bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Czyli ta http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=853514 lista jest nieaktualna… ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a bo to narobili szkiełek z powłokami, bez powłok, za raz się okaże ze zrobią z jakimiś jeszcze i bedzie 3 wersja tego samego szkła
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Pozwólcie, że odgrzebię po półrocznej przerwie :-D
1. Z plików robić odbitki.
2. Nauczyć się wywoływania cz-b.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
2. Nauczyć się wywoływania cz-b.

Analogowe 8-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk napisał/a:
Analogowe
Jasne, że analogowe, tylko takie. Mimo upływu lat nie mogę się przyzwyczaić do pojęcia "wywoływanie RAWów" i wciąż źle mi to brzmi :-P

[ Dodano: 2020-01-03, 17:58 ]
O ile angielski "development" jeszcze brzmi znośnie - wszak odnosi się do rozmaitych ludzkich aktywności - o tyle polskie "wywoływanie" kojarzy mi się tylko z ciemnią.
Seanse spirytystyczne omijam szerokim łukiem, wilki niech po lasach siedzą, zatem rozumiesz... ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Potrzebna jest tylko i aż dokładność utrzymania temperatury i czasu. Na początek można zacząć z wywoływaczami dedykowanymi dla filmu.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
dedykować «poświęcić komuś utwór literacki, muzyczny lub dzieło sztuki, umieszczając w nim lub na nim dedykację» (sjp.pwn.pl)

:-P :-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
pomyłka, do wycięcia
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk, nie wiem czy się dobrze rozumiemy ;-) Chodzi mi o wywoływanie filmów. Potem będzie skanowanie i dalszy proces jak przy aparatach cyfrowych. Odbitki z własnej ciemni to "insza inszość" ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Chodzi mi o wywoływanie filmów.

Tak to zrozumiałem.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ryszard, to prościzna. Najtrudniejsze jest wciągnięcie filmu do koreksu i znalezienie chwili wolnego czasu. :-)

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos napisał/a:
znalezienie chwili wolnego czasu
Ten czynnik będzie mnie najmocniej prześladował ;-)

[ Dodano: 2020-01-04, 22:31 ]
Ale dziękuję za słowa otuchy :-D
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ryszard napisał/a:
1. Z plików robić odbitki.
2. Nauczyć się wywoływania cz-b.
Z jedynką ruszyło, poszło i idzie coraz lepiej. Dwójkę odpuszczam. Mam tyle zabawy z cyfrą i skanowaniem, że koreks i chemię sobie podaruję. Rok 2021 będzie zaś rokiem kontynuacji ;-)
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
mr.ra66it, jak wzięte z road map Ricoha :mrgreen:
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
A ja tak przyziemnie całkiem i... jednodniowo. Sylwester w domu, więc chciałem wykorzystać "okazję" i spróbować trochę fajerwerków pstryknąć. Zakładałem oczywiście, że będzie ich mniej z wiadomych powodów, ale jak się okazało, prawie wcale w moim "zasięgu" przed północą, a potem taka mgła przyszła, że więcej słyszałem, niż widziałem. Jakieś pojedyncze "małe" niby mam, ale do tej pory nawet nie miałem ochoty zgrać z ich karty, bo na nic ciekawego się nie zanosi po podglądzie w puszce.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja postanowiłem nie robić żadnych postanowień.Końcem roku obędzie się od wyrzutów sumienia i tym większym sukcesem okażą się wszelkie dokonania.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Aj a postanowiłem pozostać przy Pentaxie...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Tam do diaska! Trzy lata wątek nie spulchniany! :lol: Łopata w ruch! :lol:

Coś tam udało się ruszyć i ogarniam hobby na bieżąco. Nie mam zaległych RAWów starszych niż pół roku. Z filmami troszkę gorzej, z przenoszeniem na papier też. Ale nic to, naprzód!
W 2024:
1. Odbitki! Odbitki głupcze!
2. Dokończyć i uruchomić skaner z K-x'a.
3. Wywołać parę zaległych filmów cz-b.
4. Nie kupować niepotrzebnego sprzętu ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Dokończyć i uruchomić skaner z K-x'a.

Od kilku dni skanuję z użyciem K-1. :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach