Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fomapan
Pytanie do tych ktorzy kiedys daaawno temu robili na tym materiale.....
czy nie zmienil sie? (o ile pamietam to raczej miekkie ziarno) i dos ctolerancyjny na debilizm ukladu fotograf/aparat.....?
(brakuje mi klisz BW...natomiast koloru mam w nadmiarze :evil: )
 
wkrass  Dołączył: 09 Wrz 2006
Pytanie raczej nie do mnie, bo w Fomapanie robilem tylko i wylacznie ostatnio, ale odpowiem.
Jak dla mnie - material w porzadku (Fomapan 100 naswietlany na ISO 100).
Zrobilem ostatnimi czasy rolke 120 i garsc 9x12 i nie widzialem problemu.
Fomapan ujal mnie przede wszystkim cena. W duzym formacie jest tu bezkonkurencyjny.
Spacerujac po necie spotkalem sie z powtarzajacymi sie opiniami, ze material o ISO 100 jest naj, ISO 400 moze byc, a ISO 200 jest niebardzo.
Tak w ogole, to moim skromnym zdaniem, w dzisiejszych ciekawych czasach gdy pojecie piekna jest wzgledne jak nigdy to mozna robic nawet na przeterminowanym ORWO. Jestem pewien, ze znajda sie tacy, ktorzy beda cmokac z zachwytu nad uzyskanym ta droga efektem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wkrass napisał/a:
Spacerujac po necie spotkalem sie z powtarzajacymi sie opiniami, ze material o ISO 100 jest naj, ISO 400 moze byc, a ISO 200 jest niebardzo.


A ja wlasnie odwrotnie - 100 moze byc, 200 swietny (emulsja typu T), 400 do niczego...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
wkrass napisał/a:
ze material o ISO 100 jest naj, ISO 400 moze byc, a ISO 200 jest niebardzo.
alkos napisał/a:
A ja wlasnie odwrotnie - 100 moze byc, 200 swietny (emulsja typu T), 400 do niczego...
I słuchaj tu rad innych :mrgreen:
 
wkrass  Dołączył: 09 Wrz 2006
Cytat
I słuchaj tu rad innych

Dlatego tez kupujac filmy pomijam opinie przewalajace sie przez net i biore to, co najtansze.
Polecam innym moje bezstresowe podejscie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
wkrass napisał/a:
biore to, co najtansze.
Polecam innym moje bezstresowe podejscie.
To jest pewne wyjście :mrgreen: .
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaz wykle uzywalem 400 i 800
800 byla genialna.....jak dla mnie :roll:
a tu jest 800@tetenal-slajd:

http://www.pbase.com/fafniak/image/78870165

czyli alkos 200ASA ?
ale 400 tez kupie....jezeli ma ziarenko delikatne....

[ Dodano: 2007-10-20, 18:32 ]
a swoaj droga kupilbym ten zestaw tetenala.....ale na allegro pustki ....
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
czyli alkos 200ASA ?


Ja tam nie wiem, nie używałem, powtarzam tylko jak małpa za internetem... :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
ale 400 tez kupie....jezeli ma ziarenko delikatne....
ostatnio forsowałem na 1600 [xtol 1+1] i powiększyłem, jak chcesz zobaczyć, to mnie zmobilizuj do zeskanowania. Zrobiłem z tego wglądówki [FB i RC] 9x13. Mniamniuśne ziarno, ale na 24x30 i większych będzie duże.

400ka bez forsowania mnie zadowalała. Oczywiście musisz sam ocenić, bo opinii o tym materiale słyszałem wiele, większość niepochlebnych. Kup rolkę i wypstrykaj testowo w pokoju od jasnych świateł po ciemne cienie. Zobaczysz czy Ci odpowiada. Mnie za cenę 64PLN 17m odpowiadał. Teraz przechodzę na Ilforda.
 

abhaya  Dołączył: 19 Sie 2007
800-ka Fomapan
800-ki Fomapana już chyba nie robią, w każdym bądź razie, aż łezka się w oku kręci, kiedy przypominam sobie jak to w Czeskim Cieszynie kupowałem 800-kę spod lady, którą wycofywali, a była na stanie, jakoś tanio to sprzedawali bo kupiłem parę sztuk, a potem forsowałem do 3200ISO w Rodinalu.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
jaz wykle uzywalem 400 i 800

To nie lepiej Agfe APX-400? Kupilem w Stodole pod schodami po 9 zl - czyli praktycznie w cenie Fomy :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz, a mieli wiecej?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
sylwiusz, a mieli wiecej?

Mieli na oko sporo, na pewno sa to te juz z nowej generacji, z data przydatnosci 11/2010.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sylwiusz napisał/a:
Mieli na oko sporo, na pewno sa to te juz z nowej generacji, z data przydatnosci 11/2010.

Dzieki za namiar! :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Mieli na oko sporo, na pewno sa to te juz z nowej generacji, z data przydatnosci 11/2010.

:shock: :shock: :shock: znaczy się agfa znów produkuje?? nie wiem czy mi umkneło czy po prostu nie było o tym?? :roll: :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
znaczy się agfa znów produkuje?? nie wiem czy mi umkneło czy po prostu nie było o tym??


Na to wyglada... :shock:
 

kesek  Dołączył: 06 Wrz 2006
Witam

Muszę się wstawić za tym zacnym materiałem jakim jest Foma T200. Ten negatyw świecony przez Yashikę GSN, później wołany w RS 1+100 akutancyjnie jest najostrzejszym negatywem jaki miałem przyjemność powiększać. Szczerze mogę polecić.

Teraz co do Fomy 400 - specyficzny materiał. Kontrastowy i ziarnisty. Są klimaty, w których się przepięknie sprawdza. Jednak mało uniwersalny i nie znosi kombinowania z dziwnymi wywoływaczami.

Foma100 - taka sobie. Nic specjalnego. Wolę APX100.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
:shock: :shock: :shock: znaczy się agfa znów produkuje?? nie wiem czy mi umkneło czy po prostu nie było o tym?? :roll: :roll:

Wszystko na to wskazuje, tylko chyba wszystko zrestrukturyzowane jest i dystrybucja zajmuje sie forma Lupus:
http://www.lupus-imaging-.../16/31/lang,en/
Ale na opakowaniu stoi wyraznie Agfa-Gevaert AG i Made in Germany. Tak czy inaczej - fajnie widziec ta zasluzona marke znow w obiegu :-D
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, sylwiusz :mrgreen: :-B :-D ... to super, bo tak właśnie chciałem popróbować tych papierów ichsiejszych, a zauważyłem właśnie, że np. na allegro coraz częściej się pojawiają z dopiskiem "nowy" :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
znaczy się agfa znów produkuje??
NIE! Po tym jak Agfa zamknęła fabryki, cały sprzęt kupiły 4 firemki i to one produkują teraz filmy. Jeśli jakość będzie utrzymywana w każdej partii to może się okazać, że to dobra alternatywa na rynku materiałów. Nie znam szczegółów, ale nadal ma być stosowana technologia i logo Agfa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach