Skrzych  Dołączył: 13 Mar 2017
[K-5] Brudne pokrętło w K5IIs.
Kupiłem używane body K5IIs. Mam wrażenie, że poprzedni właściciel zalał jakimś napojem z cukrem pokrętło wyboru trybów i pomiaru oświetlenia, które jest pod nim. Da się nimi pokręcić , ale czasami trudno nimi poruszyć i słychać że są sklejone. Zastanawiam się czym i jak to wyczyścić. Da się bez rozbierania korpusu? Kusi mnie żeby coś tam zapuścić, ale boję się że może się coś przedostać do środka. Może ktoś coś wie na ten temat. Z góry dzięki.
Krzysztof
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Body jest w pewnym stopniu wodoszczelne . W rejonie pokręteł są uszczelki lub oringi . Po odłączeniu zasilania można delikatnie polewać zabrudzony rejon . Bagnet do dołu a polewasz od góry . Chyba najlepsza będzie ciepła woda z płynem do mycia naczyń . MZ nic nie powinno się stać . Po operacji przedmuchać sprężonym powietrzem i zostawić w spokoju na 24h aby wszystko ładnie wyschło . W czasie operacji parę razy ruszyć pokrętłami . Nic innego nie lej .
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Miałem identyczną sytuację tzn zachlapałem Fantą pokrętło i zaczęło się kleić. Pomogły żele antybakteryjne do rąk - są na tyle gęste że nie wnikają do środka a rozpuszczają cukier. Kilka razy pod rząd zmoczyć żelem, pokręcić, wyczyścić patyczkiem do uszu. Ja jeszcze dodatkowo oblizałem pokrętło i na sam koniec opłukałem wodą bardzo delikatnym strumieniem. Od tamtej pory działa dobrze.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Ja jeszcze dodatkowo oblizałem pokrętło
diehard! Z czułością ucałował pentadzyndzałka, oblizał pentakrętełko i sprzęt działa. Te aparaty wymagają miłości! :mrgreen:

:-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach