powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda, no rzeczywiście " leci" i to wcale nie tak mało jak pisze mh2012. ;-)

Ot prosta korekta w IrfanView ( chyba sie nie pogniewasz ?)

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Oba zdjęcia ze względów technicznych są do wyrzucenia.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bardzo proszę niczego nie wyrzucać, ponieważ jeszcze nie otrzymałem zwrotu podatku dochodowego.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
To już nie otrzymasz. Dawno po terminie ;P

U mnie też zdjęcia od razu by wyleciały. Rozmycie tutaj nic nie daje :/
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
skaarj, czekam do 30 lipca :mrgreen:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mam wrażenie, że sporo osób fotografujących (nie tylko na ulicy) nie zastanawia się po co dane zdjęcie powstało. Mogę pominąć walory techniczne, ale nie potrafię pominąć sensu.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Szpajchel czuję się zawiedziona, bo myślałam, że siedzisz sobie niedaleko w jakimś ogródku, pijesz kawkę i wymyślasz kawały na potrzeby forum :mrgreen:

Zdjęcia wrzuciłam na „pożarcie” z intencją ożywienia formowego działu Fotografii. Od pewnego czasu wionie pustką i nudą w wątkach. O co chodzi ?
Cieszę się, trochę zamieszania, poruszenia i komentarzy.

Nie będę protestować, że zdjęcia technicznie są słabe i do wyrzucenia. Ale nie wyrzucę ich do kosza tylko do folderu pt. subiektywne, a to dlatego, że jeżeli zdjęć nie skasowałam z jakiś powodów na początku selekcji, to są one dla mnie najpiękniejsze na świecie. Mam na myśli głównie kadry i to co przedstawiają. Nad techniką będę pracować.

mh2012, dziękuję Ci za komentarz :-B

powalos dziękuję za wyprostowanie :-B

Enzo napisał/a:
Mogę pominąć walory techniczne, ale nie potrafię pominąć sensu.

Zdanie umieściłeś pod moimi zdjęciami, także ustosunkuje się do niego. Mam wrażenie, że nie masz świadomości co napisałeś - może po prostu nadajemy na innych falach.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
KasiaMagda napisał/a:
Mam wrażenie, że nie masz świadomości co napisałeś

Mam świadomość i będę tego bronił do ostatniej cegły.

 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Enzo, kapitalne!
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Eno pif-paf z dubeltówki ;)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ach ten Kraków... :mrgreen:
KasiaMagda, na poprzedniej stronie znajdziesz link, fragment wywiadu Marcina Urbanowicza, czwarty punkt mówi bardzo wiele.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Enzo, najpierw sprawdziłeś, czy z nim wszystko ok, czy jednak zdjęcie było ważniejsze?
 
KasiaMagda
[Usunięty]
pszczołowaty, dobry artykuł, daje do myślenia. Ale ja bym dyskutowała, bo myślę że żyjemy w takiej epoce, w której zalewani jesteśmy przez obrazy różnej treści i tego się nie zmieni. Wielu "Kowalskich" w tym również ja musieliby przestać robić zdjęcia, nie mówiąc już o czasie kiedy uczysz się warsztatu nie w cechach jak, to dawniej bywało tylko w internetach, który jest w pewnym sensie "wysypiskiem śmieci" ale dzięki temu producenci Foto mają z czego żyć.

Enzo, jak dla mnie z tego co czytam i oglądam pokazywanie bezdomnych, upojonych alkoholem ludzi, to street nie za wysokich lotów. Wolę coś subtelniejszego, gdzie sensu trzeba się doszukać albo coś oczywistego, miłego dla oka, jak Twoja fota kilka stron wstecz. Chyba, że człowiek schodził na zawał, to już też inna kategoria.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Cytat
tylko w internetach,

ale w nich można znaleźć mnóstwo informacji...
dwie części tego wątku są tego świetnym przykładem :)
Nie brońmy swoich zdjęć jak.. no nie wiem - Zbaraża ;)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Nie muszę bronić zdjęć, bo jednym się podobają, a drugim nie.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Charli1902 napisał/a:
Dlaczego nie pokazujecie ludzkich twarzy, na swoich fotografiach z ulicy?

Charlie 1902 w czasach Rodo srodo... ale prawnicy tak to widzą...;) pewnie inny będzie interpretować te przepisy inaczej
https://www.fotopolis.pl/...sie-watpliwosci
pod koniec artykułu są interpretację dotyczące może bardziej fotografii ulicznej :)
Czasami spojrzenie potrafi wyrwać aparat z dłoni ;) bardzo mało artystyczne , bo w kolorze.
bieg by Grzesiek Trojak, on Flickr

KasiaMagda ... ja tak ogólnie, to dobrze, tak jest ze wszystkim
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
No to bez rodo-srodo ale i tak przes… :lol:

stara fotka, chyba nie było
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
galex napisał/a:
najpierw sprawdziłeś, czy z nim wszystko ok, czy jednak zdjęcie było ważniejsze?

Nie sprawdziłem. Podobnie jak nie sprawdziłem kilkunastu innych śpiących na okolicznych ławkach, których mijałem w ten niedzielny poranek, bo nie dotarłbym do domu.

KasiaMagda napisał/a:
jak dla mnie z tego co czytam i oglądam pokazywanie bezdomnych, upojonych alkoholem ludzi, to street nie za wysokich lotów

Tylko nie mów tego Maciejowi Dakowiczowi. Albo Tomaszowi Tomaszewskiemu. Smutno by im było.

Z subtelności mam tylko serduszko:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
pszczołowaty napisał/a:
bardzo mało artystyczne , bo w kolorze.

Świetne ! To światło pięknie wyszło, a spojrzenie powalające :-D


JacekK, :-B Uchwyciłeś moment właściwy - gdyby wyszło i leżało na chodniku, to by nie było tego smaczka :mrgreen:


Enzo napisał/a:
Tylko nie mów tego Maciejowi Dakowiczowi. Albo Tomaszowi Tomaszewskiemu. Smutno by im było.

Właśnie, że powiem i będę bronić swojej tezy do ostatniej cegły tfu grobowej deski :-D
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach