Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
potraff, wspaniałe ujęcia :-)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
dziękuje :-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ostatnie mi się podoba :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
potraff, ale bym połazikował. Gdzie to?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Rivelv napisał/a:
ostatnie mi się podoba

(...) zaznaczony na nim punkt widokowy. Przedzieram się przez krzaki, wychodzę na taras nad przepaścią i zamieram zachwycony.
Ale nie tylko ja podziwiam to miejsce (...)
cytat z mojego bloga ;-)
https://mniejszeiwiekszegory.blogspot.com/2019/07/sudeckie-bieszczady.html

rychu, Bialskie, lub jak większość uważa Góry Złote, bądź Masyw Śnieżnika. Mówią na nie Sudeckie Bieszczady :-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
kurde miło i przyjemnie :)
aż czasem żałuje że mam tak daleko na południe
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Góry Złote, bądź Masyw Śnieżnika. Mówią na nie Sudeckie Bieszczady :-)

O, to tam, gdzie jeszcze mnie nie było, a tak ładnie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Góry Bialskie - ponoć najmniej eksplorowane góry w naszym kraju. Uważane za najbardziej dzikie. Bywam na Masywie Śnieżnika corocznie aby poszusować na deskach. W celach "per pedes" byłem raz, jesienią i rzeczywiście te góry - szczególnie Złote - mogą zauroczyć barwami jesiennych liści. Rzeczywiście można się wtedy poczuć jak w Biesach.

[ Dodano: 2019-07-04, 14:19 ]
potraff, z przyjemnością poczytałem Twojego bloga.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
powalos, rzeczywiście jesienią musi być tam piękniej. Tylko w tym roku planuję Niski.
I dziękuję :-)
Rivelv, no cóż, ja żałuję, że w Suwalszczyznę mam daleko.
rychu czas nadrobić :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
potraff, a najbardziej pamiętam jak dosłownie obżarłem się czerwoną borówką na szczycie Śnieżnika. Tak słodkich i dojrzałych borówek nie jadłem nigdy w życiu. Było to na przełomie wrzesień-październik. Szkoda, że nie ma wieży widokowej na szczycie, chociaż ponoć są plany i zamiary jej odbudowy. Czesi na szczyt wjeżdżali rowerami, całymi rodzinami. U nas też niby się da od strony Czarnej Góry do schroniska Pod Śnieżnikiem jest łatwo. Dalsza droga to tylko dla wprawionych w takich jazdach. Pzdr.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
potraff napisał/a:
[Rivelv, no cóż, ja żałuję, że w Suwalszczyznę mam daleko.


jak się nad tym zastanowić i spróbować dojechać to tam też nie mam najbliżej :-(

cholibka a na żagle też nie ma kiedy jechać - chyba się załamię.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
powalos, namawiasz mnie na śnieżnik... :-)
Rivelv napisał/a:
nie ma kiedy jechać - chyba się załamię.

Jeśli Cię to ma pocieszyć, to ja też często to piszę/mówię. Bo chęci a rzeczywistość... :-/

[ Dodano: 2019-07-31, 09:03 ]
Pierwsze zdjęcia z urlopu. Na razie wrzucę kilka, tych związanych z górami, a jak się uporam z wszystkimi stworzę swój temat, tzn odświeżę go.

Podobno Klagenfurt to betonowe miasto. Nie wiem, nie miałem okazji pojechać do centrum, bo mieszkaliśmy u ciotki na obrzeżach. Widoki ciotka ma bajeczne:
1.

2.

3.


Później pojechaliśmy do Rovinj, ale nad Koprem też są jakieś wzniesienia, więc:
4.


Będzie jeszcze kilka zdjęć, mimo, iż po Alpach nie pochodziłem (dzień przed wycieczką teściowa się źle poczuła i wracali do domu, więc my z nimi również wróciliśmy), ale po kilku dolinach i jednej drodze się przejechaliśmy; wjechałem na 2048m i stamtąd pierwsze lodowce widziałem ...ale to później... ;)

[ Dodano: 2019-08-07, 00:21 ]
Alpy Nordyckie.


Moje pierwsze lodowce, choć z daleka:
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
I z końca urlopu:


 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Może ma ktoś pomysł jak w niedzielę wrócić do cywilizacji (Krosno na przykład) spod Barwinka? Z tego co widać w internecie to busy "kursowe" jeżdżą tylko w dni powszednie i czasami w soboty...
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Stop.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Szukam jakiegoś plecaka ok 50l. który zastąpiłby mi wysłużonego wisporta ... Osprey Kestrel, Stratos, Deuter? Macie jakieś przemyślenia? System nośny, wielkość, możliwość troczenia?

[ Dodano: 2019-08-13, 12:41 ]
Tak, wiem, że najlepiej przymierzać, ale w mojej "dziurze" niczego nie ma ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Deuter Guide 45+
Mam, używam, pierwsza klasa. Kupiony głównie do troczenia nart, pionowy zamek dostępu do głównej komory. Rewelacyjny system nosny, system H2O. Mógłby być tańszy. Szwy i zamki bryzgoszczelne , ale to bajer marketingowy.
Resztę doczytaj
8a

 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Decathlon, Quechua MH500
https://www.decathlon.pl/...id_8382980.html

Dość specyficzny, bo to plecak do wspinaczki - ma płaską i głęboką komorę. Sposób otwierania widać na zdjęciach. Kieszenie, troki zawieszki itd. To czego nie widać na zdjęciach, a dla mnie było decydujące: ten plecak ma prawdziwy, dobrze zaprojektowany stelaż z rurek metalowych, siatek i pasów. Plecy są cały czas rzeczywiście wentylowane, nic się do nich nie przykleja nawet jeżeli mocno wygniemy grzbiet. Rozkład ciężaru można bardzo precyzyjnie wyregulować. Jest bardzo lekki, nie jest uszyty z cordury tylko z ripstopu.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
rychu, masz porównanie systemu nośnego guida do aircontact 45+10 lub Kestrela (edit) 48?
PiotrK., za mały z Deca, jedynie co odpowiadaloby mi to z tych
https://www.decathlon.pl/...id_8553967.html
ale cena i ciężar są nie przyjęcia
Ma pomieścić mi śpiwór (niestety nie jest to lekka puchówka) troszkę ubrania i żarełko na kilka dni, karimatę i namiot troczę na zewnątrz

[ Dodano: 2019-08-13, 17:04 ]
Cytat
Resztę doczytaj

Czytam, patrzę na wymiary, boję się, że może być mały na tydzień+ ech, rozterki młodego Wertera :mrgreen: ale też fajny...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
pszczołowaty, porównania nie mam, jedynie co widzę na zdjęciu. Nowszy model jest nieco odchudzony, mój Guide zblizony jest do Aircintact. To są naprawdę komfortowe systemy nośne i oddychające. Tylko ta cena.
Jeżeli chcesz troczyc namiot i inne większe przedmioty to raczej jakiś model trekingowy. Podane wyżej to konstrukcje alpejskie, raczej nie transportowe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach