M.K  Dołączył: 26.08.2007
Zmiana tarczy w zegarku z androidem Cytuj
Dostałem w prezencie zegarek - taki nowoczesny :). Jest na androidzie 7. Nie ma android wear os. Chciałbym pomajstrować z tarczami, bo te dostępne średnio wyglądają. Zegarek Kospet Hope. Kupiłem soft w sklepie, ale nie obsługuje zegarków bez wear os.

Jest jakiś sposób na zmianę tarcz w zegarkach opartych na androdzie?

mh2012  Dołączył: 05.09.2012
Kiedyś z zegarkiem chodziło się do zegarmistrza. Zazwyczaj najlepszy to był zakład na rynku (albo jak się tam nazywał centralny plac miasta...). Teraz bliżej jest do sklepu Google. Nie mam pojęcia jak pomóc w tym przypadku bo kilku pojęć z pierwszego postu i tak nie rozumiem, ale nie mogłem się powstrzymać przed podzieleniem się tym przemyśleniem.
Przepraszam i już się wyłączam.

Nie musisz przepraszać, uwaga słuszna. Generalnie też wolę "prawdziwe' zegarki, mechaniczne to są często arcydzieła. Jednak czas biegnie do przodu i technologie też. Można by tutaj rozprawiać na temat co lepsze. Na pewno te nowoczesne zabawki nie wytrzymają tyle co mechaniczne zegarki, nikt tego nie naprawi itp. Mało tego. Kiedyś myślałem, że żadna technologia mnie nie zaskoczy, i że wszystko ogarnę, a tu niespodzianka. Musiałem trochę poszukać.
Bo jak zegarek ma system android wear os to bez problemu można zmieniać tarcze, są aplikacje i w ogóle łatwizna. Natomiast chińczyki nie posiadają takich udogodnień. Tarcze można zmieniać. Już ogarnąłem temat.
Z mechanicznych mam "Adriatice ' i Seiko 5. 100 letniego junghansa też posiadam. Kilka radzieckich. Drogi sport zbieractwo zegraków.
Tak na marginesie wczoraj wkręciłem mojego drogiego przyjaciela, że kupiłem za psie pieniądze Patek Phillipe i Breitlinga w komplecie używane. Zepsułem mu wieczór, bo on zbiera stare zegarki, kupuje i w ogóle. Zabawę miałem przecudną,

mh2012  Dołączył: 05.09.2012
M.K napisał/a:
Już ogarnąłem temat.

To świetnie - można dalej ciągnąć OT ;-)

Jak ostatnio znalazłem zdjęcie zegarka, który mi się spodobał to moja chęć zakupu opadła jak zidentyfikowałem co to za zegarek i jakie są ceny katalogowe (IWC Schaffhausen).

Kiedyś podobało mi się posiadanie polskiego zegarka, o którym znałem przynajmniej dwa "hasła reklamowe": 'Błonie chodzi szybciej' i 'Sprzedaj lejce, sprzedaj konie - kup zegarek marki Błonie'. Niestety zaginął gdzieś w czasie różnych przeprowadzek. Przez jakiś czas nawet nie używałem żadnego zegarka korzystając z podawania czasu przez telefon komórkowy...

Swoją drogą podziwiam zbieraczy - wszystkich.

A ja będąc zachłannym na tarcze dla nowego nabytku i przeszukując otchłanie internetu w poszukiwaniu coraz to piękniejszej natknąłem się na cyfrowa wersję zegarka marki g.gerlach made in Poland. Jakież było moje zdziwienie wie tylko kamerka internetowa z laptopa o rozdzielczości 2mpix, gdy zapytałem Pana Google o powyzsza marke. No jest takie cudo polskie. Cena hmm... Porównując do wzmacniacza lampowego Edward made in Poland znośna. Szczerze ucieszyłem się z rodzimej marki czasomierzy. Co prawda Gerlach kojarzy mi się z nożem, ale czy zegarek nie może być ostry?

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
M.K napisał/a:
ale czy zegarek nie może być ostry?
Grunt żeby był szybki.

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
Cytat
zegarka marki g.gerlach made in Poland.

Zobacz jeszcze Vratislavia Conceptum ;)

Nie wiedziałem nic o tej firmie. Nie ma co się dziwić- ja tego nie pilnuje. Milo, że są takie firmy. Obejrzałem najnowszy projekt do kupienia w cenie do 1000! No szok. Bardzo przyjemna cena jak za produkt o niskim nakładzie produkcyjnym.
Brakuje mi zegarków eleganckich od tych producentów w stylu atlantica worldmaster z cienką koperta, z mechanizmem nakręcanym ręcznie, ogromną tarczą. Bardzo też mi się podoba Łucz de lux czy Poljot de lux.. prostota i cudowna elegancja w cieniutkiej kopercie.

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
M.K, mam wrażenie że teraz jest taka moda na przerysowane zegarki

Dlatego mój aktualny zegarek to damski vintage ;-)

Duża koperta, prosta tarcza, cieniutki.

Chyba tak jest. I ceny też przerysowane w wielu przypadkach.

PiotrR  Dołączył: 03.05.2006
M.K napisał/a:
ogromną tarczą.

A to już zależy od nadgarstka. Ja mam raczej szczupłe i tak myślę, że 42mm. to dla mnie maksimum (mam jeden zegarek 45mm., który dostałem w prezencie - noszę bo ładny, ale czuję, że minimalnie przyduży, jak na mój gust).

Skocz do: