bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
people by Grzesiek Trojak, on Flickr
 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
pszczołowaty napisał/a:
bardzo mało artystyczne , bo w kolorze.
[url=https://live.staticflickr.com/65535/48273561972_f92e5bc0fd_o.jpg]Obrazek[/url]bieg by Grzesiek Trojak

pszczołowaty, nie daj się wkręcić w te stereotypy...
Bardzo fajny kadr ,oddający klimat "złotej godziny". W tzw. "artystycznej", czyli czarno-białej fotografii, nie osiągnąłbyś takiego efektu.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Charli1902, Nie wiem skąd ta popularność BW, czasami do przesady (żeby nie było sam bardzo lubię ;) może dlatego że jest łatwiej, tak mi się wydaje, na kolor trzeba mieć pomysł, to chyba troszkę inny poziom na ulicy
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Jeśli na filmie BW i obiektywem 35 mm na dalmierzowcu - to jest absolutnie koszerne. :mrgreen:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
KasiaMagda napisał/a:
Nie będę protestować, że zdjęcia technicznie są słabe i do wyrzucenia. Ale nie wyrzucę ich do kosza tylko do folderu pt. subiektywne, a to dlatego, że jeżeli zdjęć nie skasowałam z jakiś powodów na początku selekcji, to są one dla mnie najpiękniejsze na świecie. Mam na myśli głównie kadry i to co przedstawiają. Nad techniką będę pracować.
No właśnie: co przedstawia ten kadr? Jak dla mnie wieje nudą, niestety. Fotografia uliczna to ciężki odcinek i według mnie, jak nie ma się odwagi wejść na całego (ale po cichu) między ludzi, tylko robi się zdjęcia "a nuż coś się uda" albo "przy okazji", to nie ma najmniejszego sensu. Czesi mówią "když nejde o život, tak jde o hovno" i mogą mieć racę.

KasiaMagda, to nie jest wycieczka osobista w twoją stronę i tworzenie koalicji przeciwko tobie. Naprawdę nie ma po co pokazywać słabych technicznie zdjęć, zwłaszcza kiedy są nudne i przedstawiają powtarzające się sytuacje, na które nie zwraca się uwagi. Próbowałem ostatnio w Warszawie fotografii ulicznej z Irixem 15mm, strzały z biodra, ale efekty były tak mizerne, że poszły od razu do kosza. Za mało obserwowania, za dużo naciskania spustu migawki.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Kytutr, od czegoś trzeba zacząć się uczyć. Ja, uczę się przez konfrontacje. Nie ma w regulaminie napisane, że na forum prezentujemy zdjęcia tylko wysokiej klasy. Ale nie ma, dla mnie problemu, nie będę publikować zdjęć na Forum.
Co przedstawiają te kadry? Dla mnie sytuacje, które pozytywnie przyciągają mój wzrok. Faktycznie robione ukradkiem. Pewnych zdjęć nie wyrzucam do kosza. Po pierwsze dlatego, że z czasem wracam do nich i widzę błędy, których nie widziałam na początku. Jest jeszcze takie coś, że zdjęcie które uważałam za nieciekawe podobały się innym.

mh2012 napisał/a:
nie tak pokrzywione (i nieostre) fotografie były tu prezentowane jako "streetowe" i wzbudzały zachwyty.

Panowie, miejcie odwagę krytykować też swoje zdjęcia na wzajem. Czasem zastanawiam się jak Ty Marku, co te zdjęcie robi na forum, co przedstawia itd. w dodatku nagradzane piwkami.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
KasiaMagda napisał/a:
Panowie, miejcie odwagę krytykować też swoje zdjęcia na wzajem. Czasem zastanawiam się jak Ty Marku, co te zdjęcie robi na forum, co przedstawia itd. w dodatku nagradzane piwkami.
Skoro się zastanawiasz, to śmiało komentuj. Jest bardzo obszerny dział fotoprezentacje, który łaknie krytyki i komentarzy, w miejsce buziek i piw.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
KasiaMagda napisał/a:
Co przedstawiają te kadry? Dla mnie sytuacje, które pozytywnie przyciągają mój wzrok.

Problem w tym, że Twoje zdjęcie nie przyciąga mojego wzroku, bo nie potrafię z niego odczytać o co Ci chodziło: czy o starszego pana w czerwonych spodniach, czy o skrzypaczkę, czy o panią wrzucającą pieniążka (mine... monetkę), czy o ludzi w lewym rogu zdjęcia, a może o pustą przestrzeń po prawej stronie kadru? Żadne z nich nie jest w mocnym punkcie a brak ostrości w całym kadrze powoduje, że jestem zdezorientowany. Jeśli chciałaś pokazać coś konkretnego, to po co nieostrość? Jeśli miało być nieostre, to czemu ma służyć i jak ma przyciągać wzrok?

KasiaMagda napisał/a:
Nie ma w regulaminie napisane, że na forum prezentujemy zdjęcia tylko wysokiej klasy.

Wszyscy tęsknimy za Klodem...

KasiaMagda napisał/a:
Czasem zastanawiam się jak Ty Marku, co te zdjęcie robi na forum, co przedstawia itd. w dodatku nagradzane piwkami.

Podaj przykład. Podyskutujemy.

jorge.martinez napisał/a:
Jest bardzo obszerny dział fotoprezentacje, który łaknie krytyki i komentarzy, w miejsce buziek i piw

Czekam na kciuki.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
KasiaMagda napisał/a:
Kytutr nie będę publikować zdjęć na Forum.


Nie, nie tędy droga.
Jednak warto się dowiedzieć, co inni mają do powiedzenia, choć czasem to boli.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Enzo napisał/a:
KasiaMagda napisał/a:
Co przedstawiają te kadry? Dla mnie sytuacje, które pozytywnie przyciągają mój wzrok.

Problem w tym, że Twoje zdjęcie nie przyciąga mojego wzroku, bo nie potrafię z niego odczytać o co Ci chodziło: czy o starszego pana w czerwonych spodniach, czy o skrzypaczkę, czy o panią wrzucającą pieniążka (mine... monetkę), czy o ludzi w lewym rogu zdjęcia, a może o pustą przestrzeń po prawej stronie kadru? Żadne z nich nie jest w mocnym punkcie a brak ostrości w całym kadrze powoduje, że jestem zdezorientowany. Jeśli chciałaś pokazać coś konkretnego, to po co nieostrość? Jeśli miało być nieostre, to czemu ma służyć i jak ma przyciągać wzrok?

Enzo, teraz Cię rozumiem i rozumie swoje błędy. Napisałeś w ten sposób, że coś to wnosi dla mojego postrzegania i robienia zdjęć, mogę teraz przemyśleć następne zdjęcia pod tym kątem.
Natomiast pisanie o "sensie i bezsensie" raczej postrzegam jako problem krytykującego.

W tej chwili jestem już w górach i zaczynam urlop. Pozdrawiam.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda napisał/a:
W tej chwili jestem już w górach i zaczynam urlop. Pozdrawiam.

No to bardzo Tobie zazdraszczam i pięknej pogody życzę, bo z tym na południu ponoć niekoniecznie dobrze. No i oczywiście udanych super kadrów w idealnym świetle, o złotej godzinie.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
KasiaMagda, i nie dawaj się na szlaku, tam też trza robić street ;)

Street w górach by Grzesiek Trojak, on Flickr
 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
pszczołowaty napisał/a:
trza robić street ;)


pszczołowaty, z całym szacunkiem, ale wydaje mnie się, że zdjęcie autokaru na parkingu w polskich górach, dalekie jest od "streetu"...
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Charli1902, polemizowałbym ;-)
Im dłużej patrzę, tym więcej widzę cech wspólnych dla fotografii ulicznej niż na ostatnich dwóch lub trzech stronach.
Oczywiście żartuję :) a może widzę to tylko ja.. taka zabawa ... autokar, osiołek, spotkanie dwóch znajomych z różnych epok z opiekunami, na ulicy, w górach ;)

[ Dodano: 2019-07-15, 20:39 ]
aaa i nie jest to droga do MOka ;)
jak myślisz czy zdjęcie z plaży Maćka Dakowicza to street czy nie :)))
http://warsaw.leica-galle...iki-konkursu-2/
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
klechu, fajne!!! :-D
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
Dzięki! Czaiłem się przy tej kałuży ze 20 minut ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach