Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
  Antykurz w Alfie -test
Witam!
Postanowiłem wrzucic kamyczek do ogródka Sony ;-) Widzieliście test tego sławnego odkurzacza?
http://www.ephotozine.com...cfm?test_id=468
Dla nieznających języka -trzeba odszukać "zakurzone" zdjęcia i najechać na nie myszką aby zobaczyć rezultat po odkurzeniu. Lewe zdjęcie pokazuje rezultat po pięciu próbach a prawe po pięciu próbach, odczekaniu doby przy wyciągniętych beteriach i kolejnych pięciu próbach. A dla ścisłości to zobaczy się brak efektu :evil: Coś mi się widzi, że to chyba tylko taki "chłyt matetindody". Wolę już przedmuchiwanie gruszką. ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Antykurz w Alfie -test
Slava napisał/a:
Witam!
Postanowiłem wrzucic kamyczek do ogródka Sony ;-) Widzieliście test tego sławnego odkurzacza?
http://www.ephotozine.com...cfm?test_id=468
Dla nieznających języka -trzeba odszukać "zakurzone" zdjęcia i najechać na nie myszką aby zobaczyć rezultat po odkurzeniu. Lewe zdjęcie pokazuje rezultat po pięciu próbach a prawe po pięciu próbach, odczekaniu doby przy wyciągniętych beteriach i kolejnych pięciu próbach. A dla ścisłości to zobaczy się brak efektu :evil: Coś mi się widzi, że to chyba tylko taki "chłyt matetindody". Wolę już przedmuchiwanie gruszką. ;-)

No to kolejna wpadka Sony po "super Steady Shot" dzialajacym sprawnie tylko do 2 dzialek a nie 3.5 jak sie chwalili. Teraz jak widac ten "antykurz" jest g... wart. No tak, marketing to oni maja nadal dobry, ale ich technologie zostaja coraz bardziej w tyle za konkurencja niestety...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Inna sprawa, że to był naprawdę crash-test. 2 godziny z otwartą migawką... i tu nie chodzi o ilość paprochów, tylko, że w takim czasie matryca (a raczej szybka przed nią) nałapała równiez wilgoci z powietrza - i te syfy mogły się naprawdę mocno przykleić.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
no dobra, ale wszystkie tak "mocno sie przykleily", ze zadna kurzynka nawet nie drgnela?? e, ten antykurz w alfie to jakies fantasy ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jedna drgnęła :-)

Ja tylko mówię, że ten test to ma sie nijak do realnych warunków. Nikt nie będzie latał z matrycą na wierzchu przez dwie godziny. Z tego co tam piszą, to to strzepywanie kurzu się odbywa podczas wyłączania aparatu - czyli dosyć często. Zakladając normalne warunki pracy, jestem w stanie uwierzyć, że to może działać. Proponuję poczekać na wrazenia z realnego użytkowania Alfy.

Ja nie bronię Soniaka, ale moim zdaniem, to mniej więcej tak samo, jakby dać K100D do testowania posłom Samoobrony, a ci testowali SR podczas jazdy 20-letnim Ursusem po świeżo zaoranym polu.

 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
no dobra, stopien zasyfienia jest porazajacy, ale zobacz jak w tych samych warunkach radzi sobie olek - roznice widac od razu, wiec nie warto przeplacac za alfe? ;]
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakbym miał do wyboru Olka i Alfę, brałbym Alfę.

Na szczęście nie mam takich problemów :-D
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Pomijając jednak odkurzacz matrycy, zwróćcie uwagę na porównanie zaszumienia sony i pentaxa. Dla mnie zupełna porażka Sony. Różnica jest jak dla mnie ogromna. Bliżej Pentaxowi do C****5D niż Sony do Pentaxa :mrgreen: :mrgreen:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Antykurz w Alfie -test
Slava napisał/a:
Witam!
Postanowiłem wrzucic kamyczek do ogródka Sony ;-) Widzieliście test tego sławnego odkurzacza?
http://www.ephotozine.com...cfm?test_id=468
Dla nieznających języka -trzeba odszukać "zakurzone" zdjęcia i najechać na nie myszką aby zobaczyć rezultat po odkurzeniu. Lewe zdjęcie pokazuje rezultat po pięciu próbach a prawe po pięciu próbach, odczekaniu doby przy wyciągniętych beteriach i kolejnych pięciu próbach. A dla ścisłości to zobaczy się brak efektu :evil: Coś mi się widzi, że to chyba tylko taki "chłyt matetindody". Wolę już przedmuchiwanie gruszką. ;-)

Coz, pytanie czy i gruszka pomoze....Szumy sa jzu wielkie dla ASA 400 ale nie ma co sie z czego cieszyc ze Sony tak ma bo....prawdopodbnie w K10 tez bedzie taka sama matryca chyba ze PEntax z SP zrobia duzo lepszy soft i tam jest porownanie z 6mln Pentaxem wiec jasne ze K100D wygra.
Coz moim zdaniem to tylko sie trzeba martwic ze problem kurzu wciaz jest nie rozwiazany, w sumie zmieniajac temat odebrlame slajdy z Chorwacji, Velvia 100F i na dzis robiac A3+ w 300dpi cyfrak 6 czy i pewnie 10mln moze sie pasc, ogladalem zdjecia z Planara 50mm/1.4 , Zeiss, A3+ architektura, Provia, skan 5400dpi wiec 400dpi na A3+ i watpie szczerze ze na dzis APS 10mln podskoczy. Owszem nie kazdy chodzi z 2h z otwarta dziura w puszce ale....wystarczy wyjechac za miasto, polna droga, nagly wiatr przy zmianie szkla i w 4 s ma sie jeszcze wiecej niz na tej stronie.....
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
To prawda, że porównanie jest nierówne ze względu na róznice w sensorach, ale :
1. te 10 mln nie daje ogromnej przewagi nad 6 mln w odbitkach, ...no można wywoływać A3 bez interpolacji - zgoda
2. Różnice w zaszumieniu będzie od razu widać na odbitce, nawet po odszumieniu - utrata szczegółów.

Poza tym to zgoda, że problem z kurzem na matrycy trudno będzie rozwiązać - myślę że najlepsza metoda to po prostu manualne czyszczenie, a producenci muszą zminimalizować ryzyko uszkodzenia matrycy podczas takiego rękoczynu produkując mniej wrażliwe na czynniki mechaniczne matryce. Inną możliwością jest wbudowanie mechanizmu, który odcina szczelnie matrycę w momencie gdy odpinane jest szkło.

Sorry za offtopic. :-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
NaiR napisał/a:
wystarczy wyjechac za miasto, polna droga, nagly wiatr przy zmianie szkla i w 4 s ma się jeszcze wiecej niz na tej stronie

Albo spróbować zmienić szkło robiąc reportaż z zawodów jeździeckich. :-D

 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
NaiR napisał/a:
To prawda, że porównanie jest nierówne ze względu na róznice w sensorach, ale :
1. te 10 mln nie daje ogromnej przewagi nad 6 mln w odbitkach, ...no można wywoływać A3 bez interpolacji - zgoda
2. Różnice w zaszumieniu będzie od razu widać na odbitce, nawet po odszumieniu - utrata szczegółów.

Poza tym to zgoda, że problem z kurzem na matrycy trudno będzie rozwiązać - myślę że najlepsza metoda to po prostu manualne czyszczenie, a producenci muszą zminimalizować ryzyko uszkodzenia matrycy podczas takiego rękoczynu produkując mniej wrażliwe na czynniki mechaniczne matryce. Inną możliwością jest wbudowanie mechanizmu, który odcina szczelnie matrycę w momencie gdy odpinane jest szkło.

Sorry za offtopic. :-)

Coz wiele jest do zrobienia jeszcze w tej materii, w sensorach zreszta tez

[ Dodano: 2006-08-09, 17:22 ]
NaiR napisał/a:
To prawda, że porównanie jest nierówne ze względu na róznice w sensorach, ale :
1. te 10 mln nie daje ogromnej przewagi nad 6 mln w odbitkach, ...no można wywoływać A3 bez interpolacji - zgoda
2. Różnice w zaszumieniu będzie od razu widać na odbitce, nawet po odszumieniu - utrata szczegółów.

Poza tym to zgoda, że problem z kurzem na matrycy trudno będzie rozwiązać - myślę że najlepsza metoda to po prostu manualne czyszczenie, a producenci muszą zminimalizować ryzyko uszkodzenia matrycy podczas takiego rękoczynu produkując mniej wrażliwe na czynniki mechaniczne matryce. Inną możliwością jest wbudowanie mechanizmu, który odcina szczelnie matrycę w momencie gdy odpinane jest szkło.

Sorry za offtopic. :-)

Tzn sadze ze jednak na wiekszych daje, jak np robis zna wystawe itd Inna sprawa szumy wiec jak sie okaze ze i w N i P dla nawet ASA 800 szumy sa spore to w zasadzie dzis jest kicha z wyborem sprzetu cyfr. FF na spore probemy z szerokim katem i robiac krajobraz tzreba sie liczyc z kadrowaniem co powoduje ze uyzkujemy APS dla APS trzeba miec szerokie katy i w zasadzie poza 13mln szumy moga byc spore dla ASA 400, inna sprawa ze fotografujac krajobraz pza 100 nie wychodze wiec wile miec szymu dla 800 ale jak najwiecej pixeli do wydrukow A3+ a jak bedxzie SR to tym bardziej w zasadzie nei wiem czy zrobilem wiecej niz 5 filmow/slajdow ponad 100 ASA...

[ Dodano: 2006-08-09, 17:23 ]
NaiR napisał/a:
To prawda, że porównanie jest nierówne ze względu na róznice w sensorach, ale :
1. te 10 mln nie daje ogromnej przewagi nad 6 mln w odbitkach, ...no można wywoływać A3 bez interpolacji - zgoda
2. Różnice w zaszumieniu będzie od razu widać na odbitce, nawet po odszumieniu - utrata szczegółów.

Poza tym to zgoda, że problem z kurzem na matrycy trudno będzie rozwiązać - myślę że najlepsza metoda to po prostu manualne czyszczenie, a producenci muszą zminimalizować ryzyko uszkodzenia matrycy podczas takiego rękoczynu produkując mniej wrażliwe na czynniki mechaniczne matryce. Inną możliwością jest wbudowanie mechanizmu, który odcina szczelnie matrycę w momencie gdy odpinane jest szkło.

Sorry za offtopic. :-)

Tzn sadze ze jednak na wiekszych daje, jak np robis zna wystawe itd Inna sprawa szumy wiec jak sie okaze ze i w N i P dla nawet ASA 800 szumy sa spore to w zasadzie dzis jest kicha z wyborem sprzetu cyfr. FF na spore probemy z szerokim katem i robiac krajobraz tzreba sie liczyc z kadrowaniem co powoduje ze uyzkujemy APS dla APS trzeba miec szerokie katy i w zasadzie poza 13mln szumy moga byc spore dla ASA 400, inna sprawa ze fotografujac krajobraz pza 100 nie wychodze wiec wile miec szymu dla 800 ale jak najwiecej pixeli do wydrukow A3+ a jak bedxzie SR to tym bardziej w zasadzie nei wiem czy zrobilem wiecej niz 5 filmow/slajdow ponad 100 ASA...

[ Dodano: 2006-08-09, 17:33 ]
NaiR napisał/a:
To prawda, że porównanie jest nierówne ze względu na róznice w sensorach, ale :
1. te 10 mln nie daje ogromnej przewagi nad 6 mln w odbitkach, ...no można wywoływać A3 bez interpolacji - zgoda
2. Różnice w zaszumieniu będzie od razu widać na odbitce, nawet po odszumieniu - utrata szczegółów.

Poza tym to zgoda, że problem z kurzem na matrycy trudno będzie rozwiązać - myślę że najlepsza metoda to po prostu manualne czyszczenie, a producenci muszą zminimalizować ryzyko uszkodzenia matrycy podczas takiego rękoczynu produkując mniej wrażliwe na czynniki mechaniczne matryce. Inną możliwością jest wbudowanie mechanizmu, który odcina szczelnie matrycę w momencie gdy odpinane jest szkło.

Sorry za offtopic. :-)

Coz wiele jest do zrobienia jeszcze w tej materii, w sensorach zreszta tez
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Alek napisał/a:
Tzn sadze ze jednak na wiekszych daje, jak np robis zna wystawe itd Inna sprawa szumy wiec jak się okaze ze i w N i P dla nawet ASA 800 szumy sa spore to w zasadzie dzis jest kicha z wyborem sprzetu cyfr. FF na spore probemy z szerokim katem i robiac krajobraz tzreba się liczyc z kadrowaniem co powoduje ze uyzkujemy APS dla APS trzeba miec szerokie katy i w zasadzie poza 13mln szumy moga byc spore dla ASA 400, inna sprawa ze fotografujac krajobraz pza 100 nie wychodze wiec wile miec szymu dla 800 ale jak najwiecej pixeli do wydrukow A3+ a jak bedxzie SR to tym bardziej w zasadzie nei wiem czy zrobilem wiecej niz 5 filmow/slajdow ponad 100 ASA...


Jedynym sensownym rozwiązaniem jest upowszechnienie się pełnoklatkowych matryc. Pewnie APSC będą na 2-3 lata takim sprzętem bardzo amatorskim, a za 3-4K będzie można kupić aparat z dużą matrycą. Choć jak to powszechnie wiadomo trudno przewidzieć jak to będzie wyglądało za te kilka lat. Nikt 2 lata temu nie podejrzewał, że za 3 tys będzie można kupić cyfrową lustrzankę z AS (i to takiej firmy jak Pentax :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Pozdr.
Mariusz
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
NaiR napisał/a:
Pewnie APSC będą na 2-3 lata takim sprzętem bardzo amatorskim,

Nie sądzę. Na chwilę obecną zaróno Nikon, jak i Pentax za bardzo weszły w standard DX. Zapowiedzi jasnych zoomów do cropa tylko potwierdza to, że na razie są pewne kłopoty technologiczne z matrycami FF - a przynajmniej z ich opłacalnością (ktoś już chyba dawał przykład Canona 30D i 5D, które będąc nieomalże identyczne, różnią się jedynie matrycą i ...ceną).
Ale czy to jest potrzebne? Przy 12-24/4 problem szerokiego kąta znika. Jeżeli rzeczywiście upowszechnią się 10MPxl matryce w segmencie amatorskim, to czegoż chcieć więcej? Ja jakoś na 6MPxl nie narzekam.
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Witam. To muj pierwzy post tutaj (dzięki Spinner). Cieszę sie, że mogę sie czegoś na temat super wstrząsoodkurzacza dowiedzieć. Zadałem podobne pytanie na KKMie i zostałem... wyśmiany. No niestety część kolegów jest ostro zaślepiona "super" wynalazkami Soneg.
Osobiscie cały ten odkurzacz to o kant d... potłuc. Spada mi do srodka cały strząśnięty syf zamiast się dzieś przykleić (jak w Olku) czy zostać wyautowanym na zewnątrz. Inna sprawa to to, że przez prawie dwa lata posiadania D7D ani razu nie czysciłem matrycy i jakoś z tym żyję ;)

Co do szumów, no i tutaj Sony się nie popisało. Osobiscie za idiotyzm uważam upychanie na takiej matrycy 10Mpix, no ale rynek tego wymagał. Jednak nie da się ukryć i jednego, więcej szumów ale i więcej szczegółów. Jedno i drugie raczej nie ma znaczenia przy zwyklych wydrukach 10x15 czy nieco większych. No chyba, że jest sie onanistom sprzętowym jak masa Canonierów, którzy robią kropa 100x100Pix a później zoom 1600% ;)

Cieszmy sie wszyscy z jednego, każdy system wprowadza nowe rozwiazania i nowe, nazwijmy to, trendy. Dla nas - użytkowników - na złe to nie wyjdzie. No i zawsze są jeszcze manuale a rolek starczy dla wszystkich na kilka lat :)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
[quote="noel"]Witam. To muj pierwzy post tutaj (dzięki Spinner). Cieszę się, że mogę się czegoś na temat super wstrząsoodkurzacza dowiedzieć. Zadałem podobne pytanie na KKMie i zostałem... wyśmiany. No niestety część kolegów jest ostro zaślepiona "super" wynalazkami Soneg.
[quote]

Witaj, witaj :!: Tutaj towarzycho zacne jest, milo sie nawija i mocno uzaleznia :lol: A zaslepionych to faktycznie nie brakuje "po ciemnej stronie Mocy" :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Obyś nie powiedział w złą godzinę... podobno będziecie mieli "przej..." przez to, że tutaj jestem. Opinia Bacy jest jednak mocno na wyrost :D

Dla mnie ciemna strona mocy to Canonierzy spod znaku PROFI. Oj! co ja się ich nasłuchałem a ile łez wylałem (ze śmiechu) ;)

No i znajome twarze z KKMu widzę, witam Sylwiusza :)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witaj, witaj, ja ciagle zaganiany i niezalatwione pewne honorowe sprawy nie pozwalaja mi zajrzec do was, wiec chociaz dobrze, ze Ty zajrzales do nas ;-) Swiat fotograficzny jest maly jak widac 8-)
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
NaiR napisał/a:
Poza tym to zgoda, że problem z kurzem na matrycy trudno będzie rozwiązać - myślę że najlepsza metoda to po prostu manualne czyszczenie, a producenci muszą zminimalizować ryzyko uszkodzenia matrycy podczas takiego rękoczynu produkując mniej wrażliwe na czynniki mechaniczne matryce. Inną możliwością jest wbudowanie mechanizmu, który odcina szczelnie matrycę w momencie gdy odpinane jest szkło.


A moze wspomnainy juz w kilu watkach i zdaje sie, ze opatentowany przez Pentaksa zewnetrzny odkurzacz wpinany do bagnetu, bedzie dobrym i prostym rozwiazaniem? O ile to wbudowane czyszczenie matrycy w K10D nie okaze sie wystarczjace, tak jak u Sonego...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach