PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
z Yongnuo P-TTL ma o ile mi wiadomo tylko YN-585EX, dostępna u nas w PL za ok 480PLN, z Chin (np z Aliexpress )wychodzi jakieś 320PLN, o ile nie zapłacisz VATu, no i gwarancja jest iluzją - w PL płacisz więcej, ale masz roszczenie wobec sprzedawcy, jeżeli kupujesz jako konsument od 'podmiotu gosp.'

w Twoim linku jest INNA lampa, manualna z pojedynczym centralnym stykiem (tak jest pokazana na zdjęciu)

'A z kolei w porównaniu Q wypada gorzej' - Quadralite jest mniejsza, ma mniejszą liczbę przewodnią, ale obsługuje HSS i co ważne, wyzwala drogą radiową inne lampy Quadralite, które nie muszą być dedykowane do Pentaxa; czyli na body masz relatywnie małą i lekką lampę, ale jak Ci zabraknie światła możesz dokupić inną i np ustawić na stojaku, albo umieścić na uchwycie przy aparacie itd
 
rysiek_r74  Dołączył: 13 Maj 2013
PiotrK. napisał/a:

w Twoim linku jest INNA lampa, manualna z pojedynczym centralnym stykiem (tak jest pokazana na zdjęciu)

mój błąd - nie zauważyłem, że ta jest manualna. wychodzi, że trzeba się pytać :oops:

PiotrK. napisał/a:

'A z kolei w porównaniu Q wypada gorzej' - Quadralite jest mniejsza, ma mniejszą liczbę przewodnią, ale obsługuje HSS i co ważne, wyzwala drogą radiową inne lampy Quadralite, które nie muszą być dedykowane do Pentaxa; czyli na body masz relatywnie małą i lekką lampę, ale jak Ci zabraknie światła możesz dokupić inną i np ustawić na stojaku, albo umieścić na uchwycie przy aparacie itd


jest to jakiś argument. Jako amator używam tylko jednej lampy, która padła :-( i szukam czegoś w jej miejsce.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Z lamp chińskich z P-TTL jest jeszcze Shanny SN600FGZ, z liczbą przewodnią 60, kupowana w Chinach wychodzi jakieś 90$. W odróżnieniu od YN ma jeszcze HSS. Wykonanie jest bardzo dobre. Taką kupiłem.
 
rysiek_r74  Dołączył: 13 Maj 2013
Chyba jednak postawię na Yongnuo YN-585EX P-TTL
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
Na amerykańskim forum ktoś przygotował kompletny manual do Yongnuo 585EX, bardziej obszerny i wiele bardziej przejrzysty niż oryginalny papierek, który przychodzi z lampą:

https://www.pentaxforums....ser-manual.html
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
...mam i ja :-) . Na razie rozpakowana i obejrzana. Sympatyczna, plastiki chyba bardziej plastyczane niż w dotychczas używanej przeze mnie Sabince 28. Cena wyszła bardzo godziwa, bo napis na opakowaniu "akcesoria fotograficzne, wartość 15$" zadziałał :-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach