Ostatnio zakupiłem aparat Pentax (nowy lub uzywany):
x-1980
0% Complete
1 (0%)
1981-1990
0% Complete
2 (0%)
1991-1995
0% Complete
0 (0%)
1996-2000
0% Complete
1 (0%)
2001-2005
1% Complete
8 (1%)
2006
2% Complete
15 (2%)
2007
13% Complete
72 (13%)
2008
48% Complete
259 (48%)
2009
32% Complete
173 (32%)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Cytat
jakąś modelkę wciągnę na pokład

Tylko uważaj, żeby zamiast wężyka nie dostać krętka…
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Ty mnie nie strasz....
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Penteusz napisał/a:
Dzisiaj dotarł do mnie K-1 II. Nowiutki i pachnący! :-D

A mój do mnie miesiąc temu. Kompletne szaleństwo, ale nie mogłem się oprzeć pokusie promocji z obiektywami makro. Moja K-70tka po paru dniach spędzonych w algierze zmieniła właściciela.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
PiotrK. napisał/a:
Moja K-70tka po paru dniach spędzonych w algierze zmieniła właściciela


Mój K-3 II też pewnie kogoś niebawem uszczęśliwi 8-)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Żal mi trochę było sprzedawać K-70, złego słowa nie mogę powiedzieć, ale finanse są nieubłagane...
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Ale flagowiec nie był jedynym moim zakupem. Przedwczoraj dostarczono mi nowiutkie szkiełko w postaci FA 35/2 w wersji HD. Wiem, że nasza niszowa, pentaksowa społeczność go lubi za zalety jakie ono posiada: świetna jakość zdjęć, niewielkie rozmiary, waga i uniwersalność szeroka. Podpięte do korpusu to szkiełko prawie nie waży, mieści się w kieszeni i zawsze do spacerów gotowe.

A zbieranie datków po 3 złote musiało trochę trwać, żeby w ogóle do tych zakupów mogło dojść. ;-)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Gratulacje! 35 będzie zapewne moim następnym zakupem; patrzyłem w kierunku właśnie FA 2. 35, a jako alternatywa Samyang 35 UMC...
Na razie, póki co, wydałem sam sobie komendę 'siad!' i 'leżeć!'' - resztki rozsądku...
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Darek M, ja też w lutym inteż K70 :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
No jednak K70 to popularny korpus
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Penteusz. napisał/a:
Dzisiaj dotarł do mnie K-1 II. Nowiutki i pachnący!
Fajnie macie, to na pewno wielka radocha. Moje korpusy to same używki :-D
Ale za to mam prosto z Japonii nową O-ME53 i najbardziej pentaksowy z dekielków na obiektyw: ten sam od lat snap-on 49mm.
 
rommx  Dołączył: 16 Sie 2015
Pod koniec czerwca kupiłem K-1 II a w lipcu dokupiłem do niego obiektyw Irix 15mm :-)
 
Darek M  Dołączył: 10 Lut 2018
Gratuluję. Podziel się wrażeniami z obcowania tym zestawem...
 
rommx  Dołączył: 16 Sie 2015
Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Aparat bardzo wygodny, wszystko czytelne i przemyślane - jak to w Pentaxie :-D
Co do obiektywu, to zamawiałem tańszą wersję nieuszczelnianą ale akurat nie było więc kupiłem w wersji Blackstone, czego w sumie nie żałuję. Obiektyw ciężki ale poręczny, pierścień ostrości moim zdaniem pracuje ze zbyt dużym oporem ale można się przyzwyczaić. Ciekawym rozwiązaniem jak dla mnie jest blokada ostrości. Co do jakości zdjęć - przy f2.4 jest już fajnie a w granicach f5,6 bardzo dobrze. Wadą natomiast jest mocne winietowanie, chociaż na niektórych zdjęciach wyglada to nawet ciekawie. Piszę oczywiście z poziomu amatora :-D
Pozdrawiam...
 
choinek  Dołączył: 04 Sty 2022
Nie wiem czy się będzie liczyć, bo to taki PENTAX w sukience, ale...od niedawna jestem (oby) szczęśliwym posiadaczem Samsunga GX-20 z podpiętym DA 35 mm f/2.4. Wcześniej w zasadnie tylko NIKON, oraz mała przygoda z CANON 450D (stricte pod obiektywy M42). Pierwsze wrażenie dosyć dziwne, niemniej chyba coraz bardziej się przyzwyczajam :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To stary model, klon K20D. Najsłabszym jego elementem jest matryca od Samsunga.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
choinek GX-20 , K-20 zbudowane jak czołg, miałem, obrazek był bardzo ładny
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Najsłabszym elementem GX-20 jest autofokus. Matryca całkiem nieźle się broni.
 
choinek  Dołączył: 04 Sty 2022
Gwiazdor napisał/a:
Najsłabszym elementem GX-20 jest autofokus. Matryca całkiem nieźle się broni.


Póki co to nie mam warunków żeby dokładnie potestować AF...w dzień dla mnie w miare szybko łapie...a po drugie planuje też zabawę z manualnymi obiektywami :)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Panie i Pany, ja rozumiem sentyment - K20d to była moja pierwsza "poważna" puszka Pentaksa po k200d, ale ta matryca to nawet wtedy się ledwie broniła :lol: Jedyne co to nieco większe używalne ISO względem poprzedników jeszcze na CCD (i żeby było jasne, nie chwalę też w tym miejscu rzeczonego CCD i bajek o "wspaniałych kolorach" itp). I P władował toto jeszcze do k-7, gdzie była już mocnym anachronizmem.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Zaraz po K-7 był K-x z rewolucyjnym jak na owe czasy CMOS-em. Sytuacja podobna do obecnej - niżej pozycjonowany aparat ma lepsze ficzery niż flagowiec FF.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach