stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Odgłos migawki serii a7 kojarzy mi się znanym z dzieciństwa dźwiękiem "klepania kosy", takie podwójne damdam :-D
Nikony serii d8xx mają tryb Cichy ale z nazwy.
Canon, no cóż, chyba mi naj mniej przeszkadza choć dzwięk jakiś taki wysoki mi się wydaje, taki kobiecy
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Cicha migawka w takim D750 to zwyczajnie spowolnienie ruchu lustra. Klapie tak samo, tylko jest to rozłożone w czasie. Dla mnie klapie po prostu inaczej, ale różnicy w hałasie specjalnie nie widzę, dziecko czy kota budzą tak samo. W D850 wprowadzili elektroniczną, bezgłośną, może będzie to wyznaczenie kierunku na przyszłość.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Nic tak nie klapie jak migawka w 5D Marek II :-P
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
E... co wy tam wiecie o klapaniu, jak Kasetka pojedzie serią 3 zdjęć to niemal jak M16.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to całkiem przyzwoicie. Gdyby brzmiała jak kałach to byłoby coś. :-P :-D
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
iwasherebefore napisał/a:
Pytanie jaki wynik daje Nikon FF + M42?
Istnieją spory i jedni twierdzą, że przejściówka tylko z soczewką a drugi obóz jest przeciwko dodatkom obniżającym jakość obrazu.

Drugi obóz musi mieć rację. W sumie ma się 3 wyjścia:
1. Uzywać z soczewką - pogorszenie jakości (która i tak nie jest zbyt wysoka, umówmy się że 30 letnie szkła z słabymi powłokami szału nie robią, szczególnie na pełnej dziurze). Zaleta - tanio, po odkręceniu od przejściówki mamy nadal szkło M42. No i łapiemy nieskończoność.
2. Bez soczewki - najtaniej, ale nie łapiemy nieskończoności.
3. Przerobić mocowanie - i to jest wersja optymalna. Łapie sie nieskończoność, nie ma strat na jakości. Ale .. obiektyw będzie juz tylko do nikonów.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Dziękuję za rzeczową odpowiedż.
Przy okazji wyjaśniłeś mi dlaczego pewne manuale są sprzedawane pod szyldem C/N, mimo, że fabryka ich nie wypuszczała.
Nie zagłębiałem się w ten temat nigdy, teraz poukładałem sobie puzzle z tych faktów i rozumiem.

A propo fuji/sony, widać, że młodzi już nie chcą targać kilosów na plecach, tylko kupują jakiś bezlusterkowiec i szkiełko uniwersalne.
Ja tam jeszcze takiej manii lekkiego sprzętu nie mam, dalej starą cegłę (telefon) dzwigam i kto wie, jakbym miał okazję, chciałbym pobawić się dowolnym FF przez parę miesięcy.

Szkoda, że K-1 jest tak okropnie droga. Jak na samo "macanko" i ewentualną odsprzedaż, wolę nie pakować się w FF. ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
foto napisał/a:
Porównanie K-1 z innymi systemami

To nie porównanie systemów, ale szumów z matryc.
System to wszystkie korpusy, szklarnia, lampy, obudowy, serwis itp. itd.
 
drfidel  Dołączył: 11 Mar 2015
Paffcio napisał/a:
Cześć,
.....
Jest tu teraz ktoś, kto dokonał podobnej przesiadki?


Mam stare 5D i obrabiam właśnie zdjęcia jesienne z Karkonoszy. Jest ciągle dobrze.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mertz napisał/a:
Czekasz na coming-out Enzo,a tutaj ciagle nic

Kupiłem D750. Jak ktoś odkupi ode mnie sprzęt JSS, to sobie nawet coś do niego podepnę (póki co tylko pasek z serii MZ). A propos - w instrukcjach do Pentaksa też ostrzegają przed zakładaniem paska dzieciom?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Enzo, używanie paska na dzieciach nie jest akceptowane społecznie.
Może to dlatego.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Fakt. Czerwone szelki lepiej wróżą.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Enzo napisał/a:
Kupiłem

no masz... kolejny... ;)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Ten wątek powinien mieć skrót JSF - Jedynie Słuszny Format ;-)
Niestety mnie wystarcza APSC i nic mnie nie skłania ani do zmiany formatu, mimo że jest już wymarzone FF Pantax'a, ani do zmiany systemu.
Ciągle taniej wychodzi tkwienie w tym, co mam. Ostatnio częściej kupuję lampy niż optykę czy "ciała".
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kuba Nowak napisał/a:
Niestety mnie wystarcza APSC i nic mnie nie skłania...
Nie jesteś w tym jedyny :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kuba Nowak napisał/a:
Niestety mnie wystarcza APSC

Bo to jest bardzo dobry format. Doskonale zrównoważony w kwestii jakości do gabarytów.
Kuba Nowak napisał/a:
Ciągle taniej wychodzi tkwienie w tym, co mam

Tu bym polemizował. Jednak duży rynek wtórny robi swoje a kwestia "czy mogę to gdzieś kupić?" zmienia się w "czy w mojej okolicy jest dobry egzemplarz?".
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Enzo napisał/a:
Jednak duży rynek wtórny robi swoje a kwestia "czy mogę to gdzieś kupić?" zmienia się

Dużo w tym prawdy.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Obstawiałbym raczej korzystny stosunek jakości do ceny.

I co to jest "okolica" jak się kupuje przez internet? Na ebay.com moją ulubioną okolicą jest Japonia ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard napisał/a:
Obstawiałbym raczej korzystny stosunek jakości do ceny.

To też.
Ryszard napisał/a:
co to jest "okolica" jak się kupuje przez internet?

Okolica mojego miejsca zamieszkania. Mam wątpliwości - mogę podjechać, pomacać. Niby nic, a jednak miło.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach