grober  Dołączył: 16 Lip 2010
  Pentax ME super problem z diodami
Witam.
Zakupiłem pleśniaka ME Super i zauważyłem problem w wyświetlaczu:
- tryb AUTO: świecą się dwie diody, np: zielona przy 60 i pomarańczowa przy 4,
przy zmianie kadru/warunków oświetlenia czasem pojawiają się trzy, np: zielona miga przy 1000, zielona świeci (słabiej!) przy 60, a pomarańczowa przy 4,
- tryb M: zielona miga przy M, czerwona przy OVER, lekko zielona świeci przy 250, lekko pomarańczowa przy 15.
Sterując czasem diody przemieszczają się po skali w parze, jakby były zespolone razem, nawet pojawiają się kolejne dwie, wtedy widać aż sześć świecących diod.
Wymiana baterii nic nie pomogła :(
Co może być przyczyną i czy jest możliwa naprawa w warunkach domowych?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
ME-Super sygnalizuje słabe baterie miganiem diod - ale nie zwiększaniem ich liczby! Jeśli baterie masz nowe, pewne i właściwego rodzaju, to w warunkach domowych sprawdziłbym jedynie stan styków w komorze baterii. Można jeszcze pokręcić kółkami od: trybów pracy, czułości filmu i korekcji ekspozycji. Może tam coś straciło kontakt? Więcej pomysłów nie mam, nigdy w bebechy swojego aparatu nie zaglądałem.
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
Nie jest to mój jedyny plesniak :) Mam drugiego ME Super-czarny i ten działa prawidłowo.
Wymiana baterii, kręcenie wszystkimi możliwymi pokrętłami i przełączanie przycisków nic nie daje :-(
Komora baterii czysta-jak nowa!
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
grober napisał/a:
Nie jest to mój jedyny plesniak :)
Mój drogi, a skąd miałbym to wiedzieć? ;-)
grober napisał/a:
Mam drugiego ME Super-czarny i ten działa prawidłowo.
Od zawsze wiadomo, że czarne są lepsze, he he 8-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Ryszard napisał/a:
Od zawsze wiadomo, że czarne są lepsze, he he 8-)

A czerwone szybsze :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach