pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Szczerze to podziwiam na tym forum plwk nie wiedziałem gdzie to napisać, ale przy pierwszym lepszym wątku w którym służy radą bez emocjonowania się, rzeczowo, na temat i bezinteresownie musiałem to oznajmić.
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Czy jest gdzieś instrukcja po polsku do k-70?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
K-70 nie była przewidziana do sprzedaży w Polsce i dlatego nie ma pełnej tłumaczonej instrukcji. Do aparatu załączają chyba instrukcję skróconą.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
Czy ma ktoś albo wie skąd mogę pobrać instrukcję w języku polskim do Pentax 150-450/4.5-5.6?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na europejskiej stronie Ricoha jest do pobrania instrukcja obsługi po angielsku, na polskiej stronie nie ma nic. Napisz PW do użytkowniczki forum Kam.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
plwk napisał/a:
Na europejskiej stronie Ricoha jest do pobrania instrukcja obsługi po angielsku, na polskiej stronie nie ma nic. Napisz PW do użytkowniczki forum Kam.

Dzięki bardzo ale w paczce od Ricoha też miałem instrukcję po angielsku... Ale szukam po polsku...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przypuszczam, że instrukcji po polsku może nie być, ale skoro kupiłeś obiektyw w polskiej sieci sprzedaży, mają obowiązek dostarczyć instrukcję po polsku. Zwracałeś się do nich z zapytaniem?
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
plwk napisał/a:
Przypuszczam, że instrukcji po polsku może nie być, ale skoro kupiłeś obiektyw w polskiej sieci sprzedaży, mają obowiązek dostarczyć instrukcję po polsku. Zwracałeś się do nich z zapytaniem?
Z tą polską instrukcją niestety nie do końca tak. Musi być informacja o towarze w języku polskim, nie koniecznie instrukcja obsługi. A informacja o towarze musi zawierać nazwa towaru, określenie producenta albo importera, znak zgodności, informacje o dopuszczeniu do obrotu na terenie Polski, i ewentualnie inne zależne od towaru, jeśli osobne przepisy tego wymagają.

Czyli zwykle wystarczy mała nalepeczka 2x1cm i tyle, przepisy spełnione. A pewnie i to nie jest konieczne, jeśli na opakowaniu dali logo CE, bo nazwa jest międzynarodowa, ricoh-polska pewnie nie jest osobną firmą, więc producent=importer=Ricoh Imaging, i tyle, przepisy spełnione.

Teoretycznie instrukcja też powinna być, ale tylko, jeśli producent uzna, że użytkownik nie poradzi sobie bez niej. A że to jest w pełni uznaniowe, to producent może powiedzieć zawsze, że adresuje produkt do specjalistów. A że kupuje ktoś inny... no cóż, zabronić nie może.
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Może ktoś wie czy pojawiła się pełna polska instrukcja do K-70? Szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć ale może źle szukam. :-(
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Asik napisał/a:
Może ktoś wie czy pojawiła się pełna polska instrukcja do K-70?

Nie ma bo nie był planowany do sprzedaży w Polsce.
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Czy w takim razie mogę posiłkować się pełną instrukcją do K-S2? Na pierwszy rzut oka w tę instrukcję, K-70 jest dość podobny do K-S2. Czy lepiej sobie podarować żeby nie namieszać?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Asik, to zależy jakich opcji szukasz.
ale podejrzewam że możesz się spokojnie posiłkować.
 
Darek M  Dołączył: 10 Lut 2018
Asik dawaj email. Mam chyba to czego szukasz....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wszystkie dostępne w języku polskim instrukcje można pobrać ze strony Ricoh https://www.ricoh-imaging...s-download.html
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Darek chyba Cię ozłocę! Wysłałam na pw.

[ Dodano: 2019-06-17, 21:10 ]
plwk Tak wiem, ale niestety do K-70 nie ma w języku polskim :-(
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Darek M, ja tez bym poprosił
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Asik napisał/a:
Tak wiem, ale niestety do K-70 nie ma w języku polskim

Jest, ale skrócona. Nie ma pełnej.
 
Darek M  Dołączył: 10 Lut 2018
Asiu nie wiem co oni napisali na tych 151 stronach... Może jak czegoś nie rozumiesz w obsłudze k-70 to pytaj. Spróbuję pomóc.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
eeee skróconą to mam
a w tą dokładną jeszcze nie przebrnąłem :) - ten pogański język nigdy nie był moim ulubionym
 

artijez  Dołączył: 17 Lip 2019
Witam .
Pozwólcie,że się podłączę. Mam pytanie czy ktoś posiada tę skróconą Polską instrukcję w pdf-ie?
Gdyż mam tylko normalną 160 stronnicową, ale po Włosku. :oops:
Mam również już w angielskim pdf, ale jest to język, ktory słabo znam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach