Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
hmm
czy ktoś się orientuje ile mogą wynieść maksymalne opłaty jak bym sobie szkiełko zamówił z Korei w cenie około 2000.
pytanie po prostu czy np zmieszczę się w 3000 (maksymalnych opłatach) czy może to przekroczyć.
oczywiście liczę na łut szczęścia - ale chciałbym znać wartość ryzyka :) po prostu czy warto czy nie :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
[(cena obiektywu + przesłanie) + VAT]+ cło 3%

Chyba nic nie poplątałem ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
VAT jest ostatni, cło przed.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
oki cło to 3% , Vat jak przypuszczam ze 22%
czyli w sumie przy kwocie 2000 będzie około 2500? - akurat nie chcę liczyć dokładnie próbuje oszacować.

czy tak?
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Rivelv, kup sobie na spokojnie te 35mm i daj sobie spokój z tym niepewnym 31mm ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
jak by mi tak zależało na po prostu obiektywie to już dawno bym kupił. :)
przecież zawsze chodzi o gonienie króliczka :) jak się go złapie - to trzeba szukać następnego :)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Rivelv napisał/a:
czy tak?

Ostatnio miałem naliczone cło 7% i 23% VAT i jeszcze dwadzieścia parę złotych za obsługę celną.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no czyli średnio licząc pi razy oko - trzeba szacować jakieś plus 30% ceny
:)
no i o to mniej więcej chodziło mnie :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
no czyli średnio licząc pi razy oko - trzeba szacować jakieś plus 30% ceny
tak zawsze liczyłem.

Tylko pamiętaj - ceny liczonej łącznie z kosztami dostawy.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
tak to wiem
niestety to na co się przyglądałem to już uciekło ale w tej cenie - dowiozą mi ze stanów, tyle że dostawa potrwa ze dwa miesiące :)
hehe przypłynie do mnie szkiełko pod żaglami :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
przypłynie do mnie szkiełko pod żaglami :)

Będzie kultowe dubeltowo :->
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv, obserwuj UK, może tam dobrze kupisz :idea:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
obserwuje mam jeszcze ze 3 do 4 tygodni na ewentualne zakupy ze stanów wiec se obserwuje
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Dwa lata temu DA16-45 za 170$ przeszedł bez opłat. Tym razem, Tamronowi 90/2.8 droższemu o kilka dolców, doliczono 160zł VAT. Szkoda, ale i tak jestem zadowolony.

[ Dodano: 2019-09-06, 09:12 ]
Apas napisał/a:
zloty_2000 napisał/a:
Jedno trza pamiętać, że VAT liczony jest od wartości towaru i kosztów przesyłki. Ot takie janosikowe podejście...

Jakie janosikowe? Wszak towar jest towar a wysyłka to usługa, zaś podatek od towarów i usług, czyż nie?
Ano nie. VAT to podatek od wartości dodanej. Tutaj całkiem bez sensu, czyli jednak po janosikowemu :-P
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard, masz nowe zabawki?? i się nie chwalisz? chyba musimy Cię z Kazikiem znowu odwiedzić :)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv, stopkę aktualizuję na bieżąco ;-)
A w odwiedziny zapraszam serdecznie. W czwartki i piątki będę raczej długo siedział, więc nawet po robocie możesz zawitać.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
zloty_2000 napisał/a:
Jedno trza pamiętać, że VAT liczony jest od wartości towaru i kosztów przesyłki. Ot takie janosikowe podejście...
To generalnie dlatego, żeby nie było cwaniakowania, że towar za 1zł, a koszty przesyłki to 1000zł.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard, dzisiaj jest piątek :)

w następnym tygodniu to ja sam do 18 w robocie więc przed 10 ewentualnie :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach