Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
gebi napisał/a:
Na X-kom z kodem "halloween" body Pentax KP za 3700zł - ważne do 31października.


Dzięki za info :-B . Właśnie nabyłem byłem dany obiekt za powyższą kwotę od Fotostradzie. Cieszę się, bo łapać się na hasło halołyn bym się bał ;-)
Pętaśna KaPka - oczywiście już jest pokochana. Nie da się inaczej.
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
W Foto-Plus cena KP po rabacie to 3399 zł. Najniższa w historii (?)
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
Tymeq napisał/a:
W Foto-Plus cena KP po rabacie to 3399 zł. Najniższa w historii (?)


Super! Tylko brać.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
A jakby ktoś potrzebował dodatkowej baterii do K-3 (zamiennik D-Li90), to można kupić coś takiego w cenie poniżej 30 złotych:
https://swiatbaterii.pl/baterie-do-aparatu-pentax/34118-bateria-akumulator-green-cell-d-li90-do-pentax-645-645d-645z-74v-1600mah.html

Ja zamówiłem, bo akurat mogę potrzebować zapasowej baterii. Jak przetestuję w przyszłym tygodniu, to napiszę jak się sprawdza.
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
Kytutr napisał/a:
A jakby ktoś potrzebował dodatkowej baterii do K-3 (zamiennik D-Li90), to można kupić coś takiego w cenie poniżej 30 złotych:
https://swiatbaterii.pl/baterie-do-aparatu-pentax/34118-bateria-akumulator-green-cell-d-li90-do-pentax-645-645d-645z-74v-1600mah.html

Ja zamówiłem, bo akurat mogę potrzebować zapasowej baterii. Jak przetestuję w przyszłym tygodniu, to napiszę jak się sprawdza.


Akumulator Hahnel HL-PL109 (zamiennik Pentax D-Li109) 1 x 97 zł w Cyfrowych. Mam zaufanie do firmy. Niestety, zaufanie kosztuje.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Fotus Tuus napisał/a:
Mam zaufanie do firmy. Niestety, zaufanie kosztuje.
Ja od firmy Green Cell mam 2 kabelki USB oraz ładowarkę samochodową, która działa tak jak ma i jeszcze się nie zepsuła. Więc jakieś tam zaufanie zdążyli już u mnie wybudować.
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
Kytutr napisał/a:
Fotus Tuus napisał/a:
Mam zaufanie do firmy. Niestety, zaufanie kosztuje.
Ja od firmy Green Cell mam 2 kabelki USB oraz ładowarkę samochodową, która działa tak jak ma i jeszcze się nie zepsuła. Więc jakieś tam zaufanie zdążyli już u mnie wybudować.


Zrozumiałe. Oczywiste. Gratuluję.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Zapomniałem, że mam jeszcze od nich baterię do laptopa. Też działa.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Moje zaufanie do Hahnela spada wraz z jego pojemnością. Właściwie już spadło z półtora roku temu do poziomu nieakceptowalnego. Źle wydana kasa. W tym samym czasie oryginalna bateria straciła bardzo niewiele, więc nie zaoszczędziłem kupując zamiennik za pół ceny. Szkoda tej stówy. Lepiej dołożyć drugą i kupić org lub kupić 3szt. zamienników po 30zł.

I jeszcze dziegieć z łyżeczki dorzucę - która opcja jest bardziej ekologiczna? Przecież to hasło epatuje do nas z reklam, plakatów i artykułów sponsorowanych. Wszyscy są eko. Jak to jest z tą bzdurą, gdy przychodzi do rozliczenia z własnego portfela, hę?

Jeśli coś nie działa, to jest śmieciem. Nieważne ile kosztowało. Jest odpadem i problemem.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
tref, ja więcej nie kupię tego zamiennika, po roku wydajność baterii spadła o połowę.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Od siebie mogę dodać, że często chwalona Patona, również nie urywa swoimi osiągami żadnej części ciała.
Osiągami odstaje od oryginału o dobrą 1/3 czasu pracy, zwłaszcza przy korzystaniu z LV.
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Też mam złe doświadczenia - mój Hahnel do K3 padł po roku użytkowania. Oryginał trzyma się dobrze i dojrzewam do tego żeby kupić kolejny.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
A Newella nie używacie? Aż sprawdziłem kiedy kupiłem swoją baterię. Dokładnie rok temu. Używam zamiennie z oryginałem Pentaxa, Sprawdza się doskonale. Mało - mam wrażenie, ale tylko wrażenie, nie potwierdzone konkretnymi danymi organoleptycznymi, że działa dłużej niż oryginał ;-) 1860 Ah - 48 zł . Polecam!
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
Wspaniale. No, ja jednak od zawsze (tzn. od K20D poprzez K-70) do końca świata (KP) - tylko Hahnel. Bez żadnych problemów, zamiennie z oryginałem. Nic na to nie poradzę ;) Świat, widać, jest jednak wielokrotnie bardziej złożony. Pozdro! Udanych zdjęć!
 
jorguś71  Dołączył: 12 Lis 2010
W OleOle Pentax K-1 Mark II - 6999 PLN
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
jorguś71 napisał/a:
W OleOle Pentax K-1 Mark II - 6999 PLN

Warto dopytać o pochodzenie sprzętu.
Swego czasu szukałem Sigmy 10-20/3.5. Mieli w dobrej cenie, ale z niemieckiej dystrybucji.
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
Misztu napisał/a:
jorguś71 napisał/a:
W OleOle Pentax K-1 Mark II - 6999 PLN

Warto dopytać o pochodzenie sprzętu.
Swego czasu szukałem Sigmy 10-20/3.5. Mieli w dobrej cenie, ale z niemieckiej dystrybucji.


... ponieważ...?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Fotus Tuus napisał/a:
... ponieważ...?

Ponieważ gwarancja producenta.
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
Misztu napisał/a:
Fotus Tuus napisał/a:
... ponieważ...?

Ponieważ gwarancja producenta.

... gdyż...?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Fotus Tuus napisał/a:
... gdyż...?

Bez urazy Fotus Tuus, ale postaraj się zbudować pełne zdanie. Wówczas chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach