Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk napisał/a:
Wymiary wewnętrzne 16.1 x 17.8 x 29.2 cm.
Przekrój wygląda na odpowiedni dla lustra z gripem, jednak niestety, Tomek B., czeka Cię zakup jakiegoś porządnego męskiego zooma ;-)

[ Dodano: 2019-05-14, 20:51 ]
Pozwalam sobie tak pożartować, bo sam, szukając opakowania na duży aparat z małym szkiełkiem, ostatecznie zakupy zrobiłem w sklepie z militariami :mrgreen: Obecnie czekam na China Post, która od miesiąca pieści moją neoprenową wkładkę. Jak zmontuję wszystko w całość, to podzielę się wrażeniami. Póki co K20D + D-BG2 + DA50 wchodzi ładnie, dość pasownie, ale mam obawy o ochronę w razie uderzenia. Stąd dodatkowe zakupy na ebay'u.

 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
:-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Po tzw. taniości można też rozważyć jakiegoś Tamrac'a. Natomiast Lowe Pro będzie bardziej... pro ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
Mam któregoś (teraz nie sprawdzę dokładnie) z mniejszych/płytszych Lowepro TLZ i mogę powiedzieć, że...
Pisałem o LowePro REZO TLZ20. Jakaś stara seria, ponad 10-letnia ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik napisał/a:
Czekamy, czekamy…
Serio? :mrgreen: No to będę musiał się jakoś wywiązać, kurczę, a ostatnio nawet w pracy mam z tym problem :lol:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
O, jak ten czas leci... Ale przecież test miał być długodystansowy. Słusznie, bo okazało się, że no-name "gfc tactical sling" z czasem zaczął się w środku syfić pokruszoną powłoką PVC i zupełnie stracił przydatność do przechowywania sprzętu foto. Podążyłem dalej tropem militarnym i nabyłem kolejną naramienną torbę typu EDC, tym razem Mil-Tec Multifunction Sling Bag. I to był strzał w dziesiątkę. Torba jest tak fajnie uszyta i ma tak dobrą poduszkę na pasku, że K20D + D-BG2 + dwie stałki + półlitrowa butelka wody nie ciążyły przez cały dzień włóczenia się. Myślę, że to zasługa dobrego kroju oraz owej poduszki, która nie zsuwa się z ramienia - za to pozwala na swobodne przesuwanie paska. Dzięki temu można torbę przerzucać bardziej do przodu lub na tył, a to przeciwdziała zmęczeniu. Taki zestaw to jakieś 2,5kg a naprawdę dobrze się nosił. Co jeszcze ciekawe, jeden ze sprzedawców odradzał Mil-Teca jako markę, która mocno podupadła na jakości, ale nie mogę tego potwierdzić. Nic się nie pruje, rzepy trzymają, zamki chodzą i po przeszło roku użytkowania torba wygląda jak nowa. Śmiało polecam. I w dogodnym czasie wrzucę parę zdjęć ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja na lekko turystycznie używam Assault small Mil-Tec przez ramię. Jest rewelacyjny, nie do zdarcia. Już parę osób mnie zaczepiało gdzie to kupiłem.
Nie wiem, czy już tu opisywałem jaką miałem niemiłą przygodę z Manfrotto Advanced 2. Kupiłem to na tygodniowy spływ kajakowy, żeby jakoś bezpiecznie pomieścił wtedy nówkę Irix15 + K5II. Spływ przetrzymał, za to po powrocie do domu wybierając się na rowerową przejażdżkę, zarzuciłem kaburę przez ramię i pasek został mi w ręce. Po oględzinach okazało się, że jedna strona paska nie była wszyta w konstrukcję kabury. Nie było śladu po igle, niciach itp to samo na pasku. Dziewiczy materiał. Pasek trzymał się chyba tylko na jakimś kleju montażowym wpuszczony pomiędzy warstwy materiału. Sprzęt wart kilka tysięcy uratowany został tylko dzięki refleksowi, a kaburę wymieniono w FotoJoker na nową bez zająknięcia. Nawet do takich dupereli warto trzymać rachunki. Choć w moim przypadku dowodem zakupu była korespondencja elektroniczna z nr zamówienia, bo faktura mi się gdzieś zapodziała.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
W 2017 albo nawet 2016 roku (nie pamiętam dokładnie...) kupiłem plecak BENRO Ranger 300. Od pierwszego dnia był użytkowany naprawdę bardzo intensywnie: w każdą pogodę, na plecach, w samolotowym schowku na bagaż (to dość duży plecak, ale się 'łapie'), na tylnej kanapie auta, w kabinie ciężarówki, pod namiotem, w hotelach, na atlantyckich wyspach smaganych sztormami i na szczytach gór - zawsze zapewniał ochronę moim zabawkom. 'Na stałe' mam w nim jedno body z gripem (obecnie K-3 III), ulubiony zestaw szkieł (17-50/2.8, 30/1.4, 70-200/2.8, 50/2.8 Macro), niezbędne akcesoria, gdy wyruszam z domu dochodzi litrowa butelka na wodę lub termos (zależnie od pogody), coś drobnego do zjedzenia, kurtka przeciwdeszczowa, a w miarę potrzeb czasem jeszcze lornetka, albo druga puszka. Lekko zmieniając konfigurację wnętrza mogę zabrać puszkę z gripem i dwoma szkłami (w tym 70-200/2.8), bezlusterkowca z obiektywem do filmowania i soundrecorder, plus podróżny statyw z głowicą olejową i laptop do kieszeni w pokrywie - plecak spokojnie daje radę, plecy już niekoniecznie :-)
Po tych wszystkich latach i setkach tysięcy kilometrów plecak nosi ślady zużycia, najbardziej widoczne na rączce do przenoszenia, z której zeszło czarne tworzywo. Urwały się dwa 'sznurkowe' ciągadełka do zamków (te metalowe, podobnie jak i same zamki - ideał!), w akcji poległ oryginalny pasek do przypinania statywu na pokrywie plecaka (nadal da się go bez problemu przypiąć z boku, choć to trochę zmienia wyważenie całości), lekko odkształciły się poduszki systemu wentylacji na plecach. System nośny, po odpowiednim dopasowaniu sprawia, że jestem w stanie nosić plecak z - jak sądzę - 8 - 9 kilogramami sprzętu przez cały dzień w trudnym terenie, wszystkie klamry i regulacje, choć plastikowe, działają jak nowe.
Nie wiem, czy ten model jest wciąż produkowany, ale ja bez wahania kupiłbym go ponownie. Tyle, że nie mam takiej potrzeby, bo obecny egzemplarz, pomimo lekko już widocznego 'spracowania' - posłuży mi chyba jeszcze kilka lat.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ja miałem benro ranger 200 - gwarancja na produkt 7 lat. W tych pieniądzach produkt topowy. Wykonanie plecaka absolutnie rewelacyjne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach