Coven  Dołączył: 18 Maj 2019
[lampa] [ROZWIĄZANY, do zamknięcia]
Witajcie!

Otóż problem jest dziwny, gdyż... na drugim body (K-r) wszystko działa. Odpalam K-3, włączam lampę i cyk — blokada do 1/180, ale to nic, bo pykam na lampie tryb "P-TTL HSS" i się licznik odblokowuje. Problem polega na tym, że jak robię foto na jakichkolwiek ustawieniach migawki powyżej tej granicznej wartości, lampa nie błyska po raz drugi (główny) - jest tylko przedbłysk. Trochę tak, jakby lampa zrobiła pomiar a body stwierdziło: "Meh, co tam będziem palnik męczyć, w RAWie się wszystko wyciągnie!". Otrzymuję w ten sposób całą czarną klatkę, zaś jak na tym trybie zejdę poniżej 1/180 to dostaję całą prześwietloną. Wszystkie urządzenia mają najnowszy soft. Na K-3 mam założonego FA 50mm 1.4, oczywiście nie licząc HSS, P-TTL działa normalnie.

Czyżby to znaczyło, że z moim korpusem jest coś nie tak, czy ja o czymś nie wiem? Nie mam innej lampy, żeby to przetestować, choć teraz na pewno będę takiej okazji szukał.

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Coven napisał/a:
Wszystkie urządzenia mają najnowszy soft.
Lampa też?
 

Coven  Dołączył: 18 Maj 2019
Jak wszystkie, to wszystkie. :)

[ Dodano: 2019-12-03, 18:33 ]
Ja pier... Właśnie wziąłem lampę do łapy i sprawdziłem - V 2.0 :shock:

Byłem święcie przekonany, że zrobiłem to dawno temu. Musiało to być w tam razie coś innego... ale wspomnienie tak "prawdziwe", że dopiero teraz sięgnąłem po nią.

Wybaczcie za to całe "zajście".

DO ZAMKNIĘCIA

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach