pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
  Co po Lumii 950?
Cześć i czołem!
Rozwaliłem ostatnio moją ukochaną Lumię 950. Głupio, o słupek na ulicy, trzymając ją w kieszeni, ale fakt jest taki, że nie żyje. Naprawa oczywiście nieopłacalna. I teraz powstaje dylemat. Ogólnie rzecz biorąc uwielbiam Windows Mobile, wg mnie jest bardzo przyjemny w użytkowaniu, intuicyjny, ładny itp itd. Niestety reszta świata uważa inaczej, w związku z czym jest to system martwy. Brak aplikacji typu messenger, mbank, olx, shazam, tinder, czy jakichkolwiek innych znoszę dzielnie, bo głównie nie do tego telefon mi służy, ale niestety coraz częściej ten system po prostu nie wyrabia na zakrętach przy stronach internetowych, aplikacjach, które są na niego dostępne (jakieś jednak są), czy chociażby obsłudze plików w pamięci/na karcie. A będzie jeszcze gorzej, bo nikt tej platformy już nie wspiera, i sam Microsoft ostatnio doradził użytkownikom przesiadkę na Androida lub iOS (!). Mógłbym kupić taką samą Lumię w bardzo dobrym stanie za jakieś 250-300 zł, ale rodzi się pytanie, czy to w ogóle ma sens i czy nie okaże się za kilka miesięcy, że telefon jest już kompletnie nieużywalny. Tak czy inaczej zbliża się nieuchronne i prędzej czy później trzeba będzie z tonącego okrętu uciekać. Moje serce płacze, bo nie znoszę tego cukierkowego androida i przy elegancji interfejsu Windowsa Mobile prezentuje się on po prostu tandetnie, poza tym śledzi użytkownika na każdym kroku, podgląda, podsłuchuuje (śmieszny algorytm cenzury jest na forum :D), narusza prywatność na bardzo wielu polach, ale żadnej alternatywy na rynku niestety nie ma. Ok, jest iPhone, ale za kwoty, których na telefon wydać nie zamierzam.
Zmierzając do sedna - czy za 600-800 zł da się kupić przyzwoity telefon z tym zakichanym Androidem, nowy ze sklepu, który będzie sprawny, szybki, wystarczy na kilka lat, będzie miał ładny ekran i aparat równie dobry, a przynajmniej nie dużo gorszy niż w Lumii 950?
Nie musi być Samsung, Sony, czy co tam jest na topie teraz, ale też nie chciałbym chińczyka no-name bez żadnego logicznego serwisu w kraju albo okolicach i bez możliwości zakupu pasującego etui. Słyszałem od kilku osób, że Xiaomi są dobre, może coś z tego? Doradźcie, bardzo ładnie proszę, bo jak tylko wpisuję w gugle "jaki telefon z androidem do x zł" to zaczynam płonąć od środka jak wampir o poranku.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Pawel_fan, też przechodziłem przez fazę migracji z WP na Androida, to wiem co to za ból :-( Zwłaszcza, kiedy pierwszą słuchawkę z WP (Lumia 920) dostałem w pracy (zresztą każdy w firmie dostała), a dwie następne kupiłem na fali entuzjazmu i szczerej sympatii do tego systemu. No i po 2-3 latach okazało się, że system nie będzie rozwijany, że Windows Phone 10 dostaną tylko nieliczne modele. Potem było jeszcze gorzej. Obiecywane aplikacje nie nadeszły (przede wszystkim do bankowości internetowej), więc z żalem przesiadłem się na Androida (zaczynając od wersji 4.4).
Teraz mam trzeci telefon z Androidem (Samsung Galaxy S9) i w końcu jestem w miarę zadowolony z tego, jak ten system działa i co oferuje (w wersji 9).

Aha, polecam przeniesienie postów do wątku "Mój Android": http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=35690
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pawel_fan napisał/a:
czy za 600-800 zł da się kupić przyzwoity telefon z tym zakichanym Androidem, nowy ze sklepu, który będzie sprawny, szybki, wystarczy na kilka lat, będzie miał ładny ekran i aparat równie dobry, a przynajmniej nie dużo gorszy niż w Lumii 950

Szukaj Xiaomi Redmi Note 7 lub modele wcześniejsze 5 lub 6.
Test 5 https://www.youtube.com/watch?v=0JpOyyx64Ic
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
O, dziękuję za szybkie odpowiedzi. Nie wiedziałem, że istnieją tematy o Androidzie i o komórkach, bardzo proszę moderację o przeniesienie postów do któregoś z nich.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Miałem Huawei P9lite, potem Xiomi Redmi 4X, teraz od maja Redmi 7. Jeśli chodzi o wydajność baterii i działania to bardzo chwalę obecny telefon. Dwa-trzy dni wytrzymuje, do tego działa sprawnie. Sam nie zamierzam na telefon wydawać więcej niż 600zł, obecnego kupiłem za niecałe 600zł, na popularnym portalu.
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Ol, poczytałem trochę, faktycznie Redmi Note 7 jest w czołówce polecanych obecnie telefonów. Zwykłego Redmi 7 ma koleżanka z pracy od jakichś dwóch miesięcy i też jest bardzo zadowolona. Szukając znalazłem jeszcze takie coś jak Honor 8x. Jest trochę droższy (899), ale mają go w euro w ratach 0%. Oceny też ma dobre, na mgsm nawet lepsze niż RN7 (7,8-8,2 dla Honora). Tylko że strasznie duże to wszystko. Takie 6,3 (redmi) albo 6,5 cala (honor) obsługuje się wygodnie? W lumii jest 5,2 i jak dla mnie to wystarczająca wielkość, a widzę, że teraz właściwie nie robią ekranów poniżej 6 cali.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Pamiętaj, że xiaomi ma port podczerwieni, może więc być użyty do zdalnego wyzwalania migawki pentaksa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Wielkościowo nie patrz na cale tylko na szerokość urządzenia. Teraz się robi trochę inne proporcje.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obecne 6,5 cala jest węższe niż dawne 5,5 (inne proporcje i węższe ramki).
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Możesz jeszcze zerkąć na Mi A2, z Mi A1 jestem bardzo zadowolony
https://www.kimovil.com/p...ic-xiaomi-mi-a2
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
galex napisał/a:
Pamiętaj, że xiaomi ma port podczerwieni, może więc być użyty do zdalnego wyzwalania migawki pentaksa.
Sprzedane! :D
Jeśli chodzi o wielkość - rozmawiałem z dwójką znajomych dziś, którzy mają telefony z wyświetlaczem 6,3 i oboje mówią, że jest za duży, niewygodnie się nosi w kieszeni, dziewczynie się niewygodnie obsługuje, bo ma za małe dłonie do niego. Ja mam wielkie łapy, więc aż tak źle nie będzie raczej, ale mimo wszystko mam wątpliwości. Poza tym trochę się obawiam o delikatność tych sprzętów. Na poprzednie telefony naciągałem po prostu takiego cienkiego gumowego kondoma i wystarczało. Tych nowych, oszklonych ze wszystkich stron, pewnie bez porządnego pokrowca nie ma w ogóle co brać do ręki, bo jak spadnie to po telefonie?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Aktualne A8 mam w cienkiej gumie. Poprzednie a3 też tylko cienka guma - tylko po to żeby się sam z blatu nie zsuwał (a3 ze szklanymi plecakami tak potrafił)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Xiaomi maja w komplecie silikonowe etui.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
plwk napisał/a:
Szukaj Xiaomi Redmi Note 7 lub modele wcześniejsze 5 lub 6.
Test 5 https://www.youtube.com/watch?v=0JpOyyx64Ic
W tym roku mój Samsung S5 powodował już u mnie siwiznę, więc po bardzo szeroko zakrojonych poszukiwaniach wybór padł na wspomniane Xiaomi Redmi Note - 5 albo 7. Po godzinach porównań, recenzji, filmów wybór padł na 5, jako tańszą, a w wielu kategoriach nadal lepszą od 7 (i bez notcha, brr). 7 ma też szklany tył, ponoć łatwo na nim zrobić pajęczynkę.

Przeskok jakościowy jakbym do starego kompa dołożył SSD. Śmiga błyskawicznie, ale wisienką na torcie jest bateria (niestety wbudowana, ale czasy wymiennych baterii ze smutkiem odeszły w niepamięć). Samsung na nowej (kupiłem sobie drugą, na wyjazdach po stokroć wygodniejsza niż 10x większy powerbank) i normalnym* używaniu (czyli trochę netu, map, muzyki, etc, zwykłe codzienne sprawy) trzymał koło 6..8h. Xiaomi Redmi Note 5 trzyma mi ponad 30h. Rekord miałem 42h póki co bo akurat nieco mniej go używałem. Jak wczoraj praktycznie bez przerwy miałem go włączonego, jutuby, filmy, Imgur etc, to nadal było ponad 20h. Ciężko to przebić moim zdaniem.

No ale jak już wspomniano, mamy do tego dedykowany wątek.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Chińskie androidy nie są złe. Sam kilka miesięcy temu przesiadłem się na Pocophone F1 (Xiaomi) i jestem bardzo zadowolony.
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Trochę mniej straszne się to wszystko wydaje dzięki Wam. Czyli mówicie, że Xiaomi i się nie zastanawiać za bardzo? Tak chyba zrobię, wezmę tego Note 7 i będę miał z głowy dalsze poszukiwania i zastanawianie się.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Pamiętaj tylko, że Xiaomi są tańsze, bo domyślnie mają reklamy w interfejsie. (też mnie to zdziwiło). Natomiast wystarczy wejść w opcje by je wyłączyć, nigdy żadnej nie widziałem. Ot, taka ciekawostka. I jak będziesz konfigurował telefon, to wybierz region spoza EU. Indie działają dobrze, bo szybko nowe poprawki są dostępne. A to dlatego, że Unia ma różne swoje przepisy i np. maksymalna głośność w słuchawkach jest niższa czy też nie działają niektóre funkcje (jak ktoś lubi, odblokowywanie twarzą - nie używam).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A NFC jest w tych tanich Xiaomi?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Akurat NFC nie jest mi potrzebne, jeszcze nie zdarzyła się w moim życiu sytuacja, kiedy bym chciał tego użyć. Znalazłem dziś jeszcze Xiaomi Mi A3. Też wygląda nieźle. Co prawda ma ekran o niższej rozdzielczości, ale za to AMOLED. I aparat lepszy. Jest jednak jeszcze droższy niż Honor 8x. Tym sposobem zaraz dojdziemy do 1,5kzł, czyli 2x tyle, ile planowałem wydać. Czyli chyba wracamy jednak do Redmi Note 7 za ok 800zł.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach