Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
dexdorma310878 napisał/a:
Jak radzicie sobie z ostrzeniem... ;-)
Jak mam ostrzyć obiektywem bez AF, to najlepiej sprawdza się tryb LV z powiększeniem kadru. Jak robiłem rodzinie portrety z obiektywem 75/2.8 (od Pentaksa 645 przez adapter), to dawałem aparat na statyw, ustwiałem ostrość i wyzwalałem migawkę pilotem.
Z obiektywem SMC-A 50/1.4 całkiem nieźle udaje mi się ustawiać ostrość patrząc w wizjer. Ale ja dodałem sobie soczewkę powiększającą do tego wizjera.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Cytat
Znalazłem też w sieci wizjer ale, ramka jest naklejana, raczej z takiej opcji bym nie skorzystał.

ramki wizjera nie muszą być naklejane, jest wiele modeli przykręcanych
najdroższe i ponoć najlepsze wizjery dokręcane są ZACUTO, ale nie ma gwarancji że bedą pasować do K1-II; warto natomiast podejrzeć, jak są zrobione i szukać czegoś podobnego
ja w końcu kupiłem SVIWI S3
mocowanie jest dwuczęściowe: płytka identyczna z arca swiss dokręcana do gniazda statywu z wycięciem i blokada na wizjer, który jest w nią wsuwany + sam wizjer
płytka arca swiss zachowuje swoją funkcję, tzn można przy jej pomocy np zamocować aparat do statywu, niezależnie czy wizjer jest czy nie jest założony

Cytat
Wpadł mi do głowy taki wynalazek. Zestaw wizjera LCD Kamera QV-1, to jest tylko przykład, ale czy ktoś korzystał z tego cudeńka.
Ładnie to wygląda, mocowanie


teraz dopiero doczytałem, że to co opisujesz to w zasadzie to samo nad czym się powyżej rozpisywałem
zwróć uwagę na łatwość demontażu, aby szybko można było skorzystać z wizjera pryzmatycznego aparatu jeżeli zajdzie taka potrzeba

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
dexdorma310878 napisał/a:
Po ostatniej sesji mam około 30-40% pudeł.
A dużo tych sesji zrobiłeś? Chociaż od lat uważam, że do manualnych szkieł najlepsze są manualne korpusy (duży wizjer i odpowiednia matówka mają kolosalne znaczenie) to z biegiem czasu nauczyłem się w miarę dobrze oceniać ostrość w K20D. Nadal jednak matówka służy mi tylko do sprawdzenia, czy AF trafił, bo to na nim, mimo wszystko, polegam.

[ Dodano: 2019-05-28, 12:24 ]
Kytutr napisał/a:
dodałem sobie soczewkę powiększającą do tego wizjera
O-ME53 jest świetna - tylko czy pasuje do wizjera FF?
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
ten który kupiłem pasuje, ma spory zakres regulacji, da się założyć również do lustrzanki z założonym gripem
kupiłem ten model głównie dlatego, ze ktoś sprzedawał nieużywany za 1/2 ceny
muszla oczna jest bardzo duża, na soczewce jest roleta zamykająca przed dostępem brudu
widoczność bardzo dobra

nie wiem jak jest z regulacja góra-dół w tym modelu który Cię interesuje - może być istotne przy użyciu gripa
w opinii dodanej w jednym ze sklepów ktoś narzeka, że nie może go założyć do Nikona D750 z powodu braku zapasu regulacji

widzę że jesteś z Kr, może któryś sklep ma na miejscu?
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
S3 mogę potwierdzić z własnego doświadczenia że tak,
S4 sprawia wrażenie że też będzie ok, ale w rękach go nie miałem
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
na pudełku mojego S3 jest napis '3/3.2"' i moim zdaniem obejmuje to co trzeba, ale sprawdzę w domu i napiszę jeszcze
radziłbym sprawdzić w jakimś sklepie, może foto-tip ma na składzie?
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Mam statyw Genesis i jakościowo jest ok; tego wizjera nie miałem w rękach, więc się nie wypowiem
Zwrócił bym uwagę na:
-sposób regulacji góra-dół i prawo-lewo
-powiększenie
-łatwość demontażu

W sprzedaży wysyłkowej masz praw zwrotu, więc ryzyko sprowadza się do kosztów przesyłek...
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Mocowanie i regulacja jak w tym moim
Nie wiem za ile w Pl, ale to moim zdaniem nie jest warte 150EUR
Ca 2 stówki można dać, więcej - przesada

Mówię Ci, poszukaj w jakimś sklepie do 'pomacania', bo wcale nie jest powiedziane że będziesz zadowolony z ergonomii, wygody użycia itd.
Z tym sprzętem jeszcze jest taki kłopot, że jest dość duży: jak zdejmiesz i włożysz np do plecaka zajmuje tyle miejsca co niemały obiektyw.
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
hej hej, odkopie temat.. i jak wyglada sprawa z tymi wizjerami ?
dexdorma310878, ktory wybrales ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach