Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
podoba mi się ten tok myślenia :) :-B
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Pentitax? 8-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
pszczołowaty napisał/a:
hmmm Alpy i cycki w systemie

I trzeba nam jeszcze czegoś?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu napisał/a:
I trzeba nam jeszcze czegoś?

jakiejś chętnej użyszkodniczki ? :lol: :oops:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
:mrgreen: wtedy inny system... kundelki... to już trzeci plan ;)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Skoro miało być tak dobrze, to dlaczego jest tak... no... jak jest?

Obrazek zalinkowany z optyczne.pl

[ Dodano: 2019-06-18, 14:15 ]
Ja się tutaj nie czepiam Canona. Brzydal jest, ale niech mu będzie, że fajny ;-)
AF z matrycy miał być bezbłędnie celny, lustrzanki zawstydzone swoim FF/BF miały wybuchać i ginąć w męczarniach... To jak to naprawdę jest? Eye detection intelligent full-time predictive 3D tracking AF - działa to w końcu, czy nie działa jak obiecywano?

[ Dodano: 2019-06-18, 14:22 ]
Zrozumcie mnie proszę, nie chcę wywoływać jakiejś burzy. Mamy tu kolegę zadowolonego z zamiany Pentaksa na Sony (pewnie niejednego). Ja tego nie neguję ani nie buduję barykady lustrzankom. Wieszczono jednak, że będzie przepaść i pogrom - a tu wyszło tak sobie...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard napisał/a:
Skoro miało być tak dobrze, to dlaczego jest tak... no... jak jest?

Sam sobie odpowiedziałeś:
Ryszard napisał/a:
optyczne.pl

Widzę, że nadal porównują AF różnych aparatów, z założonymi różnymi obiektywami. Jaki to ma sens? Nie wiem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Jaki to ma sens? Nie wiem.

Poznają różnorodność świata.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Enzo napisał/a:
Widzę, że nadal porównują AF różnych aparatów, z założonymi różnymi obiektywami. Jaki to ma sens?
W świetle założeń systemów bezlusterkowych ma i to głęboki. Przecież na wykresach miał być tylko jeden, ten pierwszy słupek, z każdym obiektywem, w każdym świetle, w każdej odległości i na każdej ogniskowej... :-/

[ Dodano: 2019-06-18, 15:05 ]
... no i miało trafiać każdemu użytkownikowi, nawet optycznym.
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Wada FF/BF a celność AF to nie to samo. Nie mylmy pojęć. Oczywiście FF/BF powoduje niecelność i to wyeliminowano w bezlustrach. Jak ktoś zrozumiał, że bezlustra trafiają zawsze i wszędzie to sobie sam nadinterpretował to co czytał. Albo czytał wpisy fanboyów, bez refleksji nad tekstem.
Gdy się fotografuje ruch to zawsze jest opcja, że chocby obiektyw nie nadąży, nawet gdyby wykrywanie było idealne. Nie ma się z czego śmiać, bo lustrzanki też nie są idealne, delikatnie mówiąc. I to użytkownicy Pentaxów piszą o słabym AF u innych ...
By nie było - nie posiadam bezlustra (choć .. damierz to bezlustro? ;-) )
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jacek_Z napisał/a:
Gdy się fotografuje ruch
Tutaj mowa o tablicach testowych. Nieruchomych, zdaje się :-/

[ Dodano: 2019-06-24, 21:24 ]
Jacek_Z napisał/a:
damierz to bezlustro? ;-)
Lustrzance wystarczy jedno lustro i jeden pryzmat (nie licząc tych od AF) - dalmierz chyba ma tego więcej, więc raczej nie ;-)
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Ryszard napisał/a:
Jacek_Z napisał/a:
Gdy się fotografuje ruch
Tutaj mowa o tablicach testowych. Nieruchomych, zdaje się :-/

Po częsci tak, ale generalizuje się jakby to co pokazują testy AF na optycznych było tym co się w praktyce otrzymuje. A tak nie jest. Kwestia procedur i pytanie o to na ile test się pokrywa z odczuciami fotografujących.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Nie, nie generalizuję. Gdybym przejmował się generalnymi opiniami w kwestii autofokusa, to już dawno nie używałbym Pentaksa. Wszystko tu jest konkretne: aparaty, obiektywy, metoda, tablice testowe, słupki. Wynik - poprawny, ale bez jakiejś specjalnej rewelacji. Dlaczego? Jestem ciekawy. Gdzie teoria rozmija się z praktyką? Bezwładność mechanizmów? Kompromis dokładności i szybkości?

[ Dodano: 2019-06-25, 20:54 ]
Jacek_Z napisał/a:
Kwestia procedur i pytanie o to na ile test się pokrywa z odczuciami fotografujących.
Ja mam pozytywne odczucia z używania widocznych w mojej stopce Pentaksów - ale nie przekonuję nikogo, że mam super AF a testy są do bani ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
A ja dobie dzisiaj, zupelnie przy okazhi pomacalem RP z obiektywem 24-105 (chyba)
No i musze przyznac ze jak aparat milo sie trzymalo. To zawiodlem sie na wielkosci obiektywu. Caly urok z malego korpusu znika gdy jest to w komplecie.
Mimo ze trzyma sie to dosc pewnie i wygodnie. To jednak chcialo by sie założyć tam jakiegos Limiteda :-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Rivelv napisał/a:
A ja dobie dzisiaj, zupelnie przy okazhi pomacalem RP z obiektywem 24-105 (chyba)
No i musze przyznac ze jak aparat milo sie trzymalo. To zawiodlem sie na wielkosci obiektywu. Caly urok z malego korpusu znika gdy jest to w komplecie.
Mimo ze trzyma sie to dosc pewnie i wygodnie. To jednak chcialo by sie założyć tam jakiegos Limiteda :-)


Dokładnie odniosłem takie samo wrażenie, macając bezlusterkowce na targach Foto Video w Łodzi
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A ja używam od pół roku Canona RP z Rf24-105 f4 i nie jest źle. Niemniej czekam aż Tamron wypuści 28-75 f2.8 na bagnet Rf i nie wiem czy nie zamienię.. Natomiast jak podpinam Rf 35 f1.8 ze stabilizacją to jest bajka ;)
Pełna klatka, maleństwo, bardzo dobra jakość, stabilizacja, precyzyjny AF i macro gratis ;)
Dodam, że szkła EF śmigają lepiej niż na lustrze.. ;)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jako ten "innowierca" od "nowinek w innych systemach" pytam co "Bracia w Pentaksie" sądzą o nowym Canonie R3?

Najważniejsze cechy Canon EOS R3
- sensor 24,1 Mpix, warstwowy BSI CMOS - całkowicie nowa technologia
- tryb seryjny 30 kl/s ze śledzeniem AF/AE
- migawka elektroniczna od 30 do 1/64000 sekundy
- wybór punktu AF za pomocą wzroku, czułość AF do -7.5 EV (znany z dawnych analogowych czasów, był np. w EOSie 50e i 3, ale tym razem wzrokiem ustawia się tylko punkt ostrości, a nie samą ostrość)
- śledzenie AF dla ludzi, zwierząt, pojazdów
- wideo 6K 60p w formacie RAW z zapisem na kartę pamięci



Cytat
NIESAMOWITA SZYBKOŚĆ. LEPSZE WYNIKI

Model EOS R3 zaprojektowano z myślą o uwiecznianiu najbardziej dynamicznych wydarzeń. Przeznaczony do fotografowania obiektów poruszających się z dużą prędkością. Skonstruowany pod kątem rygorystycznych wymagań profesjonalistów i ch*** się wyjątkową szybkością reakcji, wysoką czułością, niezawodnością i trwałością.

Kontrola nad ruchem
Aparat EOS R3 uwiecznia ulotne chwile w tempie 30 kl./s, ukazując szczegóły, których nie dostrzega ludzkie oko.

Podświetlana matryca warstwowa jest tak szybka, że fotografowie mogą korzystać z elektronicznej migawki, aby uchwycić szybki ruch bez obaw o zniekształcenia powstające podczas poziomego ruchu aparatu. Korzystaj z zalet najkrótszego czasu naświetlania (1/64 000 s) i serii zdjęć robionych z szybkością 30 kl./s z zachowaniem śledzenia AF/AE.

Zaawansowany, sterowany wzrokiem AF
Czy jakikolwiek aparat sprawiał wrażenie, że potrafi czytać Twoje myśli? Dzięki naszej technologii nowej generacji sterowania autofokusem za pomocą wzroku (Eye Control) aparat EOS R3 wyostrza obiekty, na które patrzysz. Ta niezrównana kontrola nad autofokusem sprawia, że aparat nie ustępuje szybkością reakcji użytkownikowi – pozwala błyskawicznie reagować na ciągle zmieniające się warunki ujęcia.

Najlepsze w naszej historii śledzenie obiektów
Wykorzystując sztuczną inteligencję i tysiące prawdziwych zdjęć, nauczyliśmy model EOS R3 rozpoznawać skutecznie ludzi, zwierzęta i pojazdy – niezależnie od tego, w której części kadru się poruszają.

Można śledzić ludzi nawet wtedy, gdy mają na sobie kask lub okulary przeciwsłoneczne. Gdy fotografujemy sporty motorowe, aparat EOS R3 rozpoznaje motocykle i samochody wyścigowe, rozróżniając nawet zamknięte i otwarte kokpity i precyzyjnie lokalizując kask kierowcy, gdy jest on widoczny.
Połączenie skutecznego filmowania i fotografowania
EOS R3 to rozwiązanie dla profesjonalistów. Umożliwia nagrywanie filmów o kinematograficznej jakości i robienie znakomitych zdjęć. Dzięki wielu funkcjom umożliwiającym jeszcze bardziej kreatywne filmowanie aparat może rejestrować nadpróbkowany obraz w rozdzielczości 4K oraz materiał 6K RAW i zapisywać go na karcie pamięci CFexpress. Profil Canon Log 3 zapewnia większy zakres dynamiki i umożliwia skuteczniejszą korekcję kolorów.

Bardzo ważne jest to, że ta sama funkcja rozpoznawania obiektów, z której mogą korzystać fotografowie, jest również dostępna dla filmowców. Dzięki temu można śledzić obiekty poruszające się w obrębie kadru, zachowując ich wyostrzenie nawet podczas pracy.

Połączenie ze światem
Łączność jest niezbędnym narzędziem w pracy fotografów sportowych i fotoreporterów. Aparat EOS R3 wykorzystuje wbudowane gniazdo przewodowej sieci LAN oraz łączność Wi-Fi w pasmach 2,4/5 GHz do komunikacji z sieciami komputerowymi, laptopami i urządzeniami przenośnymi, co umożliwia szybkie i łatwe udostępnianie zdjęć oraz zdalne sterowanie aparatem. Aparat EOS R3 jest również zgodny z aplikacją Mobile File Transfer, która umożliwia profesjonalnym fotografom dodawanie metadanych i przesyłanie obrazów ze smartfonów za pomocą sieci Wi-Fi lub sieci komórkowej.

Model EOS R3 ma też nową, wielofunkcyjną stopkę do podłączania akcesoriów, która umożliwia przesyłanie danych i zasilanie nowych akcesoriów, a także działa jak gorąca stopka dostępnych lamp błyskowych Speedlite i wyzwalaczy.
Zaprojektowany i wyprodukowany dla profesjonalistów
Model EOS R3 zaprojektowano z myślą o trudach codziennej pracy profesjonalistów – niezależnie od tego, z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć.

Podczas burzy czy ulewy wytrzymały korpus ze stopu magnezu jest pyło- i wodoszczelny na tym samym poziomie, co nasze legendarne aparaty z serii EOS-1D. Możesz fotografować bez obaw w każdych warunkach.

Pasuje do istniejącego systemu
Model EOS R3 pasuje do istniejącego systemu, współpracując z innymi aparatami bezlusterkowymi lub lustrzankami cyfrowymi.

Jest zasilany przez pojemny akumulator LP-E19 – taki sam, jaki występuje w korpusach serii EOS-1DX. Obiektywy EF będą działać dokładnie tak, jak powinny, dzięki szerokiej gamie wysokiej jakości adapterów, które mogą zapewniać dodatkowe elementy, takie jak pierścień sterowania czy filtry wsuwane.

Model EOS R3 ma intuicyjnie obsługiwane elementy sterujące i ergonomiczną budowę. Jest efektem trzech dekad ewolucji i nieustannego uwzględniania potrzeb zawodowych fotografów. Ciesz się niezrównaną ergonomią dzięki intuicyjnie obsługiwanemu interfejsowi.

Szybkie, regulowane elementy sterujące
Model EOS R3 to profesjonalny aparat o szerokim zakresie zastosowań. Kształt i formę oparto na modelu EOS-1DX, ale aparat jest mniejszy i lżejszy, a przy tym zaprojektowany go z uwzględnieniem zasad wprowadzonych w systemie aparatów bezlusterkowych EOS R, aby usprawnić obsługę.

Aparat ma szereg elementów sterujących. Zarówno multi-sterownik, jak i inteligentny kontroler są w zasięgu kciuka. Trzy regulowane pokrętła na korpusie aparatu oraz pierścień regulacji na każdym obiektywie RF umożliwiają ustawianie czasu naświetlania, przysłony, czułości ISO i kompensacji ekspozycji bez odsuwania aparatu od oka.

Model EOS R3 ma też odchylany ekran o wysokiej rozdzielczości (4 mln punktów), który zapewnia wyraźny i jasny obraz o wysokiej jakości nawet w jasnym świetle. Umożliwia łatwe komponowanie ujęć z twórczej perspektywy. Dwa gniazda kart umożliwiają zapisywanie plików zdjęć i filmów na powszechnie dostępnych kartach SD (z obsługą standardu UHS-II) lub superszybkich nośnikach CFexpress nowej generacji.

Używanie migawki elektronicznej z lampą błyskową
Aby pomóc w zrównoważeniu ilości światła dziennego i światła lampy błyskowej nawet w warunkach dużej jasności lub w przypadku fotografowania szybko poruszających się obiektów, umożliwiono synchronizację lampy błyskowej podczas używania migawki elektronicznej aparatu – zarówno w kontekście lamp błyskowych Canon Speedlite, jak i studyjnych lamp błyskowych innych producentów.
     

    sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
     

    Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
    sołtys napisał/a:
    sensor 24,1 Mpix

    Tyle to ma przecież K-70 a jest tańszy.

    sołtys napisał/a:
    śledzenie AF dla ludzi, zwierząt, pojazdów

    A jak w pojeździe jest, dajmy na to kot, i dajmy na to człowiek, to na co ustawić, dajmy na to AF? A taki, dajmy na to K-70 by ustawił i się nie zastanawiał.
     

    opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
    A czy jest osobny program Pies i osobny Kot?
    Pentax by miau.

    Wyświetl posty z ostatnich:
    Skocz do:
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Nie możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach