White  Dołączył: 31 Paź 2008
  Fotografia mobilna
Dzień dobry,

kilka słów wstępu. Ponieważ czas jest taki, że za bardzo nie mam możliwości jeździć sobie i robić zdjęcia jak dawniej. Są teraz inne priorytety bardziej priorytetowe. Wymyśliłem sobie, że będę robił zdjęcia telefonem. Bo przecież nie lustrzanka robi fotografa tylko fotograf decyduje czym se będzie fotografował. Smartfony teraz naprawdę robią coraz lepsze zdjęcia i jak mawiał mój dziadek (Wacław poniekąd) nie ma się co bojać. Zdjęcia powinny być pokazywane, a nie kiszone w szufladzie. Więc zapraszam wszystkich w podobnej sytuacji i w nie podobnej do pokazywania tu swoich dzieł.

Dowolna tematyka, co kto chce. Byle z telefonu i najlepiej z obróbką też na telefonie. Mile widziane opisy, szczegóły techniczne, model aparatu itp.

Skoro zacząłem to będę kontynuował. Poniżej priorytet, który mi przeszkadza w fotografowaniu. Uchwyciłem kluczowy moment zasypywania Bałtyku (przepraszam, że nie pokazuję twarzy ale miałem nieprzyjemny kiedyś przypadek i teraz jestem przesadnie ostrożny).



A teraz próba z telefonu :oops:



Zapraszam do zabawy :-B
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
White, co to za średnioformatowy tekefon? Piszesz o szczegółach, samemu ich nie zamieszczając.
Widać z dnia na dzień, że z Pentaxa na forum pozostaje adres i logo. Cóż, będę obserwował rozwój wątku.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Dobry pomysł!
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
White napisał/a:
Uchwyciłem kluczowy moment zasypywania Bałtyku
No tak, przyjeżdżają nam tu tacy i pod pozorem wczasowania ukradkiem zasypują... :-? No dobra, żartowałem, priorytety to priorytety, jasna sprawa :mrgreen:
White napisał/a:
A teraz próba z telefonu
No i petarda. Zachód jak malowany i kompozycja ładna. Za rychem, faktycznie warto coś napisać - jaki model urządzenia, czy "OOC-JPG" czy może zaaplikowałeś jakieś poprawki.

[ Dodano: 2019-08-26, 07:58 ]
Zaraz się okaże, że wątek smartfonowy wygryzie moje 1-calowe wrzutki. No cóż, takie ryzyko eksperymentowania, ale jak mawiał pewien mądry profesor "Wynik negatywny, to też wynik. Nie należy się tym martwić." Muszę popracować nad zawartością moich fotosów, bo na razie lekka bryndza, treść słaba... ;-)

[ Dodano: 2019-08-26, 08:02 ]
To oczywiście też żarty ;-) Nie zamierzam się ścigać, polemizować, przekonywać itp. To by dopiero była bufonada :lol:
Wątkowi mobilnemu szczerze życzę powodzenia! :-D
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu, nie jest tak źle. Mój sześcioletni priorytet wczoraj pokrzykiwał „Ruch oporu się nie poddaje!” :-) , a dwa tygodnie temu dorwał się do kadyszki i robił zdjęcia ojcu.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jest ok. Za tydzień jadę popedałować wokół Pienin, potem Tatry na Słowacji, październik Zakopane. Staruszek S3 będzie miał co robić. Z pewnością tu wrócę.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Muszę się do czegoś przyznać...
Namiętnie robię panoramy iPhonem 5s. Z niektórych jestem na tyle zadowolony, że teraz myślę, jak je wydrukować.

Kwitnące runo w lesie grądowym na Dolnym Śląsku. Dodatkowo: ptaki, wiatr, trochę słońca i absolutnie przepyszny czosnek niedźwiedzi :-P . iPhone 5s, panorama zmniejszona w IrfanView z wyostrzaniem z 7774 x 2396 do 1800 x 555, bez dodatkowej obróbki.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Proszę bardzo ;) MI A1 i MI 4 + Snapseed

Mi A1 by Grzesiek Trojak, on Flickr

IMG_20170922_120328-04 by Grzesiek Trojak, on Flickr
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
pszczołowaty, to pierwsze to z modelu z Data Backiem :-D
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Pentaksa k30 w dobrym stanie sprzedam
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
pszczołowaty - jestem w szoku. Aparat ci nie potrzebny.
U mnie wychodzą takie. Zmniejszałam kontrast, rozjaśniałam cienie, zmniejszałam światła.





 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015


Moto GP5s Plus. Nic nie robione, tak jak było pstryknięte tak pokazuje :mrgreen: Żeby rychu nie marudził, to na statywie jedyna słuszna marka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Jakaranda, :-) Próbowałaś bawić się apką Snapseed? Polecam, chyba nie ma nic lepszego na androida. Popatrz na youtubie. Zdjęcia komórka robię głównie po to aby można było szybko wysłać mmsem młodzieży ;) Jak wszystko pójdzie dobrze coś wrzucę z urlopu na którym jeszcze nie byłem.

Mi A1 by Grzesiek Trojak, on Flickr
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
pszczołowaty - nawet o czymś takim nie słyszałam. Zaraz poszukam, może coś pomoże, bo czasem szkoda widoczków. Nie wiedziałam, że taką jakość można uzyskać telefonem.
 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
szpajchel napisał/a:

Kwitnące runo w lesie grądowym na Dolnym Śląsku. Dodatkowo: ptaki, wiatr, trochę słońca i absolutnie przepyszny czosnek niedźwiedzi


szpajchel, mam nadzieję, że nie powiedziałeś ostatniego słowa,
i nie pokazałeś ostatniego obrazu w tym wątku..

pozdrawiam
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
rychu napisał/a:
White, co to za średnioformatowy tekefon? Piszesz o szczegółach, samemu ich nie zamieszczając.

Racja, iphone se.

Ryszard napisał/a:
czy może zaaplikowałeś jakieś poprawki.

Na komputerze dodałem ramki bo na telefonie jeszcze tego nie ogarniam :-P

szpajchel, brawo za odwagę :-B
No i bardzo ładne zdjęcia. Oby tak dalej.

Uwaga! Długa ekspozycja z telefona :evilsmile:

 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
White, bardzo ładne.
White napisał/a:
Długa ekspozycja z telefona

Ciągle zapominam, że muszę sobie kupić nowy uchwyt z mocowaniem do statywu. Zajeździłem go w pracy :-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Szukam teraz szerokiego kąta. Napadłem wczoraj sklep Samsunga i znalazłem model A20e. Chyba najtańszy ze wszystkich szerokich na świecie. Na oko robi podobne zdjęcia co A40 i S10.

[ Dodano: 2019-08-29, 00:11 ]
szpajchel, ja robiłem z ręki. Trza być twardym nie mientkim. I pić dużo piwa!
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
O, fajny wątek White. Moje to jeszcze z Huaweii P10:
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
White, do ramek polecam Darkroom. Jest dostępny w App Store.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach