tref  Dołączył: 05.09.2006
Gdyby kupując to urządzenie można było wyeliminować konieczność odkurzania... To byłby cud!

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Arti, Policz ile będą kosztowały filtry do Xiaomi. Są tanie ale trzeba chyba 3,4 razy do roku wymieniać jeżeli dobrze pamiętam.

A funkcje Smart w takich urządzeniach niespecjalnie mnie nawilżają. Włączam i działa. Nie wiem co więcej potrzebne. Wykresy zanieczyszczenia powietrza w okolicy mam z zewnętrznych czujników ;-)

Arti  Dołączył: 20.04.2006
tref napisał/a:
Gdyby kupując to urządzenie można było wyeliminować konieczność odkurzania... To byłby cud!

Dlatego ja myślę uzupełnić docelowo o Roborocka
opiszon napisał/a:
Są tanie ale trzeba chyba 3,4 razy do roku wymieniać jeżeli dobrze pamiętam.

Tak liczyłem, że niby 3-4 miechy mają wytrzymać, to w zasadzie zakładam, że sezon zimowy na jednym wytrzymam. A latem nie planuję używać bo to bez sensu jak okna pootwierane. No to mi wychodzi raz na rok, kupię na jesień, wywalę na wiosnę.
opiszon napisał/a:
A funkcje Smart w takich urządzeniach niespecjalnie mnie nawilżają.

A mnie zaczyna kręcić Smart Home. Bo to zaczyna być fajne a i przestaje drogie. Wchodzę w nocy do domu, to mi się mała lampka zapala w przedpokoju i nie muszę nikogo budzić ;-) ...

Robert K.  Dołączył: 24.07.2008
Co do filtrów Xiaomi:
piszą, że ZALECANA wymiana co 4-6 miesięcy, czyli można założyć, że 2 razy w roku.
Używam oczyszczaczy tylko w okresie okołozimowym (od ~października do marca/kwietnia), więc bez szczególnego naciągania można liczyć jeden filtr na rok :)

mygosia  Dołączyła: 19.04.2006
Mam Xiaomi, to najbardziej proste od kilku lat.
Jako alergik kupiłam go, aby maksymalnie usunąć sierść i pył z powietrza. Myślę, że w połączeniu z odkurzaczem Zelmera [potrójny filtr, w tym HEPA] super swoje zadanie spełnił.

Zalety - baaaardzo cichy! Jestem nadwrażliwcem słuchowym, a na niskim biegu prawie nie słyszę urządzenia. Można przy nim spać.
Bardzo mi się podoba, że wloty powietrza są na dole, a wylot u góry - dla mnie to logiczne. Natomiast te co dmuchają z tyłu do przodu IMO są bez sensu - wzbudzają tylko kurz przy podłodze.
Smart Home super sprawa :) Mam kilka gadżetów, jeśliby ktoś chciał coś wiedzieć, to pytajcie.
Super reaguje na zmiany stężenia zanieczyszczeń - zarówno tych drobnych [dym z pieca, smażenie potraw], jak i tych większych [biegające zwierzęta - wzniecające kurz].
Mój nie ma wyświetlacza, ale z poziomu aplikacji można ustawiać i sprawdzać wiele parametrów - np. stopień zużycia filtrów. U mnie smogu nie ma i filtr węglowy prawie się nie zużywał.
Jeśli myślę o funkcjach oczyszczaczy, to ciężko mi wymyślić coś potrzebnego, czego mój by nie miał. Jest po prostu dobry, cichy i ładny :-)

Aaa - mój tata ma "pracusia", czyli najtańszego robocika Xiaomi - też jest bardzo zadowolony.

wallace  Dołączył: 08.05.2010
Arti napisał/a:
A mnie zaczyna kręcić Smart Home. Bo to zaczyna być fajne a i przestaje drogie. Wchodzę w nocy do domu, to mi się mała lampka zapala w przedpokoju i nie muszę nikogo budzić ;-) ...

Moje dziewczęta zachciały koty. Od miesiąca biegają dwa szkraby po domu i rozrabiają. Czasem zdarza im się strasznie nieładnie pachnąco narobić w kuwecie. W głowie zapaliła się lampka - przecież oczyszczacz ma filtr węglowy. Miałem dokupić czujnik ruchu+bramka, kupiłem cały zestaw czujników, bo grosze kosztowały (bramka+2xRuch+2xZbliżeniowy+Przycisk). Teraz jest tak, jak kot wchodzi do kuwety albo PM2.5 przekroczy ustaloną wartość, to oczyszczacz startuje, nocą w trybie cichym, w dzień tak trochę ponad połowę mocy. Wyłącza się jeśli są spełnione warunki - kota nie było w kuwecie 10 minut i PM2.5 spadło poniżej ustalonej wartości.
Drugi czujnik ruchu wykorzystałem do przepędzania kotów ze stołu w kuchni. Jak wychodzimy, przyciskiem aktywujemy "alarm", i jak kot znajdzie się na stole, to bramka szczeka na niego. Wydaje mi się, że to działa ; )

Wracając do oczyszczacza, mam Xiaomi Mi Air Purifier 2 trzeci rok. Używałem go w okresie zimowym.
1. Filtry - Do tej pory jeden filtr starczał mi na dwa sezony - nie włączałem go zbyt często - był godzinowo ustawiony, czyścił przed powrotem z pracy dwie godziny i tyle samo przed spaniem. Uznałem, że pozostawienie go włączonego na stałe w trybie auto jest bezsensu, zjada energię, a mało robi bo...
2. Tryb Auto - zwykle, póki coś się nie smaży, albo nie wpuszczę "świeżego" powietrza, oczyszczacz działa na niskich obrotach, które wydają mi się mało skuteczne - trzeba godzin aby wartość PM2.5 spadła z 35 na 10 μg/m3.
3. Ostatnio zainstalowałem wersję beta aplikacji Mi Home - mogę ustawić w niej, dokładną wartość PM2.5 po której ma się włączyć z określoną wydajnością i drugą, kiedy ma się wyłączyć (oczywiście w połączeniu z kotami), i to jest już fajne ustawienie, ale...
4. Z Xiaomi jest tak, że podobno możliwość powyższych ustawień jest możliwa tylko jeśli masz oczyszczacz na rynek chiński (nie z polskiej oficjalnej dystrybucji) oraz w aplikacji jesteś połączony z chińskim serwerem (region w aplikacji). O dziwno mi działa (oczyszczacz chińska dystrybucja, region Polska, aplikacja wersja beta) i dobrze, bo podobno Roborocków nie da się obsługiwać z aplikacji, jeśli jest ustawiony region chiński. Ogólnie to jest niefajne w tym całym systemie. Chciałem do domu dokupić sobie czujnik dymu oraz czujniki zalania (seria Xiaomi Aqara), ale musiałbym kupić kolejną bramkę z serii, bo nie da się ich podłączyć do "zwykłej" bramki Xiaomi.
5. Oczyszczacz przy wyższych obrotach zaczyna być głośny i może to przeszkadzać.
6. Ogólnie jestem z niego zadowolony. Jest dobrze wykonany, cena przystępna. Oczyszczenie pokoju ~27m2 (z 150-30 do 10 μg/m3) przy ustawionej wydajności troszkę ponad połowę zajmuje mu 15-30 minut.

mygosia  Dołączyła: 19.04.2006
wallace napisał/a:
Chciałem do domu dokupić sobie czujnik dymu oraz czujniki zalania (seria Xiaomi Aqara), ale musiałbym kupić kolejną bramkę z serii, bo nie da się ich podłączyć do "zwykłej" bramki Xiaomi.

A no własnie - trzeba zwracać uwagę jakie czujniki sie kupuje, bo są różne rodzaje.

Ja mam "huba" z lampką i czujniki tzw. zigbee. Mam czujnik temp+wilgotność, mam czujnik zalania. Oraz "wykonawcze" wtyczki. Aby wszystko działało - hub musi mieć łączność z domową fifirifi.
Są też czujniki wifi, bluetooth...

wallace napisał/a:
3. Ostatnio zainstalowałem wersję beta aplikacji Mi Home - mogę ustawić w niej, dokładną wartość PM2.5 po której ma się włączyć z określoną wydajnością i drugą, kiedy ma się wyłączyć (oczywiście w połączeniu z kotami), i to jest już fajne ustawienie, ale...

Coś więcej możesz? jakiś link do tej apki?
Bo właśnie walczę u siebie, mam huba i czujki z chińskiego rynku i nie chce mi to działać GH czy czymkolwiek poza systemem Xiaomi.
wallace napisał/a:
Chciałem do domu dokupić sobie czujnik dymu oraz czujniki zalania (seria Xiaomi Aqara), ale musiałbym kupić kolejną bramkę z serii, bo nie da się ich podłączyć do "zwykłej" bramki Xiaomi.

Ja mam zwykła bramkę v2 (nie Aqara)i działa dobrze z przełącznikiem Aqary, czyjnik zalanie też mam, ale nie pamiętam jaki.
No i najbardziej znienawidzony w domu wynalazek to kamera na Wifi ze zdalnym dostępem. Jak nas nie ma w domu widzimy jak broją koty i możemy na nie nakrzyczeć.
A może oddzielny wątek na wymianę doświadczeń i pomysłów Smart Home?

wallace  Dołączył: 08.05.2010
Arti napisał/a:
Coś więcej możesz? jakiś link do tej apki?

Wszedłem na do Google Play i wyszukałem Xiaomi Home, tam dostałem pytanie - czy chcesz dołączyć do programu betatesterów, klikłem i teraz mam wersję 5.6.14.
Widziałem też gdzieś na forach modyfikacje oryginalnej apki, można było podłączać europejskie wersje urządzeń, gdy apka była połączona z chińskim serwerem, o ile dobrze pamiętam.

Arti napisał/a:
Ja mam zwykła bramkę v2 (nie Aqara)i działa dobrze z przełącznikiem Aqary, czyjnik zalanie też mam, ale nie pamiętam jaki.

U mnie przy próbie dodania czujnika z Aqary od razu informuje - bramka niekompatybilna. Bramkę mam v2, ale europejską dystrybucję (DGNWG05LM zamiast DGNWG02LM), więc pewnie to jest powód (Aqara nie jest oficjalnie dostępna na rynku europejskim?).

wallace napisał/a:
Widziałem też gdzieś na forach modyfikacje oryginalnej apki, można było podłączać europejskie wersje urządzeń, gdy apka była połączona z chińskim serwerem, o ile dobrze pamiętam.

Próbowałem, ściągnałem, coś się instalowało i ... znikło. Muszę poczytać.

A wracając do tematu. Na Aliexpres przy okazji 11.11 za Air Purifier 3 z wysyłką kurierem z PL udało się zejść do jakichś 630 PLN. Ale po analizie wydatków tej jesieni i jeszcze biorąc pod uwagę, że dziecko właśnie zaczyna marudzić, że ona by chciała na kurs na prawo jazdy... to w tym roku chyba się jeszcze powędzimy w smogu a zakup na przyszły rok przejdzie.
Ale Wasze porady pomocne były, bo już wiem, że chcę.

PiotrR  Dołączył: 03.05.2006
Prawo jazdy dziecka ważna rzecz. Będzie Cię z imprez odbierać (dziecko, nie prawo jazdy).

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Tak. Albo on dziecko z samochodem :-P

No i oprócz wydatku na prawo jazdy jeszcze wydatek na auto ;-)

Skocz do: