/a:
idzi napisał/a:
zwalnia wyraźnie autofokus zarówno SDM jak i śrubokręt.


Dziwne, z DA*300 nie zauważyłem takiego efektu.


Także używam tego telekonwertera z DA*300/4 i nie zaobserwowałem spowolnienia pracy AF.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Kuba Nowak napisał/a:
Dziwne, z DA*300 nie zauważyłem takiego efektu.

Marek napisał/a:
Także używam tego telekonwertera z DA*300/4 i nie zaobserwowałem spowolnienia pracy AF.

Nie mam DA*300, mam DA*16-50 i DA*50-135 i tu moim zdaniem widać różnicę
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
idzi napisał/a:
DA*50-135
dołączyłeś konwerter do szkła z manualnym ustawianiem ostrości i dziwisz się, ze wolno działa autofocus? :evilsmile:

Źle zadałem pytanie, powinno być: Czy to szkło może działać jeszcze wolniej? Przecież w czasach świetności korpusów serii K, M, L szybciej ustawiało się ostrość ręcznie :evilsmile:

[ Dodano: 2017-11-03, 18:45 ]
Ktoś próbował tego cuda z FF? Jak wykrywa go K-1? Winietuje, czy od razu trzeba robić w apsc?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tref napisał/a:
Ktoś próbował tego cuda z FF? Jak wykrywa go K-1? Winietuje, czy od razu trzeba robić w apsc?

Pytałem o to i ktoś mi odpowiedział, że winietuje.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Może nie spowalnia tylko stałek :lol:
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
DA 55-300 HA WR + Pentax DA 1,4XREAR CONVERTER SD poniżej link do zdjęć:
http://idzi-derek.flog.pl/wpis/12240091/#w
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
plwk napisał/a:
tref napisał/a:
Ktoś próbował tego cuda z FF? Jak wykrywa go K-1? Winietuje, czy od razu trzeba robić w apsc?

Pytałem o to i ktoś mi odpowiedział, że winietuje.


K1 widzi go jak Ty chcesz.
Na APSC jest jak po staremu, a na FF winieta spora, ale czasami taką nawet dodawałem. Lepiej na FF i przycinać niż na APSC focić. Trochę większy obrazek uzyskamy.
 
rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
Czy ktoś używał tego konwertera z z 55-300 PLM? Czasem brakuje mi trochę długości, a PLM z konverterem i z KP byłby bardzo kompaktowy w stosunku do ogniskowej;).
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Pytanie, czy AF by działał przy takiej kombinacji, na długim końcu wartość przysłony wyszłaby prawie 9.
 
rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
No właśnie dlatego pytam, bo ciekaw jestem jak to w praktyce wygląda. Oczywiście interesują mnie fotki przy dobrym świetle.
Niby w PLM przysłona 5.6 jest gdzieś w okolicach 280mm więc w ostateczności można na tej ogniskowej robić, skoro na "zwykłym" 55-300 działa...
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
rororo, działa, działa. Przynajmniej tak piszą użytkownicy:
https://www.pentaxforums....-converter.html
To ja z drugiej mańki - czy ktoś używał tego TC z Sigmą 100-300/4?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cześć!
Gdyby ktoś był ciekaw jak działa zestaw Pentax K-1 + DA*300/4 + HD AF Rear Converter 1.4x, to umieszczam tutaj kilka zdjęć. Pierwsze z pary zdjęć jest po usunięciu winiety w LR 6. Drugie bez usuwania czegokolwiek. Większość zdjęć wykonałem z użyciem przysłony f 5.6. Tylko dwa ostatnie są zrobione przy przysłonie f 8, co wpłynęło zauważalnie na zmniejszenie się winiety i polepszenie ostrości w rogach. Jak widać, telekonwerter ten w pewnych sytuacjach może pozwalać na wykorzystanie nawet 100 % powierzchni kadru z pełnoklatkowej matrycy! W innych zaś (szczególnie gdy w kadrze mamy np. jasne niebo lub rogi kadru pełne drobnych i ostrych szczegółów) trzeba ciąć, by mieć zadowalające efekty. Z moich pierwszych prób wynika, że w większości sytuacji konwerter ten pozwoli na takie kadrowanie zdjęć, że uzyskujemy krop 1.15-1.2. Nie jest więc źle, zważywszy że w fotografii przyrodniczej ogniskowej wciąż nam brakuje i musimy cropować zdjęcia w postprodukcji. 🙂
Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/Rm98dLmoHRzKMnbX9

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach