opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie jest ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ma racje. Nie jest. I ja tez do takiego wniosku doszedłem
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Cześć,
Przymierzam się do kupna czasomierza i chciałbym się Was doradzić.
Zegarek do użytku codziennego, więc mile widziane szkło o zwiększonej wytrzymałości na zarysowania. Budżet w okolicy 1000pln, najlepiej czarny, na pasku skórzanym, czas i datownik to wszystkie informacje których potrzebuję. Fajnie gdyby nie ciążył na ręce i był wygodny. Szczerze nie byłem w żadnym salonie czasomierzy i nic jeszcze nie przymierzałem. Wpierw chciałbym was zapytać na co zwracać uwagę, jakie marki brać pod uwagę.
Dziękuję :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Czyli masz już 2 cechy - szkło szafirowe i mechanizm kwarcowy skoro nie ma ciążyć na ręce ;-)
Co do datownika -jesli nie chcesz pamiętać o przestawianiu go co 2 miesiące to musi być model z wiecznym kalendarzem
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
...

 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Na Masdrop jest jeszcze chyba do jutra oferta na automatycznego Glyciene po 319$ .
Można tez w budżecie nabyć Orienta.
Piszę o automatach, bo mi się takie podobają :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
319 USD to sporo powyżej 1000zl jak doliczysz cło i VAT...
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Ja pierdzielę, ale tego dużo jest. Bez przymiarki to ja chyba nic nie wybiorę. W oko wpadł mi taki

https://www.citywatches.i...07k-mens-watch/
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
irek83, pokazujesz zegarek zupełnie inny niż chciałeś - na pasku gumowym, automat i ze szkłem mineralnym :) Co do marki, to z czystym sumieniem można polecić, bardzo dobry stosunek cena/jakość.
Co do szkieł, to szafirowe trudniej zarysować, ale łatwiej stłuc. Mineralne odwrotnie. IMHO mineralne w zupełności wystarcza.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Kapar, jednak chcę automat i chyba znalazłem to czego szukałem. Jeśli do weekendu nie znajdę alternatywy to pewnie kupię Seiko SRPD79K1
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
irek83, fajny

chociaż ja trochę się zniechęciłem do Automatów - niestety ze swojej winy. - nie oszczędzałem go (praktycznie nie zdejmowałem) no i "maszyniście się zmarło"
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Rivelv, oddaj do zegarmistrza, może uda się reanimować denata ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
irek83 napisał/a:
Rivelv, oddaj do zegarmistrza, może uda się reanimować denata ;-)

byłem
powiedział, że nie warto i że to już nie te same SEIKO co kiedyś.
ale za to okazało się ze jest jeszcze na gwarancji a zakup przez PayPala ułatwił rozliczenia. i w sumie dostałem drugi nowy który w sumie sprzedałem.
i kupiłem sobie jakiegoś Timexa kwarcowego bo:
a: nie drogi
b: pasuje mi wyglądem
c: działa
d: skoro nie drogi to nawet jak padnie to wymyślę kolejny :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
irek83, na zegarkach znam się jak sroka na gwiazdach, ale jednak Ci namieszam:
https://vratislavia-watches.com/language/pl/

[ Dodano: 2020-01-15, 10:21 ]
Kolega pokazywał mi VIS'a z tej firmy. Jeżeli nazwa kojarzy Ci się z pistoletem, to trafiłeś, właśnie nim jest inspirowany cały zegarek i wygląda fantastycznie!
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Rivelv napisał/a:
chociaż ja trochę się zniechęciłem do Automatów - niestety ze swojej winy. - nie oszczędzałem go (praktycznie nie zdejmowałem) no i "maszyniście się zmarło"
Patrz Pan, a ja mam zupełnie odwrotnie. Rzadko zdarza mi się tyle dzienne nosić zegarek, żeby utrzymywać automat cały czas w ruchu, bo do pracy zdejmuję (przy komputerze - niewygodnie mi - zresztą w czasie pracy przy komputerze pewnie i tak by się bardzo nie nakręcił). A uruchamiać i ustawiać co drugi czy trzeci dzień trochę mi się nie chce... Jak pamiętam to nim od czasu do czasu potrząsam i to na ogół wystarczy, ale nie o to chodzi z automatem, żeby musieć pamiętać.
Ale i tak lubię automaty (jako kategorię, bo sam mam tylko jeden - ale gdybym miał więcej, problem by się tylko pogłębił).

 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Ryszard, super fajny jest :-B , niestety zegarek mogę kupić w tutejszym sklepie i microbrandy odpadają. Mają kilka marek modowych i klasa Premium na które nawet nie patrzę i jakieś lorusy,timexy,citizeny,seiko, casio. W sumie ta seria Seiko Sport jest dosyć spora, różne kolory i paski, zielony zaczął mi się podobać :mrgreen:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
irek83 napisał/a:
lorusy
Lorus - tani brand Seiko - ma chyba najtańszy automat na rynku - niecałe 300 zł. Nawet bym kupił z ciekawości, gdyby nie to, że mi się nie podoba. ;)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
PiotrR, jak by to powiedzieć: "i ja Cię szanuuuuje za to" ;-)

ja po prostu zegarek noszę żeby wiedzieć która jet godzina (czasem jaki dzień, lub gdzie jest północ(dlatego lubię wskazówki))
i ostatnio miałem straszny problem żeby znaleźć taki co mi będzie pasował. bo wszystkie były takie ogromniasteeeeee. aż się zastanawiałem czy damskiego nie kupić :)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Fakt, w modzie są wielkie.
Mam takiego kwarca. Koperta 39mm średnicy, 7,25 grubości, chowa się pod mankietem każdej koszuli. Bardzo lubię, chętnie miałbym ten sam model czarny do strojów wieczorowych.
(pasek mam zmieniony na delikatniejszy, gładki)
 

Mariusz Sułek  Dołączył: 16 Lut 2009
irek83,
sprawdź jeszcze Seiko serii 5.
Mój czasomierz ma 16 lat i jestem z niego baardzo zadowolony.

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach