Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Z tego wszystkiego wynika, że wszędzie poza pentax'em jest sielanka.
Nie siedzę na innych forach fotograficznych... Na co narzekają użytkownicy innych systemów?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kuba Nowak napisał/a:
Na co narzekają użytkownicy innych systemów?
Jak to na co? Na fanboyów Pentaksa. :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a u nas to nie ma sielanki?
jak patrzę na zdjęcia to całkowita sielanka :)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard napisał/a:
Ciekawi mnie bardzo, ilu z tej alternatywy ostatecznie korzysta?

Właściciele APS-C raczej często. W zakresie 16/17-50 nigdy nie zastanawiałem się nad Pentaksem.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Enzo, mowa była o systemach, gdzie jest wybór... ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard, jeśli o to chodzi, to w tej chwili przeglądam forum Nikoniarzy i sporo osób wybiera Sigmy (zwłaszcza stałoogniskowe Art) i Tamrony. Generalnie oferta wydaje mi się mniej chaotyczna (pomimo ilości szkieł) niż w Pentaksie - tzn. alternatywne zamienniki trafiają w luki cenowe szkieł producenta. Np. rozglądam się za zoomem 24-70 i mogę kupić droższego Nikona, który jest pancerny i pewny, lub tańszego Tamrona, który jest mniej solidny za to ma stabilizację.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Enzo napisał/a:
przeglądam forum Nikoniarzy i sporo osób wybiera Sigmy
Ja na przykład kupiłem Sigmę 60-600. :-P
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Kuba Nowak napisał/a:
Z tego wszystkiego wynika, że wszędzie poza pentax'em jest sielanka.


Wierzaj mi - jest naprawdę spoco.

Kuba Nowak napisał/a:
Nie siedzę na innych forach fotograficznych... Na co narzekają użytkownicy innych systemów?


Nie wiem. Nie siedzę na żadnym, niepotrzebne mi to do niczego - zawsze jest jakaś seria szkieł o uznanej renomie, w których można przebierać. Co najwyżej szukasz info o tych nowych (jak ja o T150-600), a czasem - np. jak w Sigmie właśnie - możesz sobie takowe pożyczyć i trochę zapoznać wcześniej (dlatego właśnie nie nabyłem S150-600).
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Firma/marka jest w ewidentnym kryzysie, a decyzja Sigmy to tylko jeden z bardziej widocznych objawów.
Od lat panuje wielki chaos i nie wiadomo czego można się spodziewać.
Linia aparatów KS1, KS2 powstała zupełnie nie wiadomo po co. Były świetne K-30 i K-50, ale z prostym elektromagnesem do dzisiaj nie można ( nie chce się) sobie poradzić. W końcu ktoś sie puknął i powstał kolejny świetny K-70, ale podobno elektromagnes już daje o sobie znać - tragedia. Modne zaczęły być korpusy "vintage" to zrobimy KP. Może i dobry, ale dlaczego nie zrobiono naturalnego następcy K-3? Linia K-7, K-5, K-3 to jedne z najbardziej udanych korpusów ze świetną ergonomią i bardzo cenione przez użytkowników. Podobno ma być, ale kiedy nie wiadomo. Był jeden bezlusterkowiec K-01. Niezbyt udany jeżeli chodzi o ergonomię, ale świetnie obrazował i używał bagnetu K. Zaniechano kontynuacji i do pociągu "bezlusterkowce" nie udało się już wsiąść. K-1 świetny, ale następcy również nie widać. K-1II następca nie jest choćby nie wiem jak to argumentować.
Nowoczesność miała zawitać w firmowych obiektywach. No powstał i 55-300PLM, ale tylko on. Co dalej - nie wiadomo. Zamiast tego mamy starocie na śrubokręt w nowych obudowach. Nowe UWA * może i świetne, ale czy na pewno to była najbardziej pilna potrzeba? Podobnie jak wypuszczanie setnej wersji tego samego podstawowego kita, przy braku sensownej alternatywy typu Tamron 17-50/2,8.
Dzisiaj standardem jest posiadanie serii stałek o świetle 1,4 uzupełnioną tańszymi wersjami ze światłem 1,8, lub 2. Skonstruowanie szkła FF 50/1,4 zajęło 3 lata. Kolejne 3 lata zajmie skonstruowanie 85/1,4. W tym tempie prędko takiej serii się nie doczekamy.
To jest podstawowy problem marki, a nie brak Sigm i Tamronów, chociaż i ten brak również boli.
Apas ma rację - wielu z nas weszło w ten system, kiedy miał sporo argumentów po swojej stronie. W porównaniu w resztą świata nie było przepaści, a ewidentne zalety mogły być atrakcyjne. Oczywiście Pentax dalej robi zdjęcia ,ale zdjęcia można robić tez sprawnym Zenitem z lat 70-tych.

Z drugiej strony Ricoh jest bardzo konsekwentny jeżeli chodzi o swoja markę. Postawił na Theta i GR. Oba produkty są rozwijane i podobno dobrze się sprzedają. Ostatni GRIII to jeden z najlepszych aparatów w swojej klasie. Jeżeli chodzi o markę Pentax absolutnie nie można tego powiedzieć.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
tomek_j napisał/a:
Oczywiście Pentax dalej robi zdjęcia ,ale zdjęcia można robić tez sprawnym Zenitem z lat 70-tych.
Albo pinholem z pudełka po butach... Ech, Pentaksie, biedaku...
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Niech sie chowają jakies Sigmy i Tamrony! Ważne ze jest... nowa, okolicznościowa, zaślepka na stopke lampy blyskowej :D
https://pentaxrumors.com/2019/09/18/this-is-what-ricoh-will-release-for-the-pentax-100th-anniversary/
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Chyba ich poj....o. :evil:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
powalos napisał/a:
Chyba ich poj....o. :evil:
Tak ostra reakcja ze strony powalosa oznacza tylko jedno: Chyba ich poj....o. :evil:
Wpisujcie miasta ;-)
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
Na kolejną, okrągłą, 107 rocznicę, Pentax wypuści ściereczkę z mikrofibry z gustownym nadrukiem, do ścierania kurzu z bardzo starej optyki.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
zaślepka na stopke lampy blyskowej
:shock: :shock: :shock:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
 
cube007 napisał/a:
Niech sie chowają jakies Sigmy i Tamrony! Ważne ze jest... nowa, okolicznościowa, zaślepka na stopke lampy blyskowej :D
https://pentaxrumors.com/2019/09/18/this-is-what-ricoh-will-release-for-the-pentax-100th-anniversary/

:shock: :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nie mogę, brzuch mnie rozbolał ..... :mrgreen:
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Kupowalbym. Na pryzmacie "piateczki" przypominalaby mi o korzeniach :-B :mrgreen:



Da sie to kupic? Bo jeszcze w link nie klikalem.

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Szacuneczek. A wiecie, że Nikony są sprzedawane bez tej zaślepki? Myślałem, że mnie oszukali, okradli i kto wie co jeszcze. I sobie przerzuciłem plastik z K-5.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Nikony są sprzedawane bez tej zaślepki

Łatwiej olejem popryskać po matrycy. :roll:

Pisząc poważnie, jeśli komuś brakuje zestawu do ptaszków to, kupując jakiegoś Nikona APS-C z Tamronem 150-600, zapłaci mniej niż kosztuje Pentax 150-450.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
plwk napisał/a:
Łatwiej olejem popryskać po matrycy.

Nie wiem jak olej, ale może to jest powodem, że Pentax z tym selenoidem sobie nie może dać rady. Mają dylemat - dać dobry i nie zaślepiać sanek, czy jednak zaślepiać i dać wadliwy. Taki Szekspir w garażu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach