tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zanim się przyzwyczaję to minie kilka miesięcy.
Zanim zrozumiem to... nie wiem ile musi upłynąć żebym zrozumiał.

Staram się nie myśleć i używać. Niemniej dość często łapię się, że "usability" - pojęcie tak obecnie nadużywane - jest Androidowi obce i programistom również.

Mimo to nadal staram się nie myśleć i używać. I znów trafiam na jakiś bubel logiczno-użytecznościowy.

Telefon jest super. Narzędzie, zabawka, komputerek - jestem bardzo zadowolony. Tylko system głupi.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
"usability" - pojęcie tak obecnie nadużywane - jest Androidowi obce i programistom również.
oczywiście. Od tego są projektanci/UX

To jest ten sam problem dla którego zawsze mnie odrzucało od Linuxa na desktopie.

Przeciętny programista nigdy nie będzie ekspertem od usability i nigdy nie należy tego od nich wymagać tylko opierać projektowanie o specjalistów UX którzy przy okazji pracując w jednym zespole m.in. z programistami będą nieśli kaganek oświaty (ale doświadczenie mówi że nie każdy koder zajmie się ogniem od takiego kaganka)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
opiszon napisał/a:
To jest ten sam problem dla którego zawsze mnie odrzucało od Linuxa na desktopie.

A to czemu? Przecież to tylko środowisko, w dodatku bardzo sprawne i stabilne. Ja używam opartej na Ubuntu distro firmowanej przez OSGeo, gdzie już w instalacji mam wszystkie programy ze swojej dziedziny, a w dodatku przez Wine a ostatnio Dokera uruchamiam soft spod Windy, także ten licencjonowany. Jeśli chodzi o szybkość startu i działania Win7 vs Ubuntu [dualboot] to Winda jest żałosna :oops:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ci najmniej od kilkunastu lat nie miałem problemu ze sprawnością i stabilnością Windowsa, pewnie dlatego ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
I po ptakach...

Cytat
Kiwi Browser removed from Play Store due to YouTube background playback

2 dni później

Cytat
Kiwi Browser's developer has told us the issue has been resolved. The app has been restored to the Play Store, but background play for YouTube has unfortunately been disabled to meet Google's requirements
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Dzięki za informację - będę pamiętał, żeby nie aktualizować.

Powinni się wyprowadzić na F-Droida z normalną wersją a inwalida niech sobie zostanie na Pleueju. :idea:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Od telefonu oczekuję, żeby był... telefonem. No, bez ekstremizmu w stylu Nokii 3310, ale prawie ;-)

(1) Rozmowy, (2) SMS, (3) Viber, (4) nawigacja Google, (5) poczta i forum w Chrome. Do tego wystarczy odchudzony Android 8.1.0 "Go Edition" na słabym smartfonie z 1GB RAM.

I zostaje kasa na LBA :-P
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
jakże go nie lubić? ;P Wyobraźcie sobie, że opowiada o aparatach fotograficznych ;)

https://www.youtube.com/watch?v=hFctHMlax4w
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Mam do wyboru trzy modele (alfabetycznie):
Huawei Mate 20 Lite
Nokia 7.1
Samsung Galaxy A50
Co omijać, czego nie brać?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
O, ja też ostatnio kupiłem telefon.
Tym razem nietypowo, bo nie pytając o radę na forum.
I nie napiszę, jaki, żeby się zaraz nie dowiedzieć, że trzeba było inny. :mrgreen:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
PiotrR napisał/a:
I nie napiszę, jaki, żeby się zaraz nie dowiedzieć, że trzeba było inny. :mrgreen:
Nie musisz pisać jaki, żeby otrzymać złotą radę, że trzeba było kupić po prostu inny ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
fuen napisał/a:
Mam do wyboru trzy modele (alfabetycznie):
Huawei Mate 20 Lite
Nokia 7.1
Samsung Galaxy A50
Co omijać, czego nie brać?
Spośród tych trzech to zdecydowanie Samsung Galaxy A50.

Porównaj:
Samsung
Nokia
Huawei
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja wielokrotnie wspomiałem o problemach z szybkością działania Nokii 6, ale... przyszedł swego czasu upgrejd do Androida 9 i jakby mo ktoś telefon podmienił. Zaczął działać w normalny sposób. I teraz to całkiem dobry telefon.
 
wareks  Dołączył: 18 Wrz 2009
Obecnie Nokia 7.2 jest już dostępna i podobno całkiem fajny sprzęt.
Moja Lumia 730 pomalutku kończy swój żywot i też mam dylematy co po niej. :?:
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
wareks napisał/a:
Obecnie Nokia 7.2 jest już dostępna i podobno całkiem fajny sprzęt.

Jeśli o Nokie chodzi, to raczej "fajne aktualizacje", bo co do stricte sprzętu, to w swojej półce cenowej zbiera raczej mierne opinie i seria x.2 chyba tego nie zmieni(a)...

wareks napisał/a:
Moja Lumia 730 pomalutku kończy swój żywot i też mam dylematy co po niej. :?:

Po niej 1" (2,5 cm) dłuższa "patelnia" - właściwie nie ma już wyboru... Dla mnie "niestety" :-|
 
wareks  Dołączył: 18 Wrz 2009
Faktem jest, że olbrzymiaste te smatfony teraz robią :(
Oglądałem nie dawno Motorolkę, (nazwy nie pamiętam) fajna "wąziutka" była ale nieproporcjonalnie długa.
Ciężko to było jedną ręką ogarnąć, ale może to kwestia przyzwyczajenia i treningu:)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
wareks, ja sobie chwalę 5-calowego Alcatela 1C. Pisałem o nim nieco powyżej.
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
wareks napisał/a:
Faktem jest, że olbrzymiaste te smatfony teraz robią :(

Bo teraz telefony podzieliły się na 2 grupy.
Dla ludzi, którzy korzystają tylko z funkcji dzwonienia, i tu mamy głównie telefony wyglądające, jak sprzed 20 lat i dla ludzi, którzy czytają, grają itp. a tu duży ekran się przydaje.
Ja mam 6,9" i czasem by się więcej przydało jak coś czytam lub gdy korzystam z tego jako z nawigacji, choć już tylko kosztem ramki, nie rozmiaru całego urządzenia, bo się do kieszeni przestanie mieścić.

Natomiast producenci nie biorą pod uwagę użytkowników, którzy głównie dzwonią, ale od czasu do czasu też czytają itp. więc chcieli by smartfona, ale malutkiego. Ale po części rozumiem ich - to zmusza do projektowania niektórych aplikacji inaczej, żeby na mniejszym ekranie też się wygodnie obsługiwały. A to oznacza dodatkowe wydatki, które nie koniecznie się zwrócą. Do tego mniejsza obudowa = mniej miejsca na baterię, a słaba bateria oznacza zły marketing. W moim olbrzymie mam baterię 5500mAh, ale nie wyobrażam sobie takiej w urządzeniu z ekranem 5" albo i mniejszym.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
matkus napisał/a:
W moim olbrzymie mam baterię 5500mAh, ale nie wyobrażam sobie takiej w urządzeniu z ekranem 5" albo i mniejszym

Kwestia przyzwyczajenia. W moim przy 5,7" jest 10,3Ah i to bardzo praktyczne wielkości.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
greentrek, a co to za model?

Niestety mój Xiaomi 4x uległ nieodwracalnemu uszkodzeniu. I czas na cos innego.
Jak sobie poczytałem, poszukałem to wyszło mi ze Samsung S8 powinien sie sprawdzić.
Rozmiar jeszcze w normie, obudowe jakas i tak bedzie trzeba, a zdjecia robie aparatem.
Ktoś cos? Powie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach