Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Tidal Master to MQA a nie FLAC, ale do przetwornika i tak leci rozpakowany. ;-)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
A jesteś przekonany, że usłyszysz jakąkolwiek różnice pomiędzy DACiem Rotela (na Wolfsonie) i innym?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Gwiazdor, faktycznie.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Pytanie mniej audiofilskie, a bardziej audio, ale jednak pasuje mi tutaj.

Dotyczy magnetofonu z wejściem mikrofonowym. Czy sygnał z mikrofonu jest słyszalny na wyjściu z magnetofonu? Czy może tylko nagrywa się na taśmę? Pytam, bo przydał by mi się okazjonalnie wzmacniacz mikrofonowy, a "porządne" wzmacniacze są dosyć drogie.

 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
papcio napisał/a:
A jesteś przekonany, że usłyszysz jakąkolwiek różnice pomiędzy DACiem Rotela (na Wolfsonie) i innym?
Moim zdaniem usłyszy ... Tyle że Wolfson z Rotela jest dobrym DAC'iem i ciężko go będzie zastąpić wymienionymi urządzeniami ...

Może poszukaj czegoś z osobnymi DAC na każdym kanale?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gwiazdor, z tego co pamiętam to w RMS Hania to działało. Na otwartej kieszeni wciskało się zabezpieczenie, REC i można było się słyszeć w głośnikach. Bo chyba o takie coś pytasz jak rozumiem.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Tak, o coś takiego, tylko mi zależy na wzmocnionym sygnale mikrofonu na wyjściu liniowym.
W trójgłowicowych mam w zasadzie pewność, że tak jest (wystarczy przełączyć na źródło) ale w "zwykłych" dwugłowicowych mam wątpliwości. I do tego nie mam gdzie zrobić próby, bo nie mam (ani nie mam skąd pożyczyć) dwugłowicowego decka.

Chyba że ktoś ma wzmacniacz mikrofonowy szukający opieki. ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jest jakas wyprzedaż hama dit 2000. Można ją kupić za 350. W sklepie internetowym eurortvagd jest za 359, ale udało mi się kupić z rabatem weekendowym - 60. Czyli za299. Dużo wyjść. Regulacja napięcia na wyjściu. Jedno wejście audio i jedno wyjście słuchawkowe. Na razie mogę tylko powiedziec, że na słuchawkowym trójka z internetu brzmi bardzo dobrze. W ogóle Radio internetowe dziala doskonale. Za te pieniądze było warto.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Wczoraj trochę posłuchałem na systemie. Oczywiście dźwięk szedł przez DAC CA. Nap lus w stosunku do pudełeczka androida - nie muszę włączać tv. Drugi plus to gotowość do odsłuchu - końcówki mocy nie zdążą się 'uzbroić' a Hama już hula. Na plus też wybór utworów, łatwość w obsłudze - dużo przyjemniej niż na tv i za pomocą klawiatury i myszki. Myślę tu o obsłudze poprzez aplikację Undok. Jest też od Hamy, ale jeszcze nie zainstalowałem. DIT 2000 czyta 'flaki' 24 bitowe. Robi to doskonale.

Na minus - ale taki nie do końca, bo wszystkiego za 300 zł się nie da kupić - to brak obsługi dysków twardych oraz brak możliwości nagrywania audycji radiowych.


Co do audycji - wczoraj posłuchałem sobie PR PR2 na dab+ - koncert na lewą rękę - w prawej trzymałem ipada ;). Pierwszy raz miałem opad całkowity szczęki po odsłuchu radia. Program 4 też miazga. Niestety 3 wypadła gorzej. Dobrze, ale nie doskonale. I tak lepiej niż na analogu denona.

A tak w ogóle to jest do kupienia na alle onkyo T9090 w niezwykle atrakcyjnej cenie. Jeden z najlepszych tunerów jakie powstały dla przeciętnego kowalskiego. Można o nim poczytać w necie. A tak w ogóle to kupiłem od gościa parę rzeczy - jak coś nie działa to zazwyczaj do ogarnięcia za plewy. Ja już nie kupię tego onkyo - choć polowałem na niego dosyć długo. Akurat kupiłem Hame...może ktoś skorzysta z atrakcyjnej oferty.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Potrzebuję wsparcia- ostatnio coraz częściej muzyki słucham ze strumieni, a po aktualizacji na Win 10 sterowniki karty dźwiękowej (łoamtko, integra!) nie obsługują sprzętu dostatecznie dobrze.
Chciałbym doczepić kartę zewnętrzną albo DAC z tym, że wolałbym ustrojstwo zasilane z USB- moje gniazdko nie przyjmie ani jednej wtyczki więcej.
Myślałem o:
Dragonfly black ewentualnie red (używany)- tutaj mógłbym posłuchać czasem na słuchawkach przez telefon.
Fx01- to z kolei ma wyjścia RCA...
Czy może coś innego? Albo dać sobie spokój?
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
PK, używam czarnej ważki od kilku lat ze słuchawkami AKG. Teraz nowa na ten przykład w top hifi jest za 299 zeta, a była już nawet po 233. Czarna ważka to granie muzykalne, na wiele godzin i bije integre na głowę. W firmie tak się spodobała, że kilka osób już ma. Kilka razy używałem z telefonem, jakość ta sama, wzmocnienie nie za duże, ale spokojnie wystarcza.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja ma Audiotrack Maya u5. Bardzo czyste i muzykalne brzmienie (wniosek z wieloosobowego słuchania), może nie ma bardzo wysokiej mocy ale wysokomowe słuchawki spokojnie napędza.
Do tego ma wejścia i wyjścia zarówno analogowe (osobno liniowe i słuchawkowe, chociaż mają wspólną regulację) jak i cyfrowe.
Jest mniejsza, niż wydaje się na zdjęciach, Win 10 obsługuje ja bez wsparcia producenta, który dodaje tylko "panel sterowania". Oczywiście nie używam, bo i tak wszystkie korekcje mam wyłączone. :-P
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z tego zbioru zdecydowanie polecam Dragonfly Reda, mimo iż Black w porównaniu z integrą gra znakomicie, to Red "wyrwie z butów". Dodatkowo znakomicie gra z telefonami tak Androidowymi jak i IOS nie zabijając baterii. IMHO jest to najlepsza jakość do ceny w tym przedziale.

[ Dodano: 2020-02-26, 22:05 ]
Dodatkowo rozmiar jest zdecydowanie przenośny. Mam audiotrak prodigy cube ze zmienionym opampem, mam ProJecta, ale to są droższe rozwiązania i mniej przenośne.
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Ja z powodu braku Jacka w telefonie nabyłem DAC USB-BT Shanling UP-4. Co prawda melomanem nie jestem, ale z butów wyrzuca. Z Koss Porta Pro gra naprawdę dobrze, i pozwala usłyszeć to czego do tej pory nie było słychać.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Oc, dziękuję w takim razie jeszcze raz się rozejrzę.
Widzę, że jest już Dragonfly onyx- ale poza budżetem ;-(
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
PK, też zacząłem rozglądać za czymś, widzę że zdania podzielone, jedni twierdzą że do 4 stów nie warto sobie głowy zawracać , inni słyszą dużą różnice, pewnie zależy od źródła, słuchawek, kolumn itd... no i wieku, słuchu :-P
Podejdź do tego sklepiku na Racławickich lub do Gali

[ Dodano: 2020-03-01, 23:17 ]
Chciałeś używać tego tylko z kompem?
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Raczej tak. A wolałbym nie dokładać kolejnego klocka zasilanego z gniazdka- czarę goryczy przelewa pikielna kostka od KEFów.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Dragonfly'e niezłe są. Sprawdź sobie jeszcze serię LH Geek Out.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
pszczołowaty napisał/a:
o 4 stów nie warto sobie głowy zawracać , inni słyszą dużą różnice, pewnie zależy od źródła, słuchawek, kolumn itd...
Zawsze jakość zależy od najsłabszego ogniwa. Integra w laptopie nie nadaje się do niczego, tak, jak większość wyjść ze smartfonów. ;-) .

[ Dodano: 2020-03-02, 13:58 ]
Kerebron napisał/a:
Dragonfly'e niezłe są.

W tej cenie, myślę, że najlepsze, zwłaszcza Red. Wyżej już chyba zbyt drogo do jakości (czyli Dragonfly Cobalt).
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
papcio, właśnie myślałem o smartfonie Xiaomi mi a1 i superluksach :) i Dragonfly black

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach