szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Patrzcie, jak trafili w moje potrzeby, chyba na dobre zgubiłem zaślepkę od K10D.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
cube007 napisał/a:
nowa, okolicznościowa, zaślepka na stopke lampy blyskowej

Zaczęły się zapisy na forumowe skarpety, ludzie z Ricoha przeczytali tamten wątek, ktoś źle przetłumaczył na japoński „ciepło w stopy” jako „gorąca stopka” i oto macie, o co prosiliście. ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik napisał/a:
przetłumaczył na japoński „ciepło w stopy” jako „gorąca stopka” i oto macie
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bakulik mistrz!
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
bakulik, :-B
Ale fantazjujemy.
 
slava3  Dołączył: 20 Paź 2015
RPM napisał/a:
Czy ktoś przez przypadek ma Pentax-a?


Trafne pytanie. Ja akurat lubię Pentaksa za kolorystykę i plastykę obrazu jaką oferują szkła tej marki (począwszy od najtańszych). Kiedyś przez rok używałem Tamrona 17-50 i mimo, że miałem perfekcyjny egzemplarz czegoś mi brakowało. Owszem zdjęcia były ostre ale poza tym nudne, do bólu dosłowne. Sprzedałem bez żalu i postanowiłem już nigdy nie kupować szkieł innych niż Pentaksa.

Tym samym decyzja Sigmy jest mi obojętna.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
slava3, mi też kolorystyka ze szkiełek bardzo pasuje ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat

Tym samym decyzja Sigmy jest mi obojętna.

Zobaczymy jak długo. Jeżeli nie będzie (a nie bwdzie) konkurencji, ceny ze śmiesznych przejdą w absurdalne, zaś kupowanie za takie pieniądze czegoś, co widziałeś na obrazku jest niedorzeczne.
 
slava3  Dołączył: 20 Paź 2015
rychu napisał/a:
Cytat

Tym samym decyzja Sigmy jest mi obojętna.

Zobaczymy jak długo. Jeżeli nie będzie (a nie bwdzie) konkurencji, ceny ze śmiesznych przejdą w absurdalne, zaś kupowanie za takie pieniądze czegoś, co widziałeś na obrazku jest niedorzeczne.


Cóż, gdybym ja był decydentem w Pentaksie to, po stracie Sigmy, raczej bym robił wszystko aby obniżyć ceny własnych szkieł aby wzbudzić jakiekolwiek zainteresowanie wśród potencjalnych klientów. Jeśli ceny obiektywów Pentaksa pójdą jeszcze wyżej to za chwilę może się okazać, że nie tylko szkieł ale i niczego innego z nazwą Pentax nikt już kupować nie chce.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
slava3 napisał/a:
po stracie Sigmy, raczej bym robił wszystko aby obniżyć ceny własnych szkieł aby wzbudzić jakiekolwiek zainteresowanie wśród potencjalnych klientów

Po co, jeśli można coś sprzedać drożej? Vide 24-70 Tamrona zwany Pentaksem.
 
slava3  Dołączył: 20 Paź 2015
Enzo napisał/a:
slava3 napisał/a:
po stracie Sigmy, raczej bym robił wszystko aby obniżyć ceny własnych szkieł aby wzbudzić jakiekolwiek zainteresowanie wśród potencjalnych klientów

Po co, jeśli można coś sprzedać drożej? Vide 24-70 Tamrona zwany Pentaksem.


Albo nie sprzedać w ogóle...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Za mało wiem, żeby oceniać strategię, politykę, roadmap, R&D, management, marketing Pentaksa. Czy tam Ricoha. Zresztą zwał jak chciał - przecież za mało wiem. Bardzo mi się jednak ciśnie na klawiaturę, że zachowanie tej firmy w porównaniu do innych jest zuchwałe. :-? :shock: :->

[ Dodano: 2019-09-19, 13:33 ]
Chyba, że właśnie tak należy postępować, żeby małą łyżeczką podjadać swoje 3% tortu... Wtedy są geniuszami 8-)
 
slava3  Dołączył: 20 Paź 2015
Ryszard napisał/a:
Za mało wiem, żeby oceniać strategię, politykę, roadmap, R&D, management, marketing Pentaksa. Czy tam Ricoha. Zresztą zwał jak chciał - przecież za mało wiem. Bardzo mi się jednak ciśnie na klawiaturę, że zachowanie tej firmy w porównaniu do innych jest zuchwałe. :-? :shock: :->

[ Dodano: 2019-09-19, 13:33 ]
Chyba, że właśnie tak należy postępować, żeby małą łyżeczką podjadać swoje 3% tortu... Wtedy są geniuszami 8-)


Niestety tortu za chwilę może już nie być. Sytuacja Pentaksa jest zła: brak nowego aparatu od dłuższego czasu, problemy jakościowe i teraz oficjalne odejście Sigmy. Jeśli w tych okolicznościach jeszcze podniosą ceny to może być gwóźdź do trumny. :-( :-( :-(
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
slava3, przypomnę Ci tylko, że na tym forum gwoździe do pentaksowej trumny liczymy od przynajmniej 10 lat. A zombi ciągle nam się wyrywa :mrgreen:
 
slava3  Dołączył: 20 Paź 2015
Ryszard, I oby wyrywał się jak najdłużej :-) :-B
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Odnosząc się do niektórych komentarzy: nie tyle, że wszędzie poza Pentaksem jest sielanka, ale miło siedzieć w systemie, któremu zależy przynajmniej na sprzedaży i mają tam na to jakąś wizję (lepszą lub gorszą, ale próbują i wypuszczają jakieś produkty). Większy rynek wtórny i tanie przyzwoite obiektywy to wisienka na torcie.

2019 rok a Pentax odświeża starocia na śrubokręcie albo zmienia powłoki - ekstra :roll:
Jestem sfrustrowany, że dzięki Pentaksowi w ogóle zacząłem robić zdjęcia, a firma dziś wygląda jak wygląda.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bbartlomiej napisał/a:
odświeża starocia na śrubokręcie albo zmienia powłoki
Piszesz o dwóch różnych obiektywach, czy o 35/2.0?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ryszard, miałem choć nadzieję, że więcej tego było ;-)
 
slava3  Dołączył: 20 Paź 2015
bbartlomiej napisał/a:
Ryszard, miałem choć nadzieję, że więcej tego było ;-)


Był jeszcze 10-17mm - nowe powłoki na śrubokręcie :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Były dwa nowe obiektywy DA 11-18/2.8 oraz D FA 50/1.4.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
bbartlomiej, nie fotografujesz już Pentaxem a dalej masz z tym problemy :shock:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach