Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
foto napisał/a:
Co o tym sądzicie ?
Nigdy nie rozumiałem sztuki współczesnej, ale zaczynam się przekonywać ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Na targach w Łodzi pobawiłem się tym aparatem i odczucia są takie.

1. Dobrze leży w dłoniach
2. Niewygodne tylne kółko nastaw pod górnym wyświetlaczem, takie małe jakby było z kompakta i trzeba go szukać palcem z przednim trochę lepiej.
3. AF wystarczający
4. Wizjer elektroniczny w hali wystawowej jak dla mnie w porównaniu do optycznego jest słaby. w ciemniejszych strefach szumi, nie przekonuje mnie to a wręcz się nie podoba
5. Miałem wrażenie, ze obiektywy są mniejsze tak przynajmniej wyglądają na stronie producenta, w rzeczywistości są spore a zoom 32-64 jest olbrzymi choć wagę ma umiarkowaną.
6. Wykonanie sprawia dobrze wrażenie choć nie tak dobre jak Pentax 645D/Z

Jeżeli miałby fotografować plener to wybrałbym jednak Pentaxa 645Z, ŚWIETNA ergonomia i dwa miejsca mocowania do statywu w poziomie i pionie, szkoda tylko, że brak szkła w zakresie 23-25mm
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
espresso, rzeczywiście Fuji 32-64 w porównaniu do Pentaxa 28-45 nie jest takim klocem, jeżeli chodzi o wagę ale gabaryty duże o to mi chodziło
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
10 lipca 2020 roku otwieram nową wystawę pod tytułem: FLIGHT 101 TO PARADISE w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Potrwa do września i będzie prezentowana w Galerii Europa - Daleki Wschód, na dwóch piętrach, na łącznej powierzchni 500 metrów kwadratowych. Ten szczególny pokaz będzie obejmował 29 lat; jedną epokę Heisei panowania cesarza Akihito; koniec XX i początek XXI wieku, schyłek analogu (część fotografii pochodzi z negatywów czarno białych i kolorowych) i początek cyfry (fotografie z matrycy 14-milionowej) i wreszcie pełny rozkwit obrazu z matrycy średnioformatowej (51,4 milionów pikseli).

Nie mogę zdradzić wszystkich szczegółów, ale jeden zasadniczy tak. Na I piętrze Galerii pokażę fotografie wielkoformatowe, które zrobiłem aparatem Fujifilm GFX 50R. Jestem po pierwszych próbnych wydrukach, widziałem je na żywo w przestrzeni wystawienniczej. Dlatego mam spokój i pełną świadomość każdego centymetra kwadratowego odbitki wykonanej na moim ulubionym papierze FujiFlex Crystal Archive. Mogę opisać swoje doświadczenia od pierwszego kontaktu wzrokowego z GFX 50R do ostatniego odczucia wizualnego gotowej fotografii na nim wykonanej.
https://www.fotopolis.pl/...ujifilm-gfx-50r


[ Dodano: 2020-02-04, 23:19 ]
NORD, odc.4 "Moje aparaty" / Fujifilm GFX50R
O średnioformatowym Fujifilm GFX 50 R - Rafał Milach
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
GFX 50IIs + GF 35-70
Jak na najsłabszy obiektyw w systemie uważam, że jest naprawdę dobrze

 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Bardzo ostre. Nieźle!
A bardziej filozoficznie - jaka jest obecnie przewaga cyfrowego średniego formatu w obliczu wysokorozdzielczych matryc FF?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
bbartlomiej napisał/a:
Bardzo ostre. Nieźle!
A bardziej filozoficznie - jaka jest obecnie przewaga cyfrowego średniego formatu w obliczu wysokorozdzielczych matryc FF?

Największą miałem w K-1 , 36MP i była naprawdę dobra tylko DFA 24-70 był kapryśny na brzegach i sprzedałem. Z tego co widzę, zdjęcia są bardziej klarowne/plastyczne ale to taka moja sugestywna ocena. Matryca świetnie współpracuje na prześwietlenie obrazu, zresztą ta w K-1 też jest super. Mam Z6II i matryca w nim ma bardzo dobry DR ale jak nie prześwietlisz, gdy prześwietlisz to zbyt dużo z nieba nie odzyskasz. Z GFX i K-1 możesz spokojnie prześwietlić 1EV i odzyskujesz szczegóły a są ta matryce ponad 10 letnie. Wydaje mi się, ze te nowe bardziej na szybkość są nastawione żeby AF działał jak w karabinie. Matryca w GFX to ta sama co w P645Z a w K-1 to ta co w D810 są to jedne z lepszych matryc na rynku do krajobrazu. Gdyby Pentax wypuścił dobry obiektyw np DFA 24-90/4 to pewnie bym go już miał i GFX-a bym nie kupował. A tak FF Pentaxa sprzedałem
Podsumowując po pierwszych testach jestem zadowolony
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
foto, potwierdzasz praktycznie to co opowiadane jest tutaj ;) https://www.youtube.com/watch?v=ehZKmGGasm8. Fajna zabawka... gratulacje ;)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
No to następna fota, jpg prosto z aparatu

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
foto, obrazek zaprasza, cena odstrasza :mrgreen:
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
rychu napisał/a:
cena odstrasza

rychu płacisz raz, płaczesz raz, ale masz :mrgreen:
Jesienią w którymś ze sklepów foto była promocja - wypożyczenie z obiektywem na tydzień czasu kosztowało 0 złotych (no, był koszt kuriera powrotnego). Używałem przez ten tydzień i nawet przez moment chciałem go kupić. Ale jednak jest to duży kloc - oczywiście w porównaniu do tego co używam. I dałem spokój. Nie potrafię wykorzystać tego co mam, ciągle cierpię na brak czasu więc uznałem, że sprzęcicho nie dla mnie. Niemniej jest to fajny aparat.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
rychu napisał/a:
foto, obrazek zaprasza, cena odstrasza :mrgreen:


Rychyu z 20900 jest obniżka na 12999 razem z obiektywem. Myślę, że może pojawić się następca i stąd taka cena
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
:-B
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
foto, fajne, zwłaszcza ostatnie. Co Cię najbardziej wkurza w tym aparacie po tym czasie? Bo dalej testujesz, czy nabyłeś? Ile waży zestaw, który nosisz? Myślisz, że waga i rozmiar będzie dla Ciebie przeszkodą na dłuższą metę?
Fajny format do tego, co wrzucasz, ale ja robię m4/3 więc dlatego mi się naturalnie podoba :-P
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
bbartlomiej napisał/a:
foto, fajne, zwłaszcza ostatnie. Co Cię najbardziej wkurza w tym aparacie po tym czasie? Bo dalej testujesz, czy nabyłeś? Ile waży zestaw, który nosisz? Myślisz, że waga i rozmiar będzie dla Ciebie przeszkodą na dłuższą metę?
Fajny format do tego, co wrzucasz, ale ja robię m4/3 więc dlatego mi się naturalnie podoba :-P


Wszytko jak na razie mi się podoba a najbardziej cena. Jak pojawił się P645D + FA 55/2.8 kosztował ok. 46000,00zł a GFX 50IIS + GF 35-70 obecnie 12999,00zł.
Aparat jest poręczny i wygodny. AF jest cichy, szybki i celny.
Jest to sprzęt stworzony do krajobrazu. Poniżej takie małe porównanie wagowe

Z6II + Z24-120 = 1,335kg
GFX50IIS + GF 35-70 = 1,29kg

Jeżeli ktoś lubi dobrą jakość zdjęć i nie potrzebuje bardzo szybkiego AF to jest to zestaw godny uwagi. Do jednego mogę się trochę przyczepić, a mianowicie do zabezpieczeń/uszczelnień wejść na kable, Pentax jest w tym temacie KING. Fuji pod tym względem dużo słabiej wygląda, przynajmniej ten model. Niesamowite jest to, że w tak poręcznym korpusie jest matryca MF.
Oczywiście aparat kupiłem ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
foto, rzeczywiście cena bardzo dobra jak za średni format. Waga zestawu również zaskakująca. Gratulacje! Załóż tu w fotoprezentacjach jakąś galerię i wrzucaj. Miło popatrzeć :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach