Ivandrago  Dołączył: 02 Lip 2019
Prosba o identyfikacje.
Witam. Nie wiem czy dobry dział do tego pytania wybralem ale nabylem okazyjnie tube tuby do macro z automatyka ale za choinke nie mogę wykminic jaki to system i do jakiego aparatu . W instrukcji jest tylko tyle że to 35mm. Może ktoś będzie widział. Parę zdjęć w linku.
http://imgur.com/gallery/xLUhCVm
https://i.imgur.com/9ObSwc1.jpg
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
canon??
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Rivelv napisał/a:
canon

I do tego EF. ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ja tylko zgaduje :-)
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
 
Ivandrago  Dołączył: 02 Lip 2019
bakulik napisał/a:
Rivelv napisał/a:
canon

I do tego EF. ;-)

To znaczy ?? Ja naprawdę noga jestem z tych skrótów .

Czy mogę jeszcze prosic o pomoc ,
Czy te tuby obsługują automatyke ?
Jessop digital pentax EFS
Czy z tymi tubami bedzie działał auto focus i sterowanie przysłona w kitowych obiektywach ?
Mam 18-55 i 50-200 ale do macro nie mogę ich użyć bo nie mogę otworzyć przyslony na prostych chinskich tubach macro .


 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
mam jakies podobne ale bez śrubokręta również (tutaj przynajmniej nie widzę) - więc będzie się komunikował z obiektyw z aparatem ale AF nie ma - i do tego żeby zrobić zdjęcie trzeba włączyć MF na body - bo inaczej głupieje
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
To jakaś prowokacja?
Kolega używa tłumacza Google?
W pierwszym poście inne pierścienie niż w następnym.
O co chodzi?
 
Ivandrago  Dołączył: 02 Lip 2019
Cytat
To jakaś prowokacja?
Kolega używa tłumacza Google?
W pierwszym poście inne pierścienie niż w następnym.
O co chodzi?

Nie kolego. W pierwszym poście poprosiłem o identyfikacje pierścieni jakie mam co bym mógł je ewentualnie sprzedać i kupić za nie pierścienie pasujące do mojego pentaxa.
W drugim co poprosiłem o Jeszce jedna poradę czy te pierścienie które są na audycji będą pasowały do pentaxa i czy przeniosa eleltronike i af z obiektywu na puszke.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Pierwsze pierścienie mają mocowanie Canon EF. Drugie – Pentax KA. Tak jak napisał Rivelv, będą przenosić automatykę przesłony, ale AF nie będzie działał.
 
Ivandrago  Dołączył: 02 Lip 2019
bakulik napisał/a:
Pierwsze pierścienie mają mocowanie Canon EF. Drugie – Pentax KA. Tak jak napisał Rivelv, będą przenosić automatykę przesłony, ale AF nie będzie działał.

Dziękuje o taką odpowiedź mi chodziło - prosto i zrozumiale dla laika . Jednym słowek nie ma sensu ich kupować - szukam dalej .
Jeszcze raz dziękuje za pomoc wszystkim .
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Legenda głosi ze vivitar kiedys zrobil pierscienie z tym i tym ale ja osobiscie nie widziałem
Wiec dla mnie to nadal legenda
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
To nie legenda. Soligor (Vivitar itp.) to robił. Wiem to stąd, że mam jeden taki pierścień Soligora "for Pz/AF made in Japan". No, ale pochodzi on z czasów kiedy to Soligor jeszcze żył, a i Pentax coś znaczył.
 

daddy8657  Dołączył: 14 Paź 2008
Ivandrago napisał/a:
- szukam dalej

Obecnie są na rynku pierścienie KOOKA KK-P25 (25mm) oraz KOOKA KK-P56 (zestaw 21+35mm) cena ok $40 i $90
ale jak widać w recenzji na Pentaxforum działają losowo a na yutubie OK.
Pozdrawiam!
Tadeusz
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Ivandrago napisał/a:
Mam 18-55 i 50-200 ale do macro nie mogę ich użyć bo nie mogę otworzyć przyslony na prostych chinskich tubach macro .


Zależy co za macro. Do 50-200 o niebo będzie lepszy Raynox DCR-250, natomiast 18-55 sobie spokojnie odpuść (więcej zamieszania jak pożytku). ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach