Pantadeusz  Dołączył: 26 Lip 2019
Dziękuję za informację,rzeczywiście są tylko rozjaśnione,ale chyba za bardzo
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
Twoje zdjęcia wyglądają na nietknięte obróbką.

To skandal !
Kolory powinny zostać dokolorowane, kontrast dokontarstowiony, ostrość wyostrzona, pryszcze wygładzone... i w ogóle to powinna być jakaś piękna modelka albo chociaż landszaft z dramatycznymi chmurami wiszącymi nad morzem fallującym na długim czasie. ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kuba Nowak napisał/a:
To skandal !

Po prostu nie rozumiem dlaczego upierać się przy surówce, skoro można zamówić smaczniejsze i bardziej treściwe dania. A! Nie zapominajmy o kompocie!
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
Po prostu nie rozumiem dlaczego upierać się przy surówce

No, tatar nie jest dla wegan, a sałata - nie dla wikingów.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Enzo napisał/a:
w dziale Fotoprezentacje
Chodzi o ten: http://pentax.org.pl/viewforum.php?f=14 ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard, si!
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Kocur napisał/a:

Może chodzi o JPG zaszyty w RAW?

Dokładnie o ten ficzer chodzi :-) miniaturki są mega miniaturowe a silnik GR przy przeglądaniu zdjęć korzysta z nich i próba potwierdzenia np ostrości mija się z celem. Jeżeli robisz zdjećia RAW+JPG to używa JPG i już jest znośnie :)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ale ze potwierdzenie ostrości przy przeglądaniu zdjęcia?

a to nie powinno być na etapie robienia zdjęcia?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Z wizytą w Gdyni

 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
foto, to z koła widokowego?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Z wielką ciekawością oglądam zdjęcia z tego aparatu. I kurka zaczynam myśleć, czy by nie zmienić lustra na coś takiego...choć to na razie na końcu głowy się rodzą takie myśli...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
potraff, nie zmieniaj. Uzupełnij aresenał.

[ Dodano: 2019-09-05, 08:58 ]
foto, a nie jest zbyt niebiesko? Ja rozumiem, wieczorne światło i tak dalej, ale jednak... :-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Rivelv napisał/a:
foto, to z koła widokowego?


Tak, koło stanęło na chwile, wstałem i popełniłem to zdjęcie

[ Dodano: 2019-09-05, 09:17 ]
Ryszard , z kolorami nic nie gmyrałem, wywołałem RAWA i tyle bez żadnych ingerencji

[ Dodano: 2019-09-05, 09:19 ]
potraff napisał/a:
Z wielką ciekawością oglądam zdjęcia z tego aparatu. I kurka zaczynam myśleć, czy by nie zmienić lustra na coś takiego...choć to na razie na końcu głowy się rodzą takie myśli...


Tak jak pisze Ryszard , uzupełnij sprzęt, długich ogniskowych GR ci nie zastąpi a widzę, że masz 55-300. A do focenia przy ogniskowych 28, 35, 50m jest Z.......y ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
foto napisał/a:
.... A do focenia przy ogniskowych 28, 35, 50m jest Z.......y ;-)

i do kieszeni pasuje
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
foto napisał/a:
długich ogniskowych GR ci nie zastąpi a widzę, że masz 55-300

Tylko już nie pamiętam kiedy ją podpinałem...ostatnio głównie 17-50, czasem 10-20, a teraz dokupiłem (zaraz dorzucam do stopki) Auto Chinom 50/f1,7 i myślę, nad nim na jesienny czas.
A tak to może byłoby lżej po górach i szlakach nosić.
Ale to gdybanie, na chwilę obecną muszę naszykować kasę jak na nowe k1 z 50tką, na pompę insulinową, więc może za dwa, trzy lata używkę kupię? Albo niby w prezencie dla żony? ;) Więc jak widać, na razie uzupełniać niestety nic nie dam rady...
 
Pantadeusz  Dołączył: 26 Lip 2019
Wisła w Fordonie
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
foto napisał/a:
wywołałem RAWA i tyle bez żadnych ingerencji
Chłopie, zgubiłeś całą istotę robienia w formacie RAW :-P
foto napisał/a:
A do focenia przy ogniskowych 28, 35, 50m jest
A ten znowu swoje ;-) GR nie jest przystosowany do takich rzeczy. 28mm i kropka (chociaż i tutaj naginamy, bo ma 18mm ;-) ). Dalej już tylko wykadrowanie.

[ Dodano: 2019-09-05, 19:00 ]
foto, oczywiście to Twoje RAWy i możesz z nimi zrobić co tylko chcesz ;-)
Za to z ogniskowymi Ci nie daruję. GR ma stałkę :-P
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ryszard, wszystko się zgadza ale po naciśnięciu guziczka samo ci się wykadrowuje, zresztą w menu masz opcję gdzie pisze, przycięcie do 35 lub 50mm.
I to jest właśnie Z.......e w tym aparacie. Zresztą jak wchodzę w exif w zdjeciu na flickrze to pisze np. Focal Length (35mm format) - 35 mm albo Focal Length (35mm format) - 50 mm albo Focal Length (35mm format) - 28 mm
:-B
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Każdy działa według swoich upodobań. Mój kieszonkowo-podróżny aparat ma zoom, ale w ogóle go nie używam, wszystko robię na szerokim i najczęściej już tak zostaje na gotowym zdjęciu. Dlatego nie umiem sobie wyobrazić intencjonalnego przycinania soczystych, mięsistych i bogatych plików z GR'a. :-> Nie bez znaczenia jest to, że lubię 28mm. Po prostu mi pasuje.

[ Dodano: po krótkim namyśle ]
Druga rzecz: stałki. Wybieram, zapinam, robię zdjęcia. Jak mam DA35, to nie żałuję, że to nie DA50. Pewnie, bywają i takie sytuacje, że przepinam - ale czasem idę z tylko jednym szkłem "w miasto" i pod nie szukam kadrów. Taki sport ;-)

[ Dodano: 2019-09-05, 21:31 ]
foto napisał/a:
Z.......e
Zajedwabiste??? :mrgreen:

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ryszard no mnie bez tej świetnej opcji GR bu raczej nie zainteresował. Wydruki z przycięcia do 50 mm w formacie A3 są świetne

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach