matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kurde! Nie mogliście tego wcześniej zrobić? Bo ja już skaner kupiłem. A teraz co, dowiem się, że badziewny i w ogóle??? :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
matb napisał/a:
Kurde! Nie mogliście tego wcześniej zrobić? Bo ja już skaner kupiłem. A teraz co, dowiem się, że badziewny i w ogóle??? :-P

A jaki kupiłeś? :>
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dobra, michu jest pierwszy w kolejce.
Nastepny do golenia niech sle namiary do micha. Mysle tez, ze dobrze byloby jakis slajd zaaplikowac do pelni szczescia... tyle ze nie mam nic na odstrzal, ktos ma jakas klatke do przekazania na szczytne cele? niech pisze do mnie PW, to przejade ja od razu na dwoch skanerach.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Maciej napisał/a:
A jaki kupiłeś? :>

Nie wiem, jeszcze nie rozpakowałem. Stoi obok zawinięty w szary papier.
Kurde..... a może to nie wcale nie jest skaner? :shock: :evilsmile:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
matb, dalej się wahasz? to co zakupiłeś? :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Rozpakowałem - dziecko od rana nalegało, żeby zobaczyć co jest w tej paczce :-P
Jest skaner. Plustek 7300. Właśnie przechodzi pierwsze próby i... na razie włosy mi się jeżą oraz siwieję. Nie mam pojęcia o skanowaniu, a to, co mi wychodzi woła o pomstę do nieba.
Więc albo dojdę do jako takich efektów, albo skaner wraca do sklepu...
W końcu za jego cenę to ja sobie mogę z 70 rolek w labie zeskanować :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matb napisał/a:
Więc albo dojdę do jako takich efektów, albo skaner wraca do sklepu...


Sprobuj mojego tutoriala z dzialu Lightroom (albo darkroom, nie pamietam ;-) )
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ale on był do Vuscana alkos, fajnie - ale ja na razie walczę z kolorowym negatywem. A tutorial jest do BW. Ilford na razie jest w aparacie jeszcze niewypstrykany. Poszukam w szufladzie jakichś starych negatywów czarno-białych i spróbuję. Na razie jednak muszę rozgryźć, jak otrzymać prawidłowe kolory z tego, co mam :-P
Za to w slajdach już drobne postępy widać :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matb napisał/a:
Ale on był do Vuscana alkos,


http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=5316

Ten byl do PS-a.

Niestety, imageshack pozjadal obrazki, wiec jakby co - sluze pomoca.

A kolory to niestety - najlepiej Vuescanem. Lezy jeden taki, w wersji " ;-) ", na klubowym serwerze :-D
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
alkos napisał/a:


A kolory to niestety - najlepiej Vuescanem. Lezy jeden taki, w wersji " ;-) ", na klubowym serwerze :-D

Ja bym poprosił. ;-)

I chciałem zapytać... Czy przystawki formatowe do skanerów Epson można gdzieś osobno dostać, jeżeli w zestawie nie ma?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
I chciałem zapytać... Czy przystawki formatowe do skanerów Epson można gdzieś osobno dostać, jeżeli w zestawie nie ma?


Mozna, ale to droga impreza.

FTP na PW
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jak przejdę do BW i mi obrazków będzie brakować, to może się zgłoszę. Choć PSa też nie używam :evilsmile:
Na razie mam dołączonego SilverFasta i z nim walczę. Jak wybrałem z listy właściwy film (Fuji Reala 100) to kolory pokazał kompletnie z czapy :-P
No, ale prawd diehard tak łatwo się nie poddaje ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
Jak wybrałem z listy właściwy film (Fuji Reala 100) to kolory pokazał kompletnie z czapy :-P
No, ale prawd diehard tak łatwo się nie poddaje
Najlepiej zeskanowac sobie pusta klatke i na podstawie tego sciagac maske.

dz.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Na razie mam dołączonego SilverFasta i z nim walczę. Jak wybrałem z listy właściwy film (Fuji Reala 100) to kolory pokazał kompletnie z czapy :-P
No, ale prawd diehard tak łatwo się nie poddaje ;-)

Ja zawsze skanowalem 48bit HDR - dopiero w PS korekcje - daje to IMO najlepsze rezultaty, tylko troche dlubania wiecej
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
mily, a możesz pokazać, jak wygląda HDR z filmu? nie wygląda to ciut nienaturalnie?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cotti napisał/a:
mily, a możesz pokazać, jak wygląda HDR z filmu? nie wygląda to ciut nienaturalnie?


To tylko taka nazwa marketoidowa Silverfasta. Tak naprawde to po porstu 48bit kolor - czyli po 16bit na kanał bez korekcji. Tak mysle ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach