Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
  Kiedy filmy 4K w korpusach Pentaxa ?
Co ciekawe Canon zapowiada to już w korpusach entry level...

Canon has announced the EOS M200, entry-level APS-C mirrorless camera, with 24mp sensor and 4K video recording.

https://www.ephotozine.co...-4k-video-34023

Mam nadzieję że to nowe APS-C Pentaxa będzie miało min. 26 MP i filmy 4K ?

Tak na marginesie to GRIII w porównaniu do zapowiedzianego M200 wygląda mało przyszłościowo ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gdzieś mi się zapodziała szklana kula.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Biorąc pod uwagę jak wygląda implementacja wideo 4k w Canonach, to lepiej żeby jednak Pentax brał przykład z kogo innego. :evilsmile: Jeśli w ogóle. :roll:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Może miałeś już ten prototyp w łapciach co go na zdjęciach pokazują bez żadnych oznaczeń ? ;-)
Powinni go nazwać Pentax K-4 ? z wiadomych względów.... :-)

[ Dodano: 2019-09-25, 14:29 ]
Już nawet chiński telefon (Redmi note 8) za 1000 zł potrafi 4K w 30 klatkach bez stabilizacji nagrać ? W czym problem ?
Sony potrafi, Panasonic potrafi, Canon potrafi, Nikon potrafi, Fuji potrafi , Pentax nie może ?
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Markus napisał/a:
Sony potrafi, Panasonic potrafi, Canon potrafi, Nikon potrafi, Fuji potrafi , Pentax nie może ?

W takiej sytuacji Pentax już nie musi... 8-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Już nawet chiński telefon (Redmi note 8) za 1000 zł potrafi 4K w 30 klatkach bez stabilizacji nagrać ? W czym problem ?

W szybkości procesora, prędkości i sposobu czytania danych z matrycy i pewnie jeszcze kilku innych rzeczy.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
No ale matryce mają zwykle od Sony a to z 4K nie ma większych problemów ?
Fotograficznie potrafi Pentax ją bardzo dobrze oprogramować nawet lepiej od jej producenta ? ;-)
Tylko filmowo jest kaszana , niski bitrate , duża kompresja , słaba ostrość...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Markus, to dziwne? Tylu znaków zapytania potrzebujesz? Dużo? ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nie wiem jakiej firmy matryca siedzi w prototypie K-4 ? :evilsmile:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Ma byc 26mpx od sony, pewnie to samo co w X-T3. Zdecydowanie powinni podciagnac mozliwosci filmowania - to kolejna sprawa w ktorej odstaja od sredniej rynkowej...
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Markus napisał/a:
Już nawet chiński telefon (Redmi note 8) za 1000 zł potrafi 4K

Nie porównuj możliwości fonów z jakimkolwiek aparatem. Technologicznie świat fonów goni obłędnie, rynek aparatów - dowolnych - w porównaniu z nim jest niszowy i stagnujący. A możliwości filmowe to generalnie możliwości przetworzenia obrazu przez procesor.
Firmy które rzuciłeś jako wzór - owszem, filmują, ale EVILe, które ze względów konstrukcyjnych lepiej się do tego nadają; Pentax robi tylko lustra, gdybyś nie zauważył, więc nie wiem co tu porównywać.
Nie wyszydzaj chińskiej techniki, bo to ona wyznacza kierunki rozwoju, japońska dominacja to już przeszłość.
I nie nadużywaj pytajników, bo czasem naprawdę trudno się zorientować o co Ci chodzi :roll:
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Markus napisał/a:
Już nawet chiński telefon (Redmi note 8) za 1000 zł potrafi 4K w 30 klatkach bez stabilizacji nagrać ?

Mam małą fizycznie matrycę, która daje się łatwiej i szybciej czytać oraz łatwiej chłodzić, ma mocniejszy i bardziej energochłonny układ procesorów.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Cytat
Kiedy filmy 4K w korpusach Pentaxa ?


Akurat mi filmowanie w lustrzance jest zupełnie zbędne. :roll:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ADestroyer, o to to to :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na meczach Anwilu Włocławek, człowiek kręcący migawki, do późniejszych filmowych sprawozdań z meczu, robi je lustrzanką cyfrową.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk, niech robi - ale są i tacy, którzy nie robią i nie planują. Ja również do nich należę :->
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Kiedyś chyba Tref wrzucał ankietę kto i ile filmuje ;) Filmowców na tym forum chyba niewielu było.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
pszczołowaty, tamta ankieta miała wynik zaprogramowany w pytaniu :mrgreen:
Ale ja mam przyzwoicie filmującego kompakta. Użyłem ze 2 razy... bo mnie prosili... ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
pszczołowaty napisał/a:
Kiedyś chyba Tref wrzucał ankietę kto i ile filmuje...
...pentaksem :evilsmile:
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Już widzę podobna dyskusję w momencie, kiedy wchodził Auto Focus ( dobrze, że nie było wtedy Internetu). Większość stwierdziłaby, że nie potrzebuje bo dobrze się ostrzy ręcznie. Podobnie z trybami pół automatycznymi. Przecież na manualu jest OK. FF tez nie była potrzebna do premiery K-1.
Filmowanie w aparatach fotograficznych jest funkcją niezbędną. To że ten czy ów nie potrzebuje nie ma znaczenia. Każdy aparat ma mnóstwo funkcji i wiele z nich nie jest wykorzystywanych. Jeden potrzebuje tego , a ktoś inny czego innego. Pentax ze swoim trybem filmowania sam stawia się w ogonie technologicznym i użytkownicy to widzą.
4k jest trochę kontrowersyjne dla amatora , bo samo nagranie to dopiero pierwszy krok. Potem trzeba to obrobić, zmontować, na czymś wyświetlić itp. Potrzebne do tego są mocne komputery i soft. Ale dobrej jakość FHDz dobrym kodekiem i wysokim bitrate to absolutne minimum. To co teraz jest w Pentaxie to żenada i nie nadaje się do niczego. Tak jak żenujące jest tłumaczenie, że stosowany procesor pozwala tylko na tyle. CoCom juz nie działa, a Japonii nigdy nie dotyczył.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach