foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Kuba Nowak - ja prawie nie używam lampy to mi to w ogóle nie przeszkadza

Rivelv - są to obrabiane RAWY, nie robię JPG, po zmianie ogniskowej RAW jest już mniejszy
28mm - 24MP
35mm - 15-16MP
50mm - 8-9MP

Jeszcze uzupełnienie do wczorajszego wpisu "lustrzanka lub bezlustrkowiec" w formacie APS-C traci sens. ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
foto, dzięki

kurde jak bym nie miał tyle zabawek właśnie związanych z lustrzanka to pewnie już dawno bym se to zamienił
a z drugiej strony jak sobie o tym pomyślę i podliczę ile ostatnio mi się udało zdjęć robić - to chyba skłonny jestem zaryzykować. - spróbować GRa - i za jakiś czas przeanalizować i pozbyć się lustrzanki - w ramach odchudzania ekwipunku :-)
tylko ten ch.....y sentyment....
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Rivelv - u mnie GR jest świetnym uzupełnieniem K-1, K-5IIs służy obecnie głównie do dokumentacji zdjęciowej przy ekspertyzach i sprawdza się znakomicie. I wtedy przydaje mi się lampa jak jestem w jakiejś piwnicy lub strychu ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
muszę chyba wystawić TG5 na sprzedaż :) wtedy będę mógł pomyśleć co dalej :)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rivelv, Olka TG-5?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
foto napisał/a:
I wtedy przydaje mi się lampa jak jestem w jakiejś piwnicy lub strychu ;-)


No właśnie, w podziemiach używam lamp zewnętrznych i nie ma problemu.
Natomiast regularnie zdarzają mi się ujęcia postaci stojących np. na skraju lasu, w cieniu, z jasnym, słonecznym tłem... a wtedy bez lampy nie ma sensu...
I tak się zastanawiam, czy np. taka mała lampka samsunga z systemu NX miałaby szansę odpalić na GR III?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
szpajchel, tak zanabyłem z kilkoma dodatkami - i jak się okazuje z dodatków nie korzystam. - a olek jeździ ze mna prawie zawsze - chociaż ze zdjęć nie zawsze jestem zadowolony. - ale nie załamany. przyjąłem że to taki sprzęt i że tak powiem akceptuje plusy i minusy
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Pytanie mam do użytkowników GR III czy w końcu robi poprawnie miniaturki do RAW czy ciągle takie małe syfy że trzeba robić zdjęcia RAW+JPG aby zrobić zoom 1:1
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
wanakamura napisał/a:
Pytanie mam do użytkowników GR III czy w końcu robi poprawnie miniaturki do RAW czy ciągle takie małe syfy że trzeba robić zdjęcia RAW+JPG aby zrobić zoom 1:1


Co to znaczy miniaturki bo nie rozumiem, nie miałem wcześniejszych wersji ?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
foto napisał/a:
po zmianie ogniskowej RAW jest już mniejszy
28mm - 24MP
35mm - 15-16MP
50mm - 8-9MP
Niby wszyscy rozumiemy, że chodzi o wykadrowanie, ale jednak dziwnie się czuję czytając o "zmianie ogniskowej"... :roll:
Nie wiem, czy aż taką różnicę by mi robiło, że widzę na ekraniku odpowiednik 28/35/50mm - chyba wolałbym robić zawsze szeroko i potem wykadrować z całego RAWa, no ale ja lubię 28mm (FF), 21mm (APS) i 10mm (1")... :-D

Przy okazji, 18mm jako odpowiednik kąta widzenia "pięćdziesiątki" to wypisz-wymaluj wycinek matrycy wielkości mojego 1-calowego sensora (w Canonie G9 X) :-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Słyszeliście o jakimś promo na gr iii w Polsce ?
Chris z srs zrobił z kodem RICOHGR50 obniżkę o £50.
Wychodzi £749 + koszt wysyłki £19.99.
Chyba nie ma co liczyć na nic lepszego, to jeszcze cieplutka zabawka.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Dziś nocne zdjęcie

 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
jeszcze z 5 miesiecy i może się przydarzą zakupy na święta :) będzie akurat na czasie
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
foto napisał/a:
wanakamura napisał/a:
Pytanie mam do użytkowników GR III czy w końcu robi poprawnie miniaturki do RAW czy ciągle takie małe syfy że trzeba robić zdjęcia RAW+JPG aby zrobić zoom 1:1


Co to znaczy miniaturki bo nie rozumiem, nie miałem wcześniejszych wersji ?


Może chodzi o JPG zaszyty w RAW?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kocur napisał/a:
Może chodzi o JPG zaszyty w RAW?

Nie ma w menu opcji jakości jotpega? Ona decyduje o jego wielkości.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Markus z tym przełączaniem Foto/Film to tak nie do końca - przeprogramowałem przycisk z boku aparatu pod siebie, normalnie przełącza on właśnie Foto/Film.
Z baterią też może nie do końca być to prawda - podejrzewam, że mam po prostu zajechane baterie - idą do mnie już nowe i zobaczymy.

Kuba Nowak Zdecydowałem się na GRa właśnie po przetestowaniu z lampami. Migawka centralna - czego chcieć więcej? ;)
Jeśli naprawdę odczuwasz potrzebę, to są malutkie wyzwalacze - podejrzewam, że niedługo nabędę drogą kupna coś od https://www.lightpixlabs.com :D
Mają malutką lampę, którą można zdjąć ze stopki.

foto GR nie ma trzech ogniskowych! To o czym mówisz to jest tylko zrobienie wycinka z gotowego obrazu. Równie dobrze można robić zdjęcia na pełnej matrycy i przyciąć przy wywoływaniu. Ogniskowa jest fizycznym parametrem obiektywu, nie ma nic wspólnego z matrycą!

wanakamura - robi.
 
Pantadeusz  Dołączył: 26 Lip 2019
Chciałbym się przywitać i coś o sobie napisać,jestem totalnym amatorem,który kupił sobie aparat do fotografowania swoich wyjazdów rowerowych,tak wyszło że to GRlll .Będę wstawiał co jakiś czas zdjęcia i liczę na konstruktywną krytykę :-) To może pierwsze , most na Wiśle w Fordonie Pozdrawiam
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Pantadeusz, za dużo liści, ale fajnie, że masz bardzo fajną zabawkę do zabawy i rozwijania się. Na ostatnim PPD miałem możliwość zapoznania się z GR III i jestem zachwycony.
 
Pantadeusz  Dołączył: 26 Lip 2019
Opuszczone miejsca

[ Dodano: 2019-09-01, 10:00 ]
Ukryta w lesie fabryka
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Pantadeusz napisał/a:
liczę na konstruktywną krytykę

Takie rzeczy to tylko w dziale Fotoprezentacje. Twoje zdjęcia wyglądają na nietknięte obróbką.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach