pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Kto był na zlocie Forza Italia w Pałacu Alexandrinum w Krubkach Górkach wczoraj, czyli 7.09? Widziałem dwóch Panów z Pentaxem, sam też chodziłem z aparatem.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakie macie problemy aby zagadać do kogoś z Pentax'em ? Ja zazwyczaj podchodzę, witam się i "zapytowuję" czy to ktoś z form. Jeżeli okaże się, że nie, to serdecznie zapraszam
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
powalos, ja jestem wstydliwa :mrgreen:
 

SMIS  Dołączył: 08 Sty 2009
koralik napisał/a:
powalos, ja jestem wstydliwa :mrgreen:

Łomatkobosko, to prawie tak jak ja ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos napisał/a:
Jakie macie problemy aby zagadać do kogoś z Pentax'em ?
Ja nie zaczepiam, jak widzę kogoś przechodzącego w towarzystwie, lub jak sam gdzieś sunę z rodziną. W sprzyjających zaś okolicznościach wystarczy się przywitać i pochwalić markę sprzętu ;-)
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Nie każdy lubi zagadywać, nie każdy lubi być zagadywany, ot co.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Też parę dni temu miła pani z Pentaksem na szyi krążyła obok mnie robiąc foty swojej pociesze, ale jakoś nie czuję zagajania obcych osób tylko dlatego, że mają buty/plecaki/aparaty/telefony tej samej firmy ;-) [pomijam, że na mojej szyi wisiał Lumix, więc lipa :-P ]
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
pawel_fan napisał/a:
Nie każdy lubi zagadywać, nie każdy lubi być zagadywany, ot co.
Dlatego trzeba się przyczaić i poczekać aż osoba z Pentaksem kucnie. Wtedy szybko obejrzeć skarpety. Jak forumowe - to zaczepiamy ;-)
Ja ostatnio miło zagadnąłem (przynajmniej moim zdaniem :mrgreen: ) pana, który nieśpiesznie uwieczniał spacer po Gdańsku ze swoją panią. Pochwaliłem K-5 - pan się nieco zmieszał, że niekoniecznie, bo różne rzeczy się słyszy o tych aparatach - zakoczył mnie :lol: , odpuściłem, pożegnałem się (miło, chyba :mrgreen: ) i to by było na tyle.

[ Dodano: 2019-10-10, 20:45 ]
Następnym razem zastanowię się dwa razy ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spotkanie pentaksjanina w sutannie
Ponieważ przebywamy na krótkim urlopie, nad morzem, to dzisiaj wybraliśmy się do Kamienia Pomorskiego. I właśnie tam spotkała mnie miła niespodzianka.Wieśka - jak to kobieta - weszła do jakiegoś sklepu z bibelotami a ja trochę włóczyłem się po ulicy w pobliżu Katedry. Właśnie miałem wejść w jakiś zaułek gdy za plecami dobiegło mnie wołanie: halooo fotograf, haloo. Zorientowałem się, że to do mnie więc odwróciłem się w poszukiwaniu wołającego. Okazał się nim starszy, lekko przygarbiony kapłan.Pierwsze pytanie jakie mi zadał to: Polak czy Niemiec ? Chciał zapytać jakich aparatów używam, ale podchodząc bliżej już z radością stwierdził: " o Pentax K-1. Też takiego sam używam". Okazało się, że ma też jeszcze K-5. Rozgadał się na dobre. Pytał czy aktualizuję firmware, "bo ta bardzo ważne" i temu podobne rzeczy. Rozmawialiśmy dobry kwadrans i obu nam sprawiało to frajdę. poinformowałem go o istnieniu naszego forum i zaprosiłem do zapisania się. Opowiadał, że ostatnio wysłał zdjęcie na jakiś konkurs do Pentax'a w Japonii. Zobaczymy czy zgłosi się ktoś z Kamienia Pomorskiego. :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
powalos, duchownego? Do sekty? Niedobrze :mrgreen:
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
'spotkanie pentaksjanina' brzmi prawie jak 'spotkanie Marsjanina' :))
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
PiotrK., pentaksianin Marsjanin ... No trochę tak :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Co z tego, że ksiądz, ważne, że używa i lubi Pentaksa? Mamy już księży na forum.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
plwk napisał/a:
Mamy już księży na forum
W rzeczy samej.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Fajne doświadczenie. W takiej sytuacji pewnie bym uciekał... Kiedyś zrobiłem taki wątek http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=11926 ale niestety nie mam podobnych przygód... chociaż czekam na to cały czas :mrgreen: Od paru lat pracuję w budynku przy warszawskiej Starówce – podczas codziennych spacerów obserwuję, czym fotografują turyści. Są oczywiście Nikony i Canony, ale zaskakująco dużo jest (zwłaszcza wśród turystów z Azji) Olympusów. Zaskoczył mnie ostatni wysyp Canon R – zaryzykuję tezę, że widzę ich więcej niż Sony (ale to dotyczy przyjezdnych z zachodniej Europy). Pentaksów, niestety, nie widuję. Czekam. Fotografujących księży bądź zakonnic też nie widziałem.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
To proponuję aby któryś z uprawnionych przeniósł ten wątek do działu wskazanego przez Samp. Wiedziałem, ze coś takiego już było ale nie mogłem znaleźć. ;-)
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=11926
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
W sierpniu kogoś mijałem, chyba w Jarosławcu z pentaxem na szyi :-D
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ja mijałem jakiegoś człowieka z czerwonym paskiem w Ustce, w iście dramatycznym momencie-aparat o mało mu nie spadł ze statywu.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Byłem w Ustce, ale Ciebie kojarzę ze zdjęć z różnych spotkań, to nie byłeś Ty ani ja, nie miałem wtedy statywu ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Pozdrowienia dla Pentaksiarza w koszulce z logo Atari, który zwiedzał dziś z rodziną muzeum wąskotorówki i ruiny zamku w Wenecji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach